Arkadaslar hp6650et driver sorununu halletme yolu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında aslaaslademe tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. aslaaslademe

aslaaslademe Yeni Üye

Değerlı arkadaslar.günlerce emre adlı arkadas 6650et serısı ıcın konu açıp mailime msg atın dedı ve herkesı oyaladı.Ben bilerek mail attım ve arkadasımız emegının karsılıgı olarak bir ücret ıstıyormuş.O emegı burda başta saka olmak uzere herkes verıyor ve kımse maddiyatı dusunmuyor.Neyse ben gereken cevabı mailden arkadaşa verdım.Ve işin sırrını da zaten çözdüm. 6650 et serisi dv6000 serisi pavilion larda herhangı bır model.işin ılgınc yanı butun versıyonlarda driverler 3 aşagı 5 yukarı aynı .o yuzden ilk yapmamız gereken hp-f5/hp-6579et-xp-suruculerini-buradan-indirin-t430.html bu link 'e tıklayıp 3 parça halınde toplamda 230 mb bulan drıverları ındırmek.Yanı 6579et ıle 6650 et 6651 et vs. drıver lar aynı oldugunu çözmüş olduk.BU linkten dosyaları ındırdıkten sonra. Püf noktalara gelelim .Oncelıkle ekran kartını direk tanıyor.tanımadıgı anlarda kücük bır yama dosyası var. onu gerekırse gönderırım. Daha sonra ses kartından once Indırdıgınız bu dosyalarda Microsoft uaa bus dıye bı klasor var. burdakı setup kuruyoruz ve sonra ses kartını sonra da modemı kuruyoruz (modemı ıstersek kuruyoruz tabii) bu sıralama ıle yaptıktan sonra.sistem kapanıp açılacak. ses kartının tanınmadıgını görüceksınız.Şimdi dikkat .. bilgisayarımda sağ buton ıle ozellıklere gidip aygıt yonetıcısıne gırıyorsunuz. ve en aşagıda sıstem aygıtlarını açtıgınızda "PCI DEVICE" yazan ve yanında ünlem işareti olan bır yer göruceksınız.buna cıft tıklayıp sürücüyü güncellestır dedıgınızde ve yazılımı otomatık olarak yükle seçtiginizde kendı başına ses kartını ve eger kurduysanız modemı de tanıdıgını görüceksınız. Bunun dısında chipset wireless vb. diger drıverlar sorunsuz kuruluyor. Ha tüm bu deneyımlerım için hesabıma kucuk bır ucret ıstemem ekranıma bır teşekkür benı mutlu eder :):) sorun yaşadıgınız yerde elımızden gelenı sunarız arkadaşlar. Kendınıze ıyı bakın. Saygı sevgıler.

2. korsan89

korsan89 Yeni Üye

aslaaslademe bendeki model 6645et ama wireless ve ses driverını bir türlü bulamadım. Bu modelin tüm driver ları ya da tek başına varsa koyarsanız sevinçten ağlıcam :oops: Haftalardır arıyorum.

3. gkners

gkners Yeni Üye

kardeşim tesekkur ederiz bide ekran kartını için yuklememiz gereken kucuk yamayı verirsen gercekten cok mutlu olucam...

4. gkners

gkners Yeni Üye

ha bide aklıma gelmişken ben hp nin musteri destek hattına (pavilion dv6651) driverlarin hangilerini bulamadığımı mail attım onlarda bana driverların ismini verdi yenı yazdığını dusunerek driverların ismini veriyorum buda hpnın driver arsivinin adresi. driver numarısını uygunu aralıktali sayfayı tıklayarak bulabilirsin

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/

Chipset Intel Chipset Installation Utility for ICH sp35677.exe

965 chipset vgaIntel 965GM Graphic Drivers sp35810.exe

UAA Bus Device Model Microsoft UAA BUS sp32646.exe
    ses Realtek High-Definition Audio Driver sp36720.exe

HP Wireless Assistant HP Wireless Assistant sp35333.exe

Touchpad Synaptics Touchpad sp35444.exe

Bluetooth HP Integrated Module with Bluetooth Wireless sp32883.exe

Kart okuyucu Ricoh 5-in-1 Card Reader Driver sp33413.exe

ethernet Realtek RTL8101 Family PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.0) Driver sp30999.exe

wireless-1 Broadcom Wireless LAN Driver sp36684.exe

wireless-2 Intel PRO/Wireless Drivers sp36414.exe

Modem Motorola SM56 Data Fax Modem Driver sp35743.exe

HP Quick Launch Buttons HP Quick Launch Buttons sp34796.exe

Fingerprint (parmak okuyucu) AuthenTec Fingerprint Driver sp32869.exe

Ekran kartı içinse bi link yollanmıs onuda vereyim ama calışmıyor ben forumdan buldum

8400-8600 vga http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_162.18.html

5. aslaaslademe

aslaaslademe Yeni Üye

Arkadaslar ekran kartı nvidia serisi olan arkadaslar ıcın yama dosyasını aktarıyorum . http://rapidshare.com/files/84301982/nvlt.inf.html

Sırasıyla yapılacaklar ;

http://www.laptopvideo2go.com/forum/ind ... opic=16345 bu adresren nvidia nın yaklasık 30 mb lık driver setubunu ındırın. makınenızde calıstırdıgınızda c:\nvıdıa dıe bı klasore dosyaları cıkartacak. Kuruluma başlamadan once yukarda verdıgım nvlt.inf dosyasını indirin ve nvdia klasorunun ıcıne kopyalayın.Üstüne kopyalıyımmı dicek evet deyıp işlemı halledıcez. ve sonra klasordekı setub calıstırıp ekran kartını kurmus olucaz. hali hazırda nvidia driverınız varsa zaten tekrar ındırmeye gerek yok. Direk bu küçük dosyayı nvidia klasorune kopyalayın ve kuruluma başlayın. Saygılar

6. aslaaslademe

aslaaslademe Yeni Üye

Korsan89 adlı arkadaşımız ses kartı ıcın kurulum yontemını anlatmıstım.bunu denedın mı ? aygıt yonetıcısıne baktıgın zaman sistem aygıtlarında başında ünlem ! işareti olan bir secenek duruyor mu ?

7. gkners

gkners Yeni Üye

eline sağlık sonunda halledebildim tesekkur ederim

8. korsan89

korsan89 Yeni Üye

Wireless ı buldum. Şimdi bir tek ses driver ı kaldı. Onunda "conexant high definition" olduğunu biliyorum.(bir driver programı sayesinde gördüm) Hp nin sitesinden de bir çok farklı driver indirdim hiçbirisi olmadı.

9. solmaz

solmaz Yeni Üye

arkadaşım indirdiğimiz dosyanın sıkıştıma şifresi nedir bulamamdım. Yardımın için şimdiden teşekkürler.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş