Asus Eee Pc 4GB/X - SSD, Ram ve Bellek

Konu, 'Asus Notebook' kısmında tzilayaz tarafından paylaşıldı.

1. tzilayaz

tzilayaz Yeni Üye

Yeni bir Eee Pc kullanıcısıyım yardımınızı istediğim bir kaç sorum olacak.

4 Gb Xp'li Eee PC'lerde SSD'nin lehimli ve upgrade edilemediğini duydum. Bilgisayarla gelen SSD'yi üst modellerin 20'lik ya da 8'lik SSD'si ile değiştirme imkanı olabilir mi?

Bir de, yine aynı 4 Gb'lik modeller için, tek slotta 2 Gb'lık ram kullanılabilir mi? 1Gb'ta kadar takılabildiğini okudum daha üstü için açıklama yapılmamış. Takılabilecek ram için detaylı bilgi verebilir misiniz?

Son olarak da SSD'i yükseltemezsem 4 ya da 8 GB'lik bir SDHC ile sadece programları kullanmak istiyorum. Bu SDHC kullanımı stabil midir, ya da farklı bir önerisi olan var mı?

Benim gibi bu soruları merak eden farklı kullanıcılar olacağına inanıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

2. BirAnkarali

BirAnkarali Yeni Üye

ben de aynı makinadan kullanıyorum. 2 gb ra aldım destekliyor.

3. tzilayaz

tzilayaz Yeni Üye

Garantisi bozulmayacak bir şekilde taktırabiliyor muyuz peki rami bir de özellikler nedir ram için?

Ram haricinde diğer konularda da bilgisi olan cevap verirse memnun olurum. Özellikle bu konularda saka'dan yardım istiyorum...

4. tzilayaz

tzilayaz Yeni Üye

Yok mu yardımcı olabilcek bir bilen :?:

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

içini açıp detaylı bakmadım. normal ddr2 667mhz notebook rami alıp kullanabilirsiniz.

6. tzilayaz

tzilayaz Yeni Üye

Açıklamalar için teşekkür ederim. 4GB/X modelinde üst modellerde olduğu gibi arka tarafda ram slotunun üstünde mini pci slotu bulunmakta mıdır?

7. tzilayaz

tzilayaz Yeni Üye

Yok mu yardımcı olabilcek bir bilen :?:

Sayfayı Paylaş