as5520g 604g25mi vs 402G16Mi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında sahinnn01 tarafından paylaşıldı.

1. sahinnn01

sahinnn01 Yeni Üye

arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar internette çok araştırdım bir sonuca varamadım yardımcı olursanız çok sevinirim (acil bir durum zar zor buldum bu bahsedeceğim arkadaşı benden haber bekliyor)

benim 604g25mi modelinden olan bir bilgisayarım var 1 sene önce anakartın güney köprüsünün arızalı olduğundan dolayı bilgisayar hiç açılmıyor anakart değişimi yapılsa 350 tl den aşağıya olmuyor ve gene anakarttan sebep arıza yapmayacağı ne malum diye yaptırmadım.Satsam para etmez en iyisi aynı modelden parça olarak 2.el aradım ve yakın çevremden buldum oda ;
    402g16mi modeli
    bu modelinde 2 parçası sorunluymuş hardisk ve ekran kartı daha doğrusu ekran kartından dolayı arıza yapınca hard diski arkadaş bilgileri var diye almış.100 tl ye bana bırakacak olduğu gibi.

Şimdi arkadaşlar benim sorum

1 - anakartlar uyumlumudur alsam ?
    2- başka parçalarda arıza yaparsa yada anakart uyum sağlamazsa ekran kartı ve hard disk açısından karşı tarafa aktarmam söz konusu olabilir mi acaba diye soruyorum
    benim bilgisayarımdan yani 604g25mi modelinden hangi parçaları karşı bilgisayara(402g16mi modeline)uyumludur.
    birde tam tersi
    karşı bilgisayardan yani 402g16mi modelinden hangi parçaları benim bilgisayara(604g25mi modeline)uyumludur.

Sayfayı Paylaş