Asus Eee Pc 4G,Üstatlar Lütfen Yardım Çıkamyorm İşin İçinden

Konu, 'Asus Notebook' kısmında transgress tarafından paylaşıldı.

1. transgress

transgress Yeni Üye

Arkadaşlar Merhaba;
    Ben bir hafta önce Asus Eee 4g pc aldım. İçinde linux işletim sistemi var fakat ben xp kurmak istiyorum.
    Bunu sebebi üzerindeki linux işletim sisteminin wireless wpa2 şifrelerini desteklememesi. Forumda yazan
    herşeyi eksiksiz uyguladım usb flash bellekle,nlite programıyla cd yaparak, harici cdrom kullanıp yüklemeyi deneyerek..
    Harici cdromla kurulum ekranına geliyo, diski biçimlendiriyorum sonra kur dosyalarını yüklemeye başlıyor ve yüklüyor.
    Bildiğiniz gibi bilgisayar yeniden başladığında kuruluma kendi devam etmesi lazım ama yeniden başladığı an NTLDR eksik
    yazısı çıkıyo,tekrar yüklüyorum yeniden başlayınca yine orada kalıyo. Kurulum oradan öteye gitmiyo bunun sebebi nedir arkadaşlar.Kendim it teknisyeniyim genelde sorunlarımı kendim okuyarak çözüyorum ve ilk defa bi forum sitesine konu açıyorum bu kısmı kafam almıyo,benim göremediğim bi sorunmu var,daha önce başına gelen varsa bana yardımcı olabilirse çok sevinirim. Tekrar linuxu kurmak istemiyorum çünkü dediğim gibi linux wpa 2 şifrelerini desteklemiyo hatta şifresiz wirelesse bile bağlanmıyo bu sorunla uğraşmaktansa xp yüklemek en akıllıcası.Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar pc önümde öyle boş boş duruyo ve bişey yapaıyorum. Şimdiden teşekkürler

2. transgress

transgress Yeni Üye

yokmu bu konuda bilgisi tecrübesi olan? Online'ım ve yardım bekliyorum arkadaşlar. lütfen

3. transgress

transgress Yeni Üye

ilk defa konu açtım ama yine kendi işimi kendim hallettim sizinlede paylaşayım.
    daha önce linux işletim sistemi olduğu için üzerinde, partition ekranı geldiğinde herşeyi silip biçimlendirdim fakat
    "birim 1 BİOS FAT" diye bi partition vardı onu sistem dosyasıdır recoverydir diye ellemedim ve biçimlendirmeyi hızlı yapıyordum.Şimdi olay şu bütün partitionlar silinecek ve biçimlendirme yavaş yapılacak nedeni ise linuxun dosya biçimi faklı olduu için xp hızlı biçimlendirmede o formatı düzgün biçimlendiremiyo ve dolayısıyla okuyamıyo. bilginize...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Öncelikle 2 saat içinde size cevap verebilecek birini bulmanız oldukça zordur. Bu sebeple bir sorunuza cevap gelmediğinde ikinci mesajı yazmak için en az bir gün geçmesini beklemeniz gerekir.

Ayrıca sorunuzun cevabı bu bölümde zaten verilmiş durumda. Arama yapsaydınız bulacaktınız.
    asus-eee-pc-f29/asus-eee-pc-ye-xp-kurdum-t936.html#p13055

5. y.islam

y.islam Yeni Üye

BENDEKİ türkçe linux işletim sistemi mesela netten indiriyorum linux messengeri ama kuramıyorum kodları çevirip programı kullılır bi hale getiremiyorumya nasıl bi sistem bu olmadı xp yüklücemm bileniniz varmı programın kurulumunu

6. thefeti

thefeti Yeni Üye

ben burada bir arkadaşın yöntemiyle xp kurmaya kalktım sürekli hata alıyordum. ( Sonra saka'nın anlatımına baktım anlatım gayet tanıdık geldi. yıllardır 98 kurduğumuz yöntem:) onunla kurdum ve işi hallettim.

Sayfayı Paylaş