Asus 2008 yılında 7 milyon adet notebook satmayı hedefliyor.

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Digitimes'ın haberine göre asus 2008 yılında 7 milyon notebook satmayı hedefliyormuş.

2. justice

justice Yeni Üye

Bi halt yiyemez... Kasası çatlıyo. Kasasının rengi atıyo... vs. vs.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus yeni kasalara geçti bile. F8, X52, m51, f5 vb gibi serilerde yeni kasalar kullanılıyor.
    Ayrıca bu tarz arızalı işlerde önemli olan sayı değil toplam satışa orandır.

Sayı olarak bakılsaydı hp Türkiye'de hiç notebook satamazdı ama hala birinci sıradadır.

4. justice

justice Yeni Üye

Saka benim sinir oldugum konu bu asus çok iyi bir markaydı ama böyle ucuz şeyler yüzünden kendini kirletiyor. Bu f3 serisinde tam bi fiyasko yaşadık bence...

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bir üst mesajda yazdığımda önemli bir noktayı atlıyorsun.
    Önemli olan sayı değil oran. Kaç tane kasa çatlak mesajı okudunuz internette? Diyelim ki 100 tane. Değildir o kadar ama.
    Asus f3 serisi kaç notebook satmıştır. En az 2 yıldır satıyorlar. Kaba bir tahminle 100.000 adet.
    100/100.000 dersek binde birlik bir orandan bahsediyoruz. Bu rahatlıkla kabul edilebilir bir orandır.

Benim fikrimce herhangi bir notebook markasının arızalı oranı %10 un altında değildir.

AYnı şey geçen yıl hp pavilion notebooklar için söylenirdi. Herkes şikayet ederdi. Toplasan 200 - 300 şikayet vardı ama göze batıyordu. Ama hp yılda 200.000 notebook satıyor.

6. ergink

ergink Yeni Üye

Asus asusdur yinede. [alkis]

7. imhotep

imhotep Yeni Üye

Bende 2 ay önce bi tane F3SC 220DR aldım ama inşallah pişman olmam.

Sayfayı Paylaş