Aspire 4710G XP Driver Lazım ( Everest Raporu Hazır )

Konu, 'Acer Notebook' kısmında askvesen tarafından paylaşıldı.

1. askvesen

askvesen Yeni Üye

Acer Aspire 4710G Mümkünse Tüm Driver ları lazım Cd sini hazırlayıp öyle Teslim etmem gerekiyor.. Raporu Yayınlıyorum

Kod:
    Bilgisayar:  
       Bilgisayar Türü   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar (Mobile)  
       İşletim Sistemi   Microsoft Windows XP Professional  
       OS Servis Paketi   Service Pack 2  
       Internet Explorer   7.0.5730.11 (IE 7.0)  
       DirectX   4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)  
       Bilgisayar Adı   MURAT  
       Kullanıcı Adı   Administrator  
       Oturum Etki Alanı   MURAT  
       Tarih / Saat   2008-09-17 / 14:16  

Anakart:  
       CPU Türü   Mobile DualCore Intel Core Duo T2450, 2000 MHz (15 x 133)  
       Anakart Adı   Acer Aspire 4710  
       Anakart Çipseti   Mobile Intel Calistoga i945PM  
       Sistem Belleği   2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)  
       BIOS Türü   Phoenix (02/21/08)  

Çokluortam:  
       Ses Bağdaştırıcı   Realtek ALC268 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [B-0]  

Depolama :  
       IDE denetleyici   Intel(R) 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers - 27DF  
       IDE denetleyici   Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller  
       Disk Sürücüsü   Hitachi HTS541612J9SA00 (120 GB, 5400 RPM, SATA)  
       Optik Sürücü   HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N  
       SMART Sabit Disk Durumu   OK  

Bölümler:  
       C: (NTFS)   52238 MB (24795 MB boş)  
       D: (NTFS)   52231 MB (43206 MB boş)  
       F: (NTFS)   9985 MB (5873 MB boş)  
       Toplam Boyut   111.8 GB (72.1 GB boş)  

Giriş:  
       Klavye   Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye  
       Fare   PS/2 Uyumlu Fare  

Ağ:  
       Birincil IP Adresi   127.0.0.1  
       Birincil MAC Adresi   00-1D-72-25-12-0F  
       Ağ Bağdaştırıcısı   Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet  

Çevre Birimleri:  
       FireWire denetleyici   O2Micro OHCI Compliant IEEE1394 Host Controller  
       USB1 denetleyici   Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]  
       USB2 denetleyici   Intel 82801GBM ICH7-M - Enhanced USB2 Controller [B-0]  
       USB-Aygıt   USB Composite Device  
       USB-Aygıt   USB Video Device  
       Akü   Microsoft AC Bağdaştırıcısı  
       Akü   Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili  

DMI:  
       DMI BIOS Sağlayıcısı   Phoenix Technologies LTD  
       DMI BIOS Sürümü   V1.18  
       DMI Sistem Üreticisi   Acer  
       DMI Sistem Ürün Adı   Aspire 4710  
       DMI Sistem Sürümü   0100  
       DMI Sistem Seri Numarası   LXANQ0Y01481016DDF2000  
       DMI Sistem UUID   53DC4A80-EDD411DC-B63FD4B8-E7D01133  
       DMI Anakart Üreticisi   Acer  
       DMI Anakart Ürün Adı   Volvi  
       DMI Anakart Sürümü   Rev  
       DMI Anakart Seri Numarası   LXANQ0Y01481016DDF2000  
       DMI Kasa Üretiçisi   Acer  
       DMI Kasa Sürümü   N/A  
       DMI Kasa Seri Numarası   None  
       DMI Kasa Fiyat Etiketi   None  
       DMI Kasa Türü   Notebook  

2. askvesen

askvesen Yeni Üye

Bu arada dikkat ettimde ekran kartıyla ilgili herhangi bişey yazmıyor bu raporda.. laptopun üzerindeki etkikette ekran kartıyla iligili olarak şu yazıyo

Kod:
    Up to 896 Mb ATI Mobility radeon HD 2400 XT Hyoer Memory
    Mümkünse bununda driverli lazim

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer Aspire 4710G Xp Kurulumu ve Gerekli Sürücüler

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Mutlaka vista işletim sisteminin recovery dvd'lerini oluşturun. ( Nasıl yapılır? )
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

raporda bir çok donanım hakkında bilgi bulunmuyor.
    Kurulumu yapın daha sonra aygıt yöneticisindne bakarak çözüme gideriz.

5. askvesen

askvesen Yeni Üye

çok teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için.. raporda bilgi bulunmadığını bende fark ettim ve everesti tekrar çalıştırdım raporuna baktım yine aynıydı.. ben mevcut driver lari yükleyip eksik bişey varsa bilgi veririm.. tekrardan teşekkür ederim

6. askvesen

askvesen Yeni Üye

Ekran kartı için verdiginiz driveri yüklerken hata verip çıkıyor verdigi uyarıda yüklemek istedigimiz driverin bu ekran kartina uygun olmadigi yaziyor.. aygınt yöneticisindeki eksik donanımlar

1- Ağ Denetleyicisi ( Wiraless i tanımıyor çünkü LAN kablosunu takınca gayet sorunsuz bağlandı ) (802.11b/g WLAN)
    2- Büyük Depolama Birimi Denetleyicisi
    3- Modem Device on High Definition Audio Bus ( Audio yazıyo ses kartıyla bi ilgisi varmı bilmiyorum ama sesi normal calisiyor laptopun, eger modemle alakali biseyse yüklemesekte olur çünkü wiraless olarak kullanilacak laptop en kötü ihitmal LAN kablosuyla calisicak )
    4- Video denetleyisi (VGA Uyumlu)

yardımın için tekrar tesekkür ederim

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. askvesen

askvesen Yeni Üye

oraya baktım ama daha pratik bir çözüm buldum ekran kartı için.. driverspack.net adresindeki grafik sürücülerini indirip bir cd ye yazdım aygıt yöneticindeki sürücüyü yükle kısmından cd yi gösterdim 3-5 dakka bi cd yi aradı ( çünkü bütün grafik sürücüleri vardı orda ) sonrada buldu ve yükledi.. şimdide WLAN driverini o şekilde yüklemeye calisiyorum bakalim bu olacakmi

9. askvesen

askvesen Yeni Üye

WLAN driveride bu sekilde sorunsuz yüklendi gibi gözüküyor ama kablosuz ağ arama ekranında "Windows Bu Kablosuz Bağlantıyı Yapılandıramıyor" yazısı geliyor.. Acer in sitesindeki WLAN diriverini bunun üstüne kurmak istedigimde yine "WLAN kartını takın" gibi bi uyarı veriyor..

10. askvesen

askvesen Yeni Üye

11. kudretcity

kudretcity Yeni Üye

teşekkürler wireless problemi vardı kendi orjinal driveride hata veriyodu en yukardaki driveri indirdim yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim yaptım ondan sonra çalışmaya başladı yanlız wireless ışığı yanarken değil yanmazken wireless ağları görüyo iyi çalışmalar:d

12. deneme230

deneme230 Yeni Üye

arkadaşlar bu markada kablosuz beni çok uğraştırdı ama en sonunda doğru driverı buldum. yapmanız gereken format attıktan sonra hiçbir kablosuz driverı yüklemeden bu driverı yükleyin ben ilk başta acer'ın kendi sitesinden indirdiğim drivarı yükledim problem yaşadım kurulumdan sonra aygıt yöneticisinden bakınca üzerinde sarı bir işaret çıkıyor ve kablosuz çalışmıyor umarım sorununuzu çözer http://rapidshare.com/files/164774850/B ... 7.zip.html kolay gelsin

13. acilvakka

acilvakka Yeni Üye

selam arkadaslar ben sitede sunulan tüm driverleri indirerek tüm yöntemleri denedim ancak herşeyi yüklememe rağmen aygıt yöneticisinde iki donanımda problem yaşamaktayım. birini hiç bilmiyorum ötekisi ise kablosuz ağlara bağlanmamı engelliyor. şimdi sırasıyla almakta olduğum hataları anlatıyım sizlere.

1. HATA = Ağ Denetleyicisi. "Bununla ilgili olarak bir driver verilmiş ancak driver yüklenirken sunucu site ile bağlantı sıfırlandı uyarısı almaktayım. bu yüzden o driveri deneyemedim bunun haricinde hangi driveri denediysem olmadı."

HATA KODU = PCI\VEN_14E4&DEV_4315&SUBSYS_E003105B&REV_01\4&20975680&0&00E1 =

2. HATA = Tak ve Çalıştır Olmayan Sürücüler başlığı altında serial isminde bir dosya yada donanım ne işe yaradığını bilmiyorum. ancak bu driver de sorunlu olarak görünüyor. beni nasıl etkiler yada etkiliyor hiçbir fikrim yok.

HATA KODU = ROOT\LEGACY_SERIAL\0000

Bu konularda uzmanlığını göstermiş siz değerli üstadlara şimdiden teşekkür ediyor. Bilgisayarımı sorunsuz kullanmama yardım etmenizi bekliyorum.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

15. acilvakka

acilvakka Yeni Üye

arkadaşım öncelikle teşekkür ederim. Vermiş olduğun linkteki dosyayı indirdim. Yüklemeye çalıştım. Ancak anladığım kadarıyla Dell markalar için (yanlış anlamış olabilirim) bir driver bu. ve yüklemeyi sürdürdüğümde KUR HATASI iletisi geldi ileti aynen şöyle

Uyumlu donanım bulunamadı. Yüklemeye çalıştığınız yazılım bu sistemde desteklenmiyor. Yazılım Yüklenmeyecek. Kurdan şimdi çıkılacak.

Ayrıca şunu belirtmemde yarar var sanırım. Benim kullanmakta olduğum laptopun markası ACER Aspire 4710G-4AG2G12Mİ ve bilgisayardan Ethernet bağlantısı ile internete girişte hiçbir sorun yaşamıyorum. Kablosuz bağlantı kuramıyorum. benim sorunum bu. Daha önceden arkadaşların bahsetmiş olduğu Wirelles ışığının yanıp sönmesi bile söz konusu değil. tuşa basmama rağmen ışık yanmıyor.

Yardımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum.

16. acilvakka

acilvakka Yeni Üye

arkadaşım benim driverini aradığım laptopa ait raporu tam benim laptopumla eşdeğer olan ve driver yardımı beklediğini söyleyen bir arkadaşımızın açmış olduğu başlığa yazdım. başlık linki aşağıdadır. eğer ilgilenebilir ve yukarıda belirttiğim hususlarda bana yardımcı olabilirsen çok memnun olacağım. Teşekkür ederim.

ileti45656.html#p45656

17. acilvakka

acilvakka Yeni Üye

Evet Arkadaşlar. ben de birçok arkadaşımızın yaptığı gibi yapmayacağım. Sonunda pc deki Ağ denetleyicisi sorununu hallettim. ve benim gibi birileri daha saçını başını yolmasın, benim gibi birilerinin başına ağrılar girmesin diye paylaşacağım sizlerle.

Nasıl yaptığımı yazmadan önce benim sorularıma cevap vererek vaktini problemime ayıran Sayın SAKA'ya teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar öncelikle http://tinyurl.com/broadcom-BCM4310 linkindeki programı indiriyoruz. linki ilk tıkladığınızda sayfa bulunamadı hatası verebilir. adres çubuğunu tekrar tıklayarak dosyayı kaydetme seçeneklerinin gelmesini bekleyin (YANILMIYORSAM SAYIN SAKA BU BANA EN SON GÖNDERDİĞİNİZ PROGRAMDI) bu programı bir dosyaya çıkartıyoruz. daha sonra Bilgisayarım-> Özellikler ->Donanım->, aygıt yöneticisine geliyoruz. burada sorunlu görünen Ağ Denetleyicisini sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştir diyoruz. buraya kadar herşey normal. bundan sonra ise sırasıyla Hayır bu kez değil-> Listeden ya da belirli bir konumdan yükle -> seçeneklerini seçerek ilerledikten sonra Arama şu konumu da içersin sekmesi seçiliyken gözatı tıklıyor ve gerekli yolları göstererek çıkarmış olduğumuz dosyaya geliyoruz. burada DRIVER klasörünü veya klasörün içinde bulunan bcmwl5.inf dosyasını gösteriyoruz. bu şekilde driverimiz. sorunsuz şekilde yüklenmiş oluyor. Çok basite indirgeyerek anlattığımın farkındayım. maksadım. kimse takılmasın bir iletide ihtiyaç duyanın problemi çözülsün. Emek sarfeden herkese teşekkür ediyorum.

18. Erdem ÜÇLER

Erdem ÜÇLER Yeni Üye

Selamlar..

Benim şöyle bir sorunum var arkadaşlar acer 4710 lap top ı vista idi onu XP ye cevırdım ..

driverleri yukledım ama 15 dakıkada bir ağ bağlantısı kopuyor.. bu sorunu bir türlü neyden kaynaklanığını bulamadım..

yardımcı olursanız sevınırım..

saygılar..

19. demirba

demirba Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Ses kartını yükledikten sonra, herhangi bir ses dosyası, film, oyun açınca sürekli olarak (5 sn.de 1) takılmalar oluyor. Güncelleştirmelere rağmen hala düzelmedi. Bu konuda bi, fikriniz var mı acaba ?

20. TerTip89

TerTip89 Yeni Üye

Saolasın hocam wlan sorunu vardı bendede aygıt başlatılamadı diyordu dell driverını ile hallettim sagolasın hocam vistada sorun vermiyor ama xpde sorun veriyor acer kullanıcıları haberiniz olsun...

Sayfayı Paylaş