Aspire 5739G ses sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında cash_1986 tarafından paylaşıldı.

1. cash_1986

cash_1986 Yeni Üye

Arkadaşlar 2 gün önce Acer 5739G AS5739G laptop aldım. fakat kulaklık girişine kulaklık taktığımda pıt pıt die sesler geliyor. bi kaç yerde bunun ekran kartı driverıyla alakalı olduğunu gördüm. yardımlarınızı bekliyorum.. kurtarın beni bu sesten...

2. ShAnk

ShAnk Yeni Üye

Arkadaşım sana bir Acer 5739G mağduru olarak şu kadar söylüyorum. Madem 2 gün önce aldın. Madem sorun var. GİT GÖTÜR İADE ET! PİŞMAN OLMA! Servisteki 32. İş Günü Yeni Ürün talep ettim 7 iş günü içinde aranacaksınız vs. sallıyorlar. 2 gün daha bekliyeceğim ve gidip tüketici haklarına başvurucam. Geç kalma kurtul o laptopdan ACER marka laptopda alma. Hp al ha oda sütten çıkma ak kaşık değil ama gene acerdan iyi bundan önceki laptop'ım hp idi herşeyiyle mükemmeldi teknik servise gitti 2 haftada herşeyi tamamlanıp geldi sürekli bilgilendirildim en azından teknik servisi iyi. Ben ne zaman aldım merak edersen. 16 Eylülde aldım işlerim dolayısıyla sorunlu olsada kullanmak zorunda kaldım en sonunda 26 ekimde servise gönderdim ve bugün 8 Aralık.. 43 Gündür bilgisayarım yok. İş günü olarakda 32.

3. cash_1986

cash_1986 Yeni Üye

değiştirmek istemiyorum. laptop un özellikleri performansı gerçektende fiyatına göre çok iyi. sese katlanırım fakat çözüm yolu warsa neden katlanayım.. teknikk servisin kötü we yawaş olduğunu maalesef bende biliyorum.. Allah teknik servislik yapmasın bizi ne diyeyim.. ama bi çözüm yolu warsa bu ses konusunda hala beklemeedeyim..

4. mahoni_20

mahoni_20 Yeni Üye

Acer ın sitesinden güncel bios dosyasını indirip biosu güncelleyiniz. Sorununuz çözülecektir.

5. yalcin19

yalcin19 Yeni Üye

SRS Soundmax programini yukle ses mukemmel olur.
    Acer'dan cikan ses ham. Bu program butun cizirtilari vs. filtreliyor.
    Bulabilirsen SRS Premium Sound daha iyi.

Saygilar
    Yalcin

6. cash_1986

cash_1986 Yeni Üye

bios güncellemek için bi yer bulamadım. rica etsem link werebilir misiniZ?

7. cash_1986

cash_1986 Yeni Üye

arkadaşlar ses sorunum dewam etmekte. facebooktan filan video izlerken video küçük boyuttayken ses sorunu olmuyor fakat full screen yaptığımda pıt pıt sesler çıkmakta we çok rahatsız etmekte.. lütfen yardım edin..

8. kelebek2323

kelebek2323 Yeni Üye

Ben de aynı şekilde mağdurum.. Ayın 13'ünde Teknosa'dan aldım ürünü. 4. günde müzik dinlerken haşır huşur sesler çıkmaya başladı. Kulaklıkla vs. dinlendiğinde de aynı sorun devam ediyor. Eğer bilgisayarda hiç işlem yapmazsanız sorun yok. Ancak müzik dinlerken aynı zamanda Word'u vs. açtığınızda sesler başlıyor ve müzik dinlemek imkansızlaşıyor. Teknosa'ya götürdüm ancak 4 günü geçirdiğim için geri de almadılar.. Durum vahim yani.. Keşke sizin yorumlarınızı daha önce okusaymışım asla satın almazdım.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Geri almama diye birşey olamaz. 30 gün içinde arıza çıkaran ürünleri değiştirme hakkınız var. Servise varışta arızalı diyerek değişimizi isteyin bence.

10. cash_1986

cash_1986 Yeni Üye

yaa yok mu arkadaşlar bu sorunun bi çözümü

11. selim09

selim09 Yeni Üye

Arkadaslar aynı sorun bende de vardı ilk yapmanız gereken acerin sitesinden önce bios'u güncellemek en son tarihli biosu yükleyin.Daha sonra da ekran kartınız nvida gt240 ise sorununuz eski yazılımdan kaynaklanıyor benim sorunum da bundan dı cıt pıt die sesler geliyordu müzik dinlerken video izlerken bu ekran kartı yazılımını da nvida'nın sitesinden güncelleyin benm sorunum bu yolla cözüldü.bu islemlerden sonra büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir..

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Önerileriniz için teşekkürler

13. selim09

selim09 Yeni Üye

rica ederimm..

14. realemo

realemo Yeni Üye

5739g serisinde birçok üründe ses ile ilgili şikayet gördüm.Selim09 arkadaşımında dediği gibi bios ve ekran kartı güncellendikten sonra sesdeki problem çözülüyor.Bizzat tarafımdan denenmiş bir yöntemdir :) Ayrıca bios güncellemesi birçok derde çözüm oluyor ancak konu hakkında bilginiz yoksa bir bilenle beraber yapın mutlaka.

15. Yağızer

Yağızer Yeni Üye

Acer Aspire 5739G Ses Sorununa Kesin Çözüm

Bilgisayarınızda yüklü olan Realtek Hd Audio sürücüsünü tamamen kaldırın.
    Alltaki linklerden Realtek HD Audio Encoder sürücüsünü yüklediğinizde sorun tamamen ortadan kaldıracaktır.
    Not: Sürücüyü yükledikten sonra speakerlardan ses gelmezse denetim maasasında Realtek HD Auido yönetici paneline tıklayarak hoparlörleri varsayılan aygıt olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Eğer bu yöntem de sizin sorununuzu tamamen çözerse diğer arkadaşlara da geri dönüş olması açısından lütfen bilgilendirin.

Link: http://rapidshare.com/files/360235456/V ... 3.zip.html

Yavaş ama Realtek ftp: http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... wntypeid=3

16. emre_oztas

emre_oztas Yeni Üye

ardaşlar bende aynı sorundan muzdaribim. yüksek sesle müzik dinlerken vs. çıtırtı sesleri geliyor. bu da benim moralimi altüst ediyor. laptop u kullanmak istemiyorum o anda.
    ayrıca laptop tan istediğim verimi alamıyorum. üzerinde vista home premium var ondan kaynaklanan bir sorun olabilir mi?
    dahası aldığımda bana 320 gb denildi ve üzerinde de öyle yazıyor lakin sistemde 281 görüyor bununda nedenini anlamayamdım. sorularımı cevaplarsanız sevinirim yoksa bilgisayarı fırlatıp atacam bir gün...

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ses için Bir üstteki mesajı okuyunuz.
    Disk ile ilgili sorununuz normal. Herkeste aynı şekilde oluyor.

18. vetferhat

vetferhat Yeni Üye

selam arkadaşlar bu acer 5739g kadar lanet bi pc daha görmedim.her türlü şeyi denememe rağmen olmamıştı.tabi bu benim büyük inadımı yıldırmamıştı :D sonunda azmettim ve başardım.bütün sorunları çözdüm.arkadaşlar sorun donanımsal değil tamamen vistayla ilgili bi durum hem ses hemde ekran kartı ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlara duyururum işte sorunun çözümü
    başlat.çalıştır kısmına service.msc yazın entere basın
    önümüze hizmetler diye bir kısım açılacak.orada iyice bakarsak başlangıç türü ve durum diye iki kısım görmekteyiz.başlangıç türü kısmında elle gibi bi yazı çıkar.o kısma sağ tıklayarak özellikler kısmına geliyoruz.ve otomatik yapıyoruz.ve durum kısmına gelerek sağ tıklayarak başlat yapıyoruz.ve bunu hepsi için yapıyoruz.bazı hizmetlerde kabul etmez oraları geçin.ve bunu hepsinde yapıyoruz.ben yaptım sorunum düzeldi.umarım sizinde düzelecektir.bende sürekli donma oluyordu be maouse bile kıpırdamıyordu.zorla reset atmak zorunda kalıyordum.artık öle bi sorunumda yok.bi teşekür edersiniz artık:)

19. emre_oztas

emre_oztas Yeni Üye

arkadaşlar herkes bi çözüm yolu söylüyor ama pekte tatmin olan yok herhalde. biriniz bişey söyleyin hangisini yapalım biosu mu güncelleyelim ses driverini kaldırıp bi üst sürümünü mü kuralım yoksa daha başka çözüm yolları var mı bunun!

20. OssaN

OssaN Yeni Üye

bu yöntem benim işime yaramadı. acer'ın sitesinden en son bios'u indirdim kurdum. zaten indirdiğiniz dosya (.exe) uzantılı sizin bişey yapmanıza gerek kalmıyor çalıştırmanız yeterli. o kadar zor bişey değil yani. sadece bios güncellemesi yapılırken olası bi elektrik kesintisine karşı pilinin üstünde olmasında fayda var. zaten bios güncellemesi 5-10 dakika fln sürüyo.
    daha sonra nvidia'nın sitesinden ekran kartınızı seçip indirdikten sonra kurunca ses problemi ortadan kalkıyor.

Sayfayı Paylaş