Asus eee pc linux wpa şifreli ağlara bağlanma sorunu çözümü

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Asus eee pc 4g linux modellerinin bazılarında wpa tipi şifre kullanan kablosuz (wireless) ağlara bağlanma sorunu yaşanabiliyor.

Bu sorunu çözmek için;

1. Asus eee pc wireless patch dosyasını indirip açın ve çıkan 4 adet dosyayı asus eee pc ye kopyalayın.
    2. Çıkan dosyalara sırasıyla sağ tıklayın “deb dosyasını yükle” seçeneğini tıklayın.
    3. Eğer sorarsa bilgisayarını ilk kurduğunuzda girdiğiniz yönetici şifresini yazın.
      (Şifrenizi unuttuysanız asus eee pc içindeki özel bilgilerinizi başka bir yere kopyalayın. Asus eee pcyi yeniden başlatın. Açılışta f9 a basarak recovery yani sistem sıfırlaması yapın.)
    4. Bilgisayarı yeniden başlatın. Kablosuz ağlara bağlanırken şifreleme tipini wpa olarak seçin ve sorunsuz bağlanın.

2. findux

findux Yeni Üye

merhaba,

yaklaşık bir aydır boğuşuyorum bu sorunla ben.girmediğim site,bakmadığım yer kalmadı.inatla da windows yüklemek istemedim. ama verdiğiniz patch sorunu bi çırpıda çözdü....çok çok teşekkürler.......

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işinize yaradığına sevindim.

4. chemistanbul

chemistanbul Yeni Üye

ya ben de aynı sorundan muzdaripim ama şimdi f9 a basıyorum ve açılan yerde ne yapmam gerektiğini bilmiyorum 3 bölüm çıkıyo hangisini açıp recovery yapıcam bilgisayarı sırf bu yüzden servise gönderdim yapamdan geri gönderdiler şimdi bunu yapabilirsem sana minnetdar kalıcam çünkü çok acil lazım

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

gelen seçeneklerde neler yazıyor?

6. chemistanbul

chemistanbul Yeni Üye

dün şifreyi asus yazıyodum olmuyodu şimdi oldu şifre asusmuş patchi yükledim ve sorun giderildi aynen.ellerine sağlık çok ii bi paylaşım olmuş bu..bundan sonra bi problemim olursa yine size sorarım artık:D teşekkürler

7. gigaman

gigaman Yeni Üye

arkadaslar wireless sorunu için verilen dosyayı indirdim soylenen işlemi gerceklestirirken dosyalardan 2 tanesi kuruluyor fakat diğer ikisi kurulumda hata veriyor ne yaptıysam olmadı lutfen yardım [polis] [polis]

8. thepoyraz

thepoyraz Yeni Üye

merhaba yeni asus eee pc aldım ama bahsettiğiniz sorunu yaşıyorum ağa bağlanamıyorum programı indirdim.asus dosya yöneticisine kopyaladım. ama sağ tuşladığım zaman dep programını yükle çıkmıyor. aç kes kopyala vb. bi ekran çıkıyor .kapatıp açtım otomatik calışır mı diye ama yine bağlanamadım.lütfen yardımmmmmm :cry: :cry:

9. billybup

billybup Yeni Üye

Ben bu önerilen 4 dosyayi da yukledim ... ancak bunlardan 2 sinin deb dosyasi yuklenebilirken diger 2 sininki yuklenemiyor ?

Ne yapmam gerekiyor ?

Sayfayı Paylaş