Aspire 7720G Fax / Modem problemi (Win XP için)

Konu, 'Acer Notebook' kısmında emrahcey tarafından paylaşıldı.

1. emrahcey

emrahcey Yeni Üye

Aspire 7720G kullanıyorum. Windows XP kurdum. Bu site benzeri diğer sitelerde anlatılanları harfiyen uygulamama rağmen Fax/Modem'i bir türlü tanıtamadım.
    > Benim Windows XP kurmamdaki asıl amacım FAks göndermek , Faks almak için...
    > Vista Home Premium da çalışacak Windows XP deki gibi faks programı bulamadım. ( Bulduğum program doğrudan faks çekmiyor. Word Excell dosyalarını önce başka bir dosyaya convert etmek gerekiyor buda hiç pratik değil)
    > Win XP de olmuyorsa bari Vista için yardım edin.
    > Geri iade etsem almazlar. Teknik destek bölümüne yardım istesem etmezler nasıl bir Notebook anlamadım gitti. İstedikleriniz size özel diyorlar işin içinden çıkıyorlar. Windows XP için yardım istesem Bilgisayar'da sadece Vista çalışır diyorlar, problemden kurtuluyorlar.
    > Faks çekemiyorum diyorum bu sefer cevap hazır Business alın diyorlar.
    > Fakat Ben eski Notebook'umda Windows XP kullanırken Faks'da çekiyodum. Faksda alıyordum.

> Bilen uzman arkadaşlarımızın yardımlarını bekliyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Faks modem için hangi sürücüyü kullanıyorsunuz? Linkini verebilir misiniz?
    Ayrıca bu forumda 5315 ile ilgili konuda farklı bir modem sürücüsü var. Onu da denemenizi önerebilirim.

3. emrahcey

emrahcey Yeni Üye

http://www.acerpanam.com/flex/acerdrive ... N=67327702

bu linkdeki Modem ile ilgili bütün sürücüleri denedim. Belki olur ümidi ile Vista sürücülerini dahi denedim.
    Verdiğiniz konuyadaki sürücüyüde deneyeceğim sonucu bildireceğim.

Ek : Vermiş olduğunuz başlıkdaki sürücüyüde denedim fakat sonuç başarısız.

Sayfayı Paylaş