Asus A7C Serisi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında TW1NSs tarafından paylaşıldı.

1. TW1NSs

TW1NSs Yeni Üye

Asus A7C serisi bi laptop aldım ve vista yüklü geldi ama ben vista kullanmaktan nefret ediyorum xp'ye çevirmek istiyorum ama orjinal vista olduğu için bana arkdaşlarım garantisi bozulur dediler ayrıca xp'ye cevirmek istediğim zaman da mavi ekranla karşılaşabileceğimi söylediler.. ben ekte Everest programından çıkarttığım raporu gönderiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?
    Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.. Saygılar..

Ekli Dosyalar:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. Program yüklemekle Garanti dışı kalmaz.
    2. Eğer xp cdsini sata sürücülü hale getirmezseniz xp kurarken disk bulunamadı hatası alırsınız. Cevabı şurada; notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html

Asus A7C notebook xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

3. denver

denver Yeni Üye

arkadaşlar merhaba öncelikli konuyu yanlış yere açtığım için özür dilerim onu silerseniz sevinirim asus a7c notebook kullanıyorum üzerinde 1 gb ram var everstle baktım üstündeki ddr2 667 mhz ram bir adet boş slotu var 2 gb ddr2 667 ram satın aldım fakat boş slota bu ram olmuyor problemmi vardır acaba... takılmıyor sanki slot çok farklı gibi daha önce asus notebook larda böyle slot görmedim....

4. justice

justice Yeni Üye

fotograf falan koysanız mümkünmü bi baksak en azından...

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yanlış anlamayın ama aldığınız ram notebook rami değil mi? küçük birşey yani.

6. denver

denver Yeni Üye

saka hocam küçük daha önce çok taktım diğer asus modellerine açınca çok şaşırdım slotu görünce boş slot fakat olacak gibi durmuyor bu ram oraya kingston ddr2 667 notebook rami aldım 2 gb lık birde bu notebook en fazla ne kadara kadar destekliyordur acaba...

7. denver

denver Yeni Üye

8. denver

denver Yeni Üye

arkadaşlar yokmu bir cevap verecek arkadaşım acaba birde en fazla ne kadara çıkarabiliyoruz...

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32bit işletim sistemi ile en fazla 3gb takarsınız. Ancak fiziksel uyumsuzluğa ne gibi bir çözüm sunmamızı beklediğinizi anlamadım.

10. TW1NSs

TW1NSs Yeni Üye

denver arkadaşım bende o slotu merak ediyodum ve orasının baska bi donanım için olduğunu söylediler ayrıca sizin ram 2 tane 512 mi yani benim pc'de 2 tane 512 mb'lık ram bulunuyor ramların yerini de biliyosunuzdur en büyük olan kapak orda 2 tane slot war ben ordakilerden birini cıkarıp yerine 1 gb'lik ram taktım daha iyi oldu..

11. alperbjk

alperbjk Yeni Üye

benim de bilgisayarım a7c 2 tane 512mb ram var diye almıştım alırken 2 tane de 1gb ddr2 667mhz ram almıştım fakat bunları takamadım altındaki en büyük kapakta 1 tane ram slotu var onda da ram takılı onu çıkartınca bios ekranında sistem memory 512mb yazıyor nasıl ram yükseltebilirim

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sanırım 512Mb ram tümleşik olarak anakarta takılı ya da klavyenin altında olabilir.

13. alperbjk

alperbjk Yeni Üye

sanırım tümleşik neyse daha yüksek kapasiteli tek bir rame kaldık teşekkür ederim yardım için

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bana tam model adınızı yazar mısınız?
    Kasanın altında yazar. Ya da seri nosunu mersasistem, index.com.tr ya da bogazici.com.tr den sorgulatırsanız model adı çıkar.
    Bir araştırıp size net bilgi vereyim.

15. alperbjk

alperbjk Yeni Üye

biraz geç yanıt verdim ama kusura bakayın malum tatil bilgisayarın altında bunlar yazıyor.

MODEL:A7C
    MB Ver.:A7C ID:3A
    A7C-7SO15C
    check Number:5810
    WARRANTY:24M <GA>

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Klavyenin altında yer alıyormuş.

17. alperbjk

alperbjk Yeni Üye

klavyenin altına ulaşmak için baya uğraştım ama ulaşamadım. ama 2gb ram alıp diğer 512liği çıkartıp yerine taktım 2.5gb ram ile çalışıyor eskiden hep ekranı filan takılırdı şimdi düzeldi sorunsuz çalışıyor. teşekkürler klavyenin altına nasıl ulaşabileceğimi anlatırsanız bilgim olur sevinirim her şey için tekrar teşekkürler

18. alperbjk

alperbjk Yeni Üye

bir de klavyedeki fn tuşu bazı tuşları çalıtırıyor bazılarını çalıştırmıyolar klavyeden ses açıp kısamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Atk sürücülerini kurmanız lazım fn tuşları için.

20. alperbjk

alperbjk Yeni Üye

Atk sürücülerini nereden bulabilirim peki? Asus'un kendi sitesinde tüm sürücüler Xp ve Vista için verilmiş. Benim elimdeki driver cd'sinde de sadeve windows vista home premium x86 için olanlar var. Ama ben Windows7 Ultimate x64 kullanıyorum. Aygıt yöneticisinden tüm sürücüleri tek tek güncelledim. Çoğunda en son sürücü yazılımı zaten yüklü dedi bazılarını ise tekrar güncelledi. Ama Diğer aygıtlar sekmesinin altında Bilinmeyen Aygıt, Temel sistem aygıtı, Temel sistem aygıtı, USB2.0 adı altında 4 sürücüde ünlem işareti var. Acaba bu yüzden mi çalışmıyor?

Sayfayı Paylaş