anakartım hdd yi görmüyor

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında zombielit tarafından paylaşıldı.

1. zombielit

zombielit Yeni Üye

arkadaşlar benim sorunum asrock anakartım ve modeli p4v88+ via çipsetli oda vt8237r ide harddiskim bozuldu bende sata aldım ama almaz olsaydım bir türlü bios tan hdd yi görmedi ve xp yide yükleyemiyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden .

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. zombielit

zombielit Yeni Üye

hocam teşekkürler flopy var ama biostan hiç harddiski görmüyor neyse deneyip haber verecem.(disketle tanıtmak istedim daha önce ama tanımadı ne yaptımsa)

4. zombielit

zombielit Yeni Üye

olmadı hocam floyle ilgili bi sorunda yok dediğin gibi bi xp cdsimi yapsam ama biostan hiç görmüyorki harddiski bi kaç gündür bu konuyu araştırıyorum vianın kuzey köprüsümü ne desteklemiyormuymuş ne diye bişeler okudum bi yardımcı olsan başaka nasıl olur bu iş

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Anakartınız sata hdd destekliyorsa verdiğim linkteki yöntemin çalışması gerekir. Tekrar yazıyorum o linkte verdiğim sürücüleri kullanmayın. Üst mesajdakileri kullanın :)

6. zombielit

zombielit Yeni Üye

hocam olmuyor cd de yaptım dediğin gibi vianın verdiğin o üsteki linkten inen driverleride ekledim ama olmadı yinede hdd yok diyor.lütfen bi yardımcı olsan sana zahmet (ve şu ana kadar verdiğin destek içinde ne kadar teşekkür etsem azdır)

7. zombielit

zombielit Yeni Üye

allah senden razı olsun başka ne diyebilirimki tamam oldu senin dediğin gibi yaptım ve hdd yi görüyor artık teşekkürler SAKA :D

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Rica ederim.

9. zombielit

zombielit Yeni Üye

hocam bi terslik oldu ön yüklemelerden sonra restert attığında tekrar baştan kuta geçiyor

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ön yüklemeden sonra xp cd sini çıkarınca yeniden kuruluma geçmemesi gerekir. Böyle dener misin.

11. zombielit

zombielit Yeni Üye

hocam herşey için teşekkürler ama sadece 1 kez hdd yi gördü ve bi daha görmedi ayrıca o gördüğündede hardiski biçimlendirdim c ve d olarak ama yeniden kendisi başladığındada yine, yeni hdd takmış çasına kuruluma geçiyor ve şuan da hiç bir şekilde hdd yi görmüyor biostan hdd yi sata yerlerinde tanı mıyor yok yani hiç görmüyor kurulumdada takılısabit hadrdiskede rastlanmadı diyor ama harddisk sağlam kendi makinamda taktım hemen gördü dediğin gibi cd yide yaptım flopylede f6 ilede tanıttım ama olmadı senden ricam bana bi yardımcı olsan ve bide sata2hdd yi sata bir yapabilme özelliği varmı jamper ayarların dan .. ve (bide asus f3sr 200dr laptopuda başarılı bişekilde kurdum ve çalışiyor ayrıca teşekkürler emeklerin için)

12. burakk

burakk Yeni Üye

ya arkadaşlar benim dell6000 notebookum var fakat sisitem virüsden çöktükten sonra ben format atmak istemiştim cd yedeklemediğimden yeni xp pro kurdum fakat dellin kendi xp home u virüslü olarak silinmeden kalmıştı bende bu xpi homu silmek için bios ayarlarına girdim fakat bilmediğim admin system şifrelerine girdim fakat şimdi sorunum daha büyük

bilgisayarım açılınca ilk system şifresini istiyo yazıyorum sonra hdd şifresi istiyor fakat olmuyor girmiyo sonra xp yi kurim dedim fakat system hddyi görmüyo diyo ve bilgisayarı kapatıyo ne olur yardımcı olun baana kafayı yemek üzereyim

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sorunuzun konu ile ilgisi olmamasına rağmen cevap basit. Dell yetkili servisine gitmenizi öneririm. Notebooklarda bios pilini bulmak biraz zor.

14. burakk

burakk Yeni Üye

biliyorum bende servise göndermeden yapabilecek bi durum var mı diye arştırıyorum çünki bu konu garanti kapsamına girmediğindenmiş o yüzden baya bi para isticekler başka bi fikir var mı sizce :S

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aslında yapacakları şey basit. Bios pilini çıkaracaklar ve bios şifreleri silinecek. Tahminen 10 dakikalık bir operasyon olur.

Sayfayı Paylaş