Aspire 5536 sistem kuramıyorum(sata driver sorunu değil)

Konu, 'Acer Notebook' kısmında Levcho tarafından paylaşıldı.

1. Levcho

Levcho Üye

Bir arkadaş 3-4 ay önce Aspire 5536 almış. Ancak cihazın sürekli kapandığını söyledi ve bakmamı rica etti.
    Ayrıca, üstünde gelen Vista Home Basic işletim sistemini kaldırıp, xp kurmamı rica etti.
    Cihazı Vistada 1 defa açtım, 5 dak kadar baktım ve format atmak için kapattım.
    Kurulumun disk biçimlendirme aşamasından sonra, değişik aşamalarda cihaz sürekli kapandı.
    Chipset AMD olduğu için, ati sata driver içeren 2 farklı format cd yaptım, ancak her ikisi ile de,
    cihaz kurulumun farklı farklı yerlerde doğrudan kapanıyor.
    Cihaz çok fazla ısınıyor ve bundan dolayı kapandığını zannediyorum.
    Siz hangi ihtimali veriyorsunuz?
    Şu anda cihaza sistem dahi kuramıyorum....

2. realemo

realemo Yeni Üye

Formatda kapanıyorsa bence aşırı ısıdandır.Eğer alttaki kapağı açabiliyorsan fanı temizlemeni tavsiye ederim.Acerlarda genelde fan pervanesi ile kasanın arasındaki boşlukda toz birikmesi oluyor.Fanını temizleyemediğim birkaç Acer a vantilatör yardımı ile format atmıştım :):) Son çare bunuda deneyebilirsin.Formatda aşırı ısınan bilgisayar daha sonrasında rahat çalışabiliyor.

3. Levcho

Levcho Üye

Bilgisayarı 30 dakika dinlendirdikten sonra, açtım ve kurulumu tamamlayabildim.
    Buna mütakiben 30 dak sürekli çalıştı, kapanmadı.
    Bugun, driverleri kurmak için açtım ve 30 dakika sorunsuz çalıştı.
    Bu 30 dakika sonra, flash diskle driverleri kurayım dedim, vga kartını kurdum ve restarttan sonraki açılışta, bir daha açılmadı.
    Güvenli kipte de açılmadı. 10 dakika beklettim, açtım, açıldı. çalıştı 10 dak.
    ses kartını kurdum, restart edeceğim dedi, et dedim, restarttan sonra yine açılmadı.
    şimdi yine soğutuyorum.
    Yaw nasıl iş bu, 15 yıllık bilgisayar tecrube hayatımda, böyle zulüm görmedim.
    BIOS'daki cpu ısı kontrolcusu mu hatalı, genelde sistem başlangıçlarında kapanıyor ve çakılıyor. [ofof]

Sayfayı Paylaş