arkadaşlar 5520G _503g25mi ısınma sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında corlu_2006 tarafından paylaşıldı.

1. corlu_2006

corlu_2006 Yeni Üye

arkadaşlar, bır yıldan berı kullandıgım 5520G modelınde çok memnundum hiç bir sorunu yoktu son zamanlarda kısa çalışma sürelerınde dahı makına aşırı ısınma yapıyo problemın ne olduğunu anlayamadım, ama kapanma sorunu yaşamıyorum aynı zamanda ses kartı zama n zaman değişık sesler verıyo ne yapmam gereklı , konu hakkında bılgısı olanlar dan yardımlarını beklıorum teşekkurlerr....

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

fan ve hava tahliye kanalları tıkanmış olabilir mi?

3. corlu_2006

corlu_2006 Yeni Üye

bende başlarda onu düşündüm ama makınayı genelde çantasına koyuyorum dışarda pek kalmıyo tahlıye kanallarının tıkandığını pek sanmıyorum servisle görüssem yardımı olurlarmı acaba daha önce hiç servisle bu tarz işlerım olmadı

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

toz sorunu olmadığından eminseniz tek yok servis kalıyor snaırım

5. corlu_2006

corlu_2006 Yeni Üye

toz sorunu olduğunu pek sanmıyorum.geçen gun ısınma sorunundan başka optık okuyucudanda kullanım sırasında ses gelmeye başladı,şarjlı kullanım süreside max 1.5 saat normalmı sızce touch pad de sorun yaşayorum ses kartında zaman zaman sorun oluyor ve daha birçok ufak sorunlar bana servis yolu gözüküyo galıba. servisle gonderırken ne yapmamı tavsıye edersınız.

6. alpert2001

alpert2001 Yeni Üye

Arkadaşlar notebooku Xp işletim sistemi ile kullanıyorsanız Amd'nin kendi sitesinde Amd Processor Driver'ı kurmanız gerekiyor. Xp işletim sisteminde bu driverı kurmadığınızda işlemci sürekli maximum performansta çalışır. Bu driver bilgisayarı gerektiğinde maksimum performansa ulaştırır. Bu driver olmadan güç seçeneklerinden ne kadar ayarlama yapsanızda bir işe yaramaz. Ve driverı kurduktan sonra laptopun daha rahat çalıştığını ve ısının düştüğünü göreceksiniz(Tabi havalandırma kanalları tıkanmamışsa)...
    Amd Processor Driver:
    http://support.amd.com/us/Pages/dynamic ... ItemID=173

Sayfayı Paylaş