asus eee pc 4g işletim sistemi kurulum hatası

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saklikentli tarafından paylaşıldı.

1. saklikentli

saklikentli Yeni Üye

slm ustadim;
    oncelikle calismalarinizda basarilar dilerim.
    sorum su: bende asus eee pc 4g modeli var.ben harici usb flas bellekten xp kurulumu yapmak istedim.simdi asus ee pc'yi acmak istedigim zaman ekranda iki surucu sisitemin ismi cikiyor ve secmemi istiyor bunlar xp home ve xp profesionel satin aldigim zaman icinde xp home vardi.ben xp frofesionel kurmak istedim.neyse hocam egerki xp profesionel'i sectigim zaamn siyah ekran uzerinde su yazi cikiyor
    <windows-hoofdmap>/system32/hal.dll.
    hocam pc yi acamiyorum ne yapmam lazim bana bir yol gosterirseniz sevinirim.simdiden tesekkurler kolay gelsin

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

diske tam format atıp en baştan kurulum yamanızı öneririm.

3. saklikentli

saklikentli Yeni Üye

slm ustadim
    tam format atmami yazmissiniz.bu islemi nasil yapacagim hakkinda bilgi verirmisiniz
    tesekkurler

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Diskteki bütün bölümleri silin, sonra tek bir yeni bölüm oluşturup o bölüme format atın.

5. saklikentli

saklikentli Yeni Üye

slm ustadim diskteki bolumleri silmem icin notebook'un acilmasi gerekli.
    fakat ben acamadigimdan format'da atamiyorum.disk'i pc'yi acmadan nasil silebilecegimi soylerseniz;
    biliyorum cok oldu ama sorularim idare edin artik :)

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tekrar format atar gibi başlayamıyor musunuz usb disk ile?

7. saklikentli

saklikentli Yeni Üye

hayir ustadim dedigim gibi ekranda <windows-hoofdmap>/system32/hal.dll. bu yazi siyah ekran uzerinde
    vede flash ana bellek okunmadigini yaziyor.ben belcikada oturuyorum size yazdigim hata kodu'ndaki hoofdmap; anadosya anlamindadir.hic bir sekilde format atmam icin bir bolum acilmiyor.umarim yardimci olabilirsiniz.arkadasim bu islerden anliyor fakat dedigi harici cd yazici dan xp isletim sisteminin kurulabilecegini soyluyor.bende de usb cd yazicisi yok.baska alternatif yontemler icin size basvuruyorum.tesekkurler

8. saklikentli

saklikentli Yeni Üye

yardimci olacak arkadaslar varmi acaba
    tesekkurler

9. saklikentli

saklikentli Yeni Üye

slm arkadaslar bende asus eee pc 4g 701 modeli
    icinde xp home isletim sistemi vardi.ben format atmak istedim yanliz harici cd yazicisindan degil de usb bellek ile format atmak istedim.yanliz format atarken yanlislikla ayni usb bellegi secmisim format atacagim yeri.simdi sorunum su; pc'yi actigim zaman ekranda hata veriyor ve hic bir sekilde acilmiyor pc ekranda iki sisteminde ismi geciyor orjinal icindeki xp home ve benim kurmak istedigim xp profesionel.yardimci olabilecek arkadaslar var mi?

Sayfayı Paylaş