Aspire 5520 Model Bluetooth Sorunu!

Konu, 'Acer Notebook' kısmında by_maffay tarafından paylaşıldı.

1. by_maffay

by_maffay Yeni Üye

Arkadaşlar başlıktada olduğu gibi bu modelin bluetooth unu kullanamıyorum. Donanım bulunuyor, Driver cd sinden kuruyorum ama Not Found Device gibi yazı çıkıyor çalışmıyor başka sitelerden driver indirdim ama hepsinde aynı sorunu yaşıyorum yardım edin lütfen.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tam model adı nedir? bütün uzantıları ile model adınız yazar mısınız?
    Acer ın bir çok modelinden bluetooth yeri hatta düğmesi olmasına rağmen bluetooth bulunmuyor.

3. by_maffay

by_maffay Yeni Üye

Saka; aşağıdaki adreste olan laptop benimkinin aynızı ama benimki 5520 bunun birde G modeli var ama benimki sadesi yani G değil. Birde bunda 1024 mb Ram var ben bunu 4 gb a çıkarmak istiyorum yani 3 gb Ram alacağım bana önerebileceğin marka-model varmı? Ama fiyatı çok pahalı olmasın.
    Bilgisayarım: http://www.acer.com.tr/public/page4.do? ... 1406259074

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bluetooth sorunuza gelirsen bize tam model adını vermelisinizç mesela 5520-64gm16mi vs vs gibi. 3gb ram almayın.
    Çünkü 2gb+1gb ram almanız lazım ama bilgisyaarınızda sadece 2 ram yuvası var. ya 2 tane 2gb alın ya da bir tane 2gb.

5. by_maffay

by_maffay Yeni Üye

Ram konusunu anladım. Bilgisayarımın tam modeli ben pek anlamam ama pc nin üstündeki bandroldeki yazıları yazıyım.

ASPIRE 5520
    AMD Athlon 64x2 Dual-Core processor TK-55(1.8 GHz, 2 x 256 KB L2 cache)
    NVIDIA GeForce 7000 M
    1 GB DDR2
    15.4''WXGA Acer CrystalBrite LCD (8ms/220-nit)
    120 GB HDD
    DVD-Super Multi Dl
    802.11b/g WLAN

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

acer bir çok notebookunda bluetooth yeri olmasına rağmen bluetooth koymuyor. Bunu benim buradan anlamam mümkün değil.
    Bunun için model adınızı bilmemiz gerekir. 5520-612g16mi vs vs gibi, birşeydir.

7. akdag44

akdag44 Yeni Üye

Bu konuda kendinizi bu kadar zorlamayın lütfen. üretim opsiyonel olarak çıkıyor. bazılarında ram yüksek bazılarında işlemci hdd veya Bluetooth olan var olmayan var. Hatta cihazın üstünde genelde bir etiket olur. bu etikette olup olmadığını görürsünüz. unutmadan cihaz zaten aygıt yok diye Bluetooth olmadığını bağırıyor daha fazla aramayın olur mu?

8. by_maffay

by_maffay Yeni Üye

Söylediklerinizi çok iyi anladım teşekkür ederim. Benimkindede bluetooth düğmesi var ama bastığımda bir işe yaramıyor. Yalnız donanım aramaya girdiğimde bluetooth donanımını buluyor. Hatta driver kurdugumda aynen flash bellek takar gibi ses çıkıyor driveri sildiğimdede flash belleği usb den çıkarır gibi ses veriyor.

9. akdag44

akdag44 Yeni Üye

Bir tornavida alın kasanın altında geniş bir yer var 4 adet vita tutuyor. vidaları sökün ve kapağı çıkarın (kapak çıkarırken zorlanır vidadan başka birde tırnaklar kırmadan çıkarın). batarya devresinin olduğu bölegede wifi var onu çıkarırsanız altında bluetooth altında olması gerekiyor kart varsa küçük vardır dirivers güncelleyin kart yoksa artık bu sevdadan vazgeçin lütfen. iyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş