ASUS A6VM Webcam Sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında scrpnkng tarafından paylaşıldı.

1. scrpnkng

scrpnkng Yeni Üye

Asus a6vm notebook webcam açılmıyor. makinamda xp pro kurulu. aslında sorunun çözümü sadece küçük bir xp update dosyası. daha önce de başıma gelmişti. dosyayı bulup kurmuştum. sorun çözülmüştü. ama makinama komple format atmak zorunda kaldığım için bu exe dosyasını bulamıyorum. kurtardığım klasör ve dosyalarda da araştırdım ama maalesef bulamadım. eğer bu update dosyasını bilen varsa ya da elinde olan varsa bana yardımcı olabilir mi. webcam modeli "Bison Cam NB Pro". kb****** ya da q******* ile başlayan bir exe dosyası.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şuradakibilgiler büyük ihtimalle işinize yarar. Olmazsa toshiba forumunun ilk mesajında bir yamadan bahsediliyordu.

3. scrpnkng

scrpnkng Yeni Üye

Teşekkür ederim 'saka', ama sorunum çözülmedi. toshiba yaması da vista için geçerli. onu da aldım şimdilik teşekkür ederim. tekrar vistaya döndüğümde işime yarayabilir belki. vista kullanırken de msn - webcam sorunu yaşıyodum. webcam aktif olduğunda msn kilitleniyordu. devre dışı bıraktığımda msn kullanabiliyordum. belki bu yama onu düzeltir. ama şu anda acilen xp yamasına ihtiyacım var. bu yamayı bulursam eğer, buraya link atıcaam. kaybedersem dosyayı buradan download edebilirim daha sonra :). ilgin ve yardımların için teşekkür ederim. ben araştırmaya devam edicem.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. scrpnkng

scrpnkng Yeni Üye

saka seni de yoruyorum kusura bakma. dosyaları indirdim ve kurdum. acer marka notebooklar için bu driver ve app. ancak benim makinamda da sorunsuz kuruldu. ancak onda da aynı sorun. çalıştırdığımda kamerayı ya siyah ekran ya da beyaz ekran geliyor. tamamen xp ile ilgili bir sorun. yoksa cihaz düzgün çalışıyor. ben de araştırıyorum. kb888795 adlı yamayı araştırıyorum şimdi. ama bi türlü download edebilecek yer bulamıyorum. onu deneyeceğim. belki o çözer diye düşünüyorum. ama emin değilim. çok teşekkür ederim yardımların için.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. scrpnkng

scrpnkng Yeni Üye

onu da denedim. onda da language (dil) sorunu var. kafayı yiicem. [imdat] küçücük şey ne kadar problem oldu ya. ben makinama bi recovery daha yapiim başka bir programla. belki bulurum. [ofof]

8. vincetr

vincetr Yeni Üye

bende de a6vm var . webcam i durduk yerde bozuldu.bilgisayar webcami görmüyor.yazılımı silip yeniden yüklemek istediğimde ''hardware missing or miismatch,please plug in the correct usb camera'' diye uyarı veriyor.ne yapmam gerekir acaba ?

9. serseri26

serseri26 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar bu sorunun çözümü vereceğim dosyanın içinde vardır.yükleyeceğiniz dosyayı winrar ile dişarı çıkarıp açın.INSTALL yazan bat dosyasını çalıştırın o dosyanın işlemi bittikten sonra CAM4603D yazan reg dosyasını çalıştırın çıkan mesaja evet diyin bilgisayarınızı kapatıp açın ondan sonra sorununuz düzelecektir. [bravo]

http://rapidshare.com/files/331665305/KAMERA2.zip.htm

10. arcamenel

arcamenel Yeni Üye

serseri26 o dosyayi tekrar upload edermisin sanirim limiti dolmus indiremiyorum ayni sorun bendede war

Sayfayı Paylaş