Ankara:Çalındı; LG e500-SP22t | Toshiba Satellite A200-1Ah

Konu, 'Notebook Genel' kısmında KKayra tarafından paylaşıldı.

1. KKayra

KKayra Yeni Üye

26.02.2009 tarihinde, Anıttepe Ankara civarında oturduğumuz evimizden kapı kilitleri kırılarak 2 adet notebook'umuz çalınmıştır arkadaşlar.
    Polis vs. gerekli yerlere tutanak vb. verildi lakin bir ihtimal el altından satmaya çalışırlarsa lütfen benimle derhal irtibata geçin.
    Hatta bilmeden alırsanız HDD'leri vermeniz durumunda notebookların sizlerde kalmasını bile kabul edecek akedemik, görsel vs dökümanlar var :(
    Yedekleri mevcut ama Harici HDD' lerimiz de çalınmış durumda...

Kayra Kurt
    555 512 94 05
    leyleq@gmail.com

Her ne kadar mac ID'ler değiştirilse vs sn ler silinse de lütfen 2. el alışlarınızda faturaları bu bilgileri kontrol etmenizi rica ediyorum;

1)
    LG e500-SP22t
    S/N: 708MSWW014649

Lan Mac ID: 00-19-DB-EA-F3-A7
    Wireless Mac ID: 00-15-AF-35-FD-B4

2)
    Toshiba Satellite A200-1Ah
    S/N:87250354K
    Lan Mac ID: 00-1B-38-40-93-CF
    Wireless Mac ID:00-13-E8-83-69-8F

PS: çalıntı bildirimi için nereye başlık açacağımı bilemedim, umarım mod.lar gerekeni yaparlar.
    Elimden geldiği kadar yerde başlık açmaya çalışıyorum, anlayışınız için teşekkür ederim.
    Saygılar ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

konuyu doğru yere taşıdım.

3. recep41

recep41 Yeni Üye

geçmiş olsun.dünde benim arkadşaım çaldırdı laptopunu.biraz araştırdım ve mac adresinden internete girdiği takdirde bulunabildiğini söyledi bazı arkadaşlar.bu mümkün mü.

4. QUANTA

QUANTA Yeni Üye

aslında mümkün ama çok derin işlemler gerekiyor, o işlerle uğraşaabilecek güç sadece TTNet in elinde var, çünkü adsl dağıtımını o yapıyor ve birçok kullanıcı da onun verdiği adsl modemi kullanıyor, kısaca eğer verdiği modemin açık kapısını biliyorsa o modeme hangi bilgisayarın hangi mac id si ile bağlandıgını bulabilir,, zyxel de zor, ama airties marka modemlerde bu işlem kolay, asıl zor olan ise, TÜM adsl hatlarına bağlı modemlerin şifrelerinin kırılarak bulunması.. kısaca zor.

Sayfayı Paylaş