Asus eee pc 1000 H webcam driver

Konu, 'Asus Notebook' kısmında alperi tarafından paylaşıldı.

1. alperi

alperi Yeni Üye

Arkadaşlar Asus eee pc 1000H modeli netbooğuma webcami tanıtamadım devamlı simsiyah bi ekran çıkıyor. İşletim sistem windows xp pro sp2, asus un kendi sitesinde de webcam driveri yok elinde olan arkadaşlar upload ederse çok sevinirim şimdiden ilginizden ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim, saygılar...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticinde kurulmayan aygıt olarak görüyor musunuz?

3. alperi

alperi Yeni Üye

Hayır kurulmayan aygıt yada ünlem işareti olan aygıt yok. Windows xp pro sp3 vardı format atıp sp2 yi yükledim acaba sp2 ve sp3 arasında bir fark olabilir mi? şuanda tek aklıma gelen şey bu driver geneus ile yedeğini almıştım aynı program ile tekrar yükledim ama camera yine çalışmıyor hep siyah görünüyor.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

support.asus.com sitesinden son kamera sürücüsü indirip kurmanızdan başka bir önerim malesef yok.

5. alperi

alperi Yeni Üye

asusun sitesinden camera ile ilgili herhangi bir drivera da ulaşamadım yada ben mi yanlış bakıyorum? elinde aynı model netbook u olan arkadaşlardan driver konusunda yardım bekliyorum yada ücretini ödemek kaydı ile driver dvd lerinin bir kopyasını istiyorum umarım birileri sesimi duyar ayrıca ilginiz için tekrar teşekküre ederim sayın yönetici, iyi akşamlar.

6. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Mevcut BIOS yerleşik kamera fonksiyonunu etkinleştirin.

(1) Bilgisayarınızın açılışında sürekli F2 tuşuna basın. BIOS Setup Utility görünür.

(2) "Tümleşik Aygıtlar Yapılandırma" seçeneğini seçin ve “Enter”.

(3) "Yerleşik Kamera"yı Seçin ve "Etkin" olarak ayarlayın.

(4) Ardından kaydetmek için F10 tuşuna basın ve Tamam.

kaynak :arrow: support.asus.com

7. alperi

alperi Yeni Üye

Evet o forum mesajını bende buldum, bios daki bütün aygıtla enable yani açık durumda, ilginiz için teşekkür ederim.

8. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Peki denetim Masası>Donanım Ekle seçeneğini denediniz mi daha önce..

9. alperi

alperi Yeni Üye

evet donanım ekle kaldırdan kaldırdım, yeniden ekledim ama sonuç değişmedi bir gariplik var ama ne?

10. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Asus'un sitesinde birinci yöntem BIOS güncellemesiydi, ben size ikinci yöntemi yazdım.

Sayfayı Paylaş