AMD YARDım

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında Azazael tarafından paylaşıldı.

1. Azazael

Azazael Yeni Üye

Arkadaşlar ben bir notebook beyendim fiyatıda uygun ancak işlemcisi
    AMD Turion™ 64 X2 Mobil Teknolojisi TL-60 (512KB x 512 KB / 1600MHz FSB)
    AMD Hakkında hiçbir bilgim yok INTEL C2D T7500 2.2GHZ işlemciyle kıyaslandıgında Aralarındaki performans farkı nasıldır?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Notebookun genel özellikleri
    Marka : Hp
    Model : Hp Pav KM035EA Amd TL60-17"-2Gb-2250-Vis(DV9730ET)
    İşlemci : AMD Turion™ 64 X2 Mobil Teknolojisi TL-60 (512KB x 512 KB / 1600MHz FSB)
    Ekran Tipi : 17 WXGA+ (1440 x 900) High Definition BrighView Widescreen / Tümleşik Stereo Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Bellek : 2048MB (2 x 1024 MB) DDR2 667MHz , Azami: 4GB DDR2
    Sabit Disk : 250GB 5400rpm SATA
    Ekran Kartı : Nvidia Geforce 8400M PCI Express® 1023 MB TC (256 MB video belleği)
    Ses Kartı : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik / Altec Lansing® hoparlörler
    Optik Sürücü : DVD +/- RW SM LS
    Fax / Modem : 56K
    Ağ Kartı : Gigabit Ethernet LAN, 802.11 pre-n
    Bluetooth : Var.
    Batarya : 6 Hücreli Li-Ion / 90 W AC Güç Adaptörü
    Genişleme : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler), 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Giriş/Çıkış : 3 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    İşletim Sistemi : Vista Home Premium İngilizce/Türkçe Dil seçeneği
    Klavye / Fare : Tam boyutlu masaüstü klavyesi (ayrı sayısal tuş takımı düzeni)
    Boyutlar : 285 x 396 x 31,6 mm / 3,55 kg
    Dahili Web Kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
    Garanti : 2 Yıl

1320$+KDV
    Çanta : Var.
    Açıklama(1) : HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Açıklama(2) : Tümleşik parmak izi okuyucusu

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. berk eren

berk eren Yeni Üye

vallahi hocam ıntel her zaman daha ıyıdır ozellıkle notebooklarda..

4. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

ben kendimde amd kullanıcısıyım. bence bilgisayarın fiyat/performans oranı mükemmel. Amd işlemcili bilgisayarın tek sıkıntısı ısınma problemi performansından hiç şüphen olmasın.

5. mehme_tbey

mehme_tbey Yeni Üye

ph pavilion dv6645 var amd ıslemcı var uzerınde ıntellerden daha hızlı bundada ıddalıyım ben bu leptopta photoshop
    kullanıyorum en kucuk bır kasma yok son cıkan oyunları oynuyorum en kucuk kasılma yok dıyecegım bende amd al ıntel artık modadan dusmeye basladı ıntel sayısal ıslemcıdır amd fızıksel ıslemcıdır yanı amd nın cıft cekrıdegı agırlıklı fızıksel ıslemcıdır kolay gelsın amd nın ısınma sorununu sadece oyunlarda ortaya cıkar onun ıcınde 40 ytl ye usb den calısan notbook sagutucusu alman lazım o zaman ınteller pesınden koşar

6. mannis

mannis Yeni Üye

O laptopu nerden aldin sen oyle islemciyle oyun oynatiyo vay be... Ekran kartina gerek yok galiba. [gulmek] [gulmek] [gulmek]

7. mehme_tbey

mehme_tbey Yeni Üye

uzerınde 512 mb ekran kartı var

8. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Kardeş AMD Isındığı ve Ismasından dolayı Performans Düşürdünü Herkes Biliyor laptoplar İçin konuşuyorum AMD Masa Üstü Bilgisayarlarda Kullan Bence İdeal Ama Laptopda İntelden Şaşmamak Lazım Ama yinede senin bilecen iş

9. kuzi

kuzi Yeni Üye

Kardeş AMD oyun işlemcisi değilmi?

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Amd oyun işlemcisidir diye bir genelleme yapmak yanlış olur.

11. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Böyle bi genelleme yapamaassın ki Oyunda bi çok etkenden destek alıyorsun Ekran Kartı Ram Vb Donanımsal ürünlerden Destek Alarak Çalışıyor

AMD Sempron ile İntel Quard İle Aynı oynu oyna hangisinde performans daha iyi olacak biri amd ilk serilerinden biri intelin son serilerinden Mademki Amd Oyun için O zaman Quard 'dan daha iyi bir performans almamız lazım değil mi Veya Sempron ile 128 ekra kartı ve 512 ram olan bi makina ile Celeron 2,66 işlemcili 256 ekran kartı ve 1 Gb ram olan bi makinada aynı performan alacanı sanıyormusun kardeşim

12. kuzi

kuzi Yeni Üye

Genelleme yapmak istemedim.Sadece biildiğimi söyledim.AMD işlemcili bilgisayar oyunlarda daha iyi performans veriyor.

Başta ne demek stediğini anladım.Diğerlerinden bi sonuç cıkaramadım.

13. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Genel olarak öyle bilinir ama bence öyle değil " Laptoplar için bahsediyorum ama masaüstlerinde Oyun için olabilir "

14. kuzi

kuzi Yeni Üye

15. elsad

elsad Yeni Üye

bence amd den uzak ol
    zan ediyorum amd laptoplarda yeni tam kendini ispatlasin sonra al derim.
    sunuda bildirim bende daha once amd zm82(2.2ghz) islemcili toshiba a300d 17g modeli vardi nfspeed undercoveri oynaya miyordum. alarkende soyle dediler oyun icin aliyorsan bu makina isinmadan dolayi 1yildan sonra sana problem cikara bilir.

16. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Benim dv6630et AMD işlemcili dizüstü bilgisayarım var. Ramleri aldığımda 1 gb idi ben onu 2 gb 'a yükselttim. Uzun süreli kasıntı oyunlar oynarken bile hiç şiştiğini görmedim. Evet ısınma problemi gerçekten içler acısı fakat performansa hiç bir etkisi yok. Ama altını düz ve hava tahliye edecek bir yüzeyde bırakmanızı tavsiye ederim bu ısınma problemini bir nebze olsa da yumuşatır.

Sayfayı Paylaş