asus a3e

Konu, 'Asus Notebook' kısmında tinkerbell tarafından paylaşıldı.

1. tinkerbell

tinkerbell Yeni Üye

merhaba..2,5 yıl önce aldığım asus a3e notebookumun adaptör girişinde bir sorun oluştu.temassızlık gibi bir şey.zaman zaman elektrik almıyordu adaptörü giriş yerinde biraz oynatınca düzeliyordu.sonraları neredeyse hiç elektrik almamaya başladı.garantinin bitmesine 2 ay vardı.servise gönderdim. yapıldı diye geri gönderdiler.düzelmişti.ama 15 gün ya oldu ya olmadı tekrar aynı sorun oluşmaya başladı.önce az az oluyordu ama sonra yine tamamen elektrik almamaya başladı,çok uğraşıp bastırdığımda bir nokatadan bazen şarj alıyor.ben yine servisi aradım analatıım.bana garanti süresi dolduğu için ücretli yapabileceklerini söylediler.büyük ihtimalle parça değişecekmiş ve 150 dolar + kdv gibi bir maliyeti olacağını belirttiler.resmen kandırıldığımı hissediyorum.eğer ilk bozulduğunda parça değişseydi herhalde 15 gün geçmeden yeniden bozulmazdı.ben şimdi bunun için servise göndermek istemiyorum.zaten aynı özelliklerde bir laptop alayım desem şu an 500 dolar filan.150-200 doları vermek istemiyorum açıkçası.ancak servis harici tamir için de kime güvenebilirim bilmiyorum.ne yapmamı önerirsiniz?şimdiden çok teşekkür ediyorum..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

destek@asus.com.tw ye durumu anlatan bir mail atın bence. Bir de daha önce yapılan işlemin detaylarını sorun.

3. tinkerbell

tinkerbell Yeni Üye

çok teşekkür ederim

4. tottem

tottem Yeni Üye

hocam aynı sorunu ben de yasadım, gittim 40usd +kdv bayıldım (garanti bitimine 2 ay kalmıştı aynen) sonra aldım pc yi gittim şarja taktım şarj olmadı, girişe baktıgımda takılan parça o kadar ince ki sarj alma ihtimali yok, sonraki gun geri goturdum, yapıldı geldi neyse, bu kez giriş hakkaten eskisi gibi sağlam gorunuo yani.sarj da oluo, bu sefer de nete girmiyo, teknik servisten dolayı sorun olmayacagını dusunuorum o sebebpten yerel ağla ilgili sorun vardır diye onu cozmeye calışıyorum (yurtta kalıorum universitenin kendi agı var, haliyle benim mac adresime atanmış sabit ip yi kulanıyorum) kendim baş edemeyince bilgi işlemi aradım, eleman en son fiziksel mac. adresimi sordu, ne dese iyi: mac. değişmiş, nası olur diyorum anakartın değişmesi lazım boyle bişey için, hakkaten de anakart değişmiş benim, guc seceneklerinden daha az enerji harca yı tıkladıgımda ekran dalgalanıyo, fan hiç olmadıgı kadar ses yapıyo ve hiç durmuyo.. bu +silindi + boğaziçi bilgisayar teknik servisi yaptı onu da belirteyim.. ha senin aradıgın soruna cevap oldumu bilemem ama aynı kaderi paylaştıgım için paylaşmak istedim, cok sinirliyim uzerine 1 yıl gecmesine ragmen..

5. hayalim_sinn

hayalim_sinn Yeni Üye

merhaba arkadaşlar ben de bi Asus A3e notebook var ve driverlerinde sorun yaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hangi işletim sistemi için sürücü arıyorsunuz?
    Support.asus.com.tw ye baktınız mı?

Sayfayı Paylaş