anakart değiştikten sonra ortaya çıkan sorun

Konu, 'Casper Notebook' kısmında wraq tarafından paylaşıldı.

1. wraq

wraq Yeni Üye

casper cpb-t830-9k95 laptopumun anakartı bozuldu ve garantide değiştirdiler.
    (yeni anakartım m7x0su) fakat bilgisayar servisten geldikten sonra şöyle bi sorunla karşılaştım;
    bilgisayarı beklemeye aldıktan sonra tekrar açtığımda mavi ekran windows hatası veriyor ve bilgisayar yeniden başlıyor. acaba bios veya driver falan uyumsuzluğu mudur? yada sorun ne olabilir?
    anakart driverini güncellemek istedim ama driveri bulamadım,

Kod:
    bilgisayar: casper cpb-t830-9k95
    işletim sistemi win xp sp3

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T8300, 1600 MHz (8 x 200)
          Anakart Adı                                       Clevo M7X0SU
          Anakart Çipseti                                   SiS 671/671DX/671FX/672
          Sistem Belleği                                    2048 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
          DIMM1: A-Data DOPE1B163B2                         2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          BIOS Türü                                         Phoenix (11/07/08)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yüksek ihtimalle ekran kartı sürücüsü ya da anakartta sorun var.
    Ekran kartı sürücüsünü tekrar kurunuz eğer sorun devam ederse servise başvurunuz.

3. holysecret

holysecret Yeni Üye

aynı sorun bendede var benim de anakartım ve ram im değişti garantide ondan sonra meydana gelmeye başladı. Ayrıca oyunlarda bir süre geçtikten sonra ekran birbirine giriyor. [​IMG][​IMG] resimdekiler gibi. EKran kartının ve directx in en son sürümlerini yüklediğim halde düzelmedi. Şu aralar bilgisayara çok ihityacım olduğundan ( çizimlerim vs var..) garantiyede gönderemiyorum. Bİ kaç yerde anakart sürücüsünü yükleyin düzelir yazmışlar fakat anakartın direk sürücüsü olur mu bulamadım ben modeli SİS M7X0SU lütfen yardımm....

Sayfayı Paylaş