AMD - Ati sata sürücüleri ve sata disk sorununa çözüm

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. dinar626

dinar626 Yeni Üye

olmadı yaa yine hata veriyor kurarken

2. Levcho

Levcho Üye

Ayrıntılı anlatım için teşekkürler. [alkis]

Bu açıklama da çok işime yaradı, teşekkürler. [bravo]

3. dinar626

dinar626 Yeni Üye

hocam 6.adım gelmiyo sizce neden

4. selcukdal

selcukdal Yeni Üye

saka kardeş ben sp3 le yaptım olmadı elimde sp2 ve sp1 var yani sadece win xp yok sp1 le yapsam olurmu.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

notebook modeliniz nedir?
    Anakartı ati çipsetli mi?

6. selcukdal

selcukdal Yeni Üye

ya saka bende 6. adım gelmiyor neden olabilir.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. guner61

guner61 Yeni Üye

saka dostum böyle güzel bir bilgi paylaşım sitesi yaptığiniz için başta cok tşkkur ederim. bende sata bir kurulum cd si var bunu datron pl 5c ye kurdum herşey normal ses yok sorun giderde sorun yok diyor amam ses surucusu yok ben bundan bir şey anlamadım.raboru şu anada veremıyecem netbook bende değil şu anda wndows 7 yı kurdum onda bir sorun yok ama çok yavaş ondan xp yı kurmak istiyoru ne yapmalıyım sitesinden ses surucususnu indirdim kurdum olmadı.ekranını altın hoporler gelmedi zaten.

9. gary

gary Yeni Üye

Arkadaslar yazilanlarin hepsini uyguladim gerekli programlari indirdim fakat konu anlatimindaki 6. adimda yazan

Açılan pencerede " AMD ACHI Compatible RAID Controller-x86 Platform" satırını seçin ve tamam'a basın.

satiri cikmiyor.Bunun nedeni ne olabilir ?

10. gary

gary Yeni Üye

Arkadaslar

HP pavilion dv4-1225 dx icin vista dan xp ye cevirebilmek icin son durum hakkinda bilgisi olan varsa paylasirmi lutfen ?

Tesekkurler

11. Caner_Viyana

Caner_Viyana Yeni Üye

Vatana selamlar öncelikle ben austira viyanda sizden yardim istiyorum kulandigim pc HP Pavilion dv5-1025eg Entertainment Notebook-PC serisi ilk aldigimda üzerinde windows vista vardi ve aldigim 5 gün isinmaya ve kasamaya basladi orjinal windows vistayi silip windows 7 yukledim bu isinamsi kesildi windows 7 pcyi kasiyor ne etikse xp yukleymedik 75 adet cd ve dvd sidileri aldim internete ne kadar sata entegreli cdler varsa indirip cdye yaktim ne etimse xp kuramadik almanca arapca ingilizce farsinzca ve ne kadar xp cdleri varsa entegre edilmisi indirdim cdye yaktim olmadi en sonunda bu forumda tarif edildigi gibi gereken dosiyalari indirip xp cdsi yaptim gene kuramadik ben bu ulkede ögreciyim okul masrafimi ve giderlerimi kendim karsilyiorum herhangi bir b.sayar teknik servisine götürdüm 150 euro istediler bende ögreci oldugum icin bunu verecek gücte degilim HP Pavilion dv5-1025eg Entertainment Notebook-PC aldigimda beri derslerim geriledi uzerindeki sistemden dolayi sevgili kardeslerim biri allah rizasi allah sevgisi icin bana el uzatsin en sonunda bu pcyi atese verip yakacam hem derslerimde gerileidm hemde benim zamanimi cok aldi 3 aydir bu xp kurulum nedeni ile 70 tane cd xp yulkledim indirmedigim sey kalmadi biri eger gönülü olarak pcme girip benim su alnet olasi P Pavilion dv5-1025eg Entertainment Notebook-PC icin satasi bulupta cdye nLite entegre ederse beni buyuk bir derten kurtaracaktir inankinki artik canimda bezdirti pcm gönülü kardesler msn robin_wien@hotmail.com dur yardimci oalcak arkadaslar teamwiver üzeri pcme girip cd yapabilir lütfen ne olur kurtarin beni bu pcden
    herkese selamlar selam ve dua ile

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk sayfadaki sürücüler ve 6. maddenin anlatımı güncellenmiştir.
    Tekrar dener misiniz.

13. Caner_Viyana

Caner_Viyana Yeni Üye

kardes ben sorunumu dilr getirdim yeterince rica ediyorum sadece

14. evrim0626

evrim0626 Yeni Üye

arkadaşlar bende de aynı model l300-1a3 var ve burdan atiyi indirip service pack3 lü cd me entegre ettim yine mavi ekrana düştü dünden beri uğraşıyorum lütfen yardımmmmm

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu notebook ati değil intel çipsetli anakart kullanıyor. Dolayısı ile yanlış sata sürücülerini eklemişsiniz.

Şu konudaki sürücülerle işlem yapmanız lazım.
    notebook-genel-f24/sata-diskli-notebooklara-windows-xp-kurulumu-ve-sata-drivers-t18.html

16. CeYTeCH

CeYTeCH Yeni Üye

Teşekürler yararlı bir bilgi

17. Mucoretti

Mucoretti Yeni Üye

Arkadaslar merhaba;
    öncelikle Saka kardesim Allah razı olsun senden.Tek seferde oldu.:)Arkadaslar ben bu yazılanların hepsini tek tek uyguladım hatta işletim sistemi cd si Windows XP Service Pack 2 (SP2)'idi.Tek seferde oldu.Siz bir hata yapıyor olabilirsiniz yılmayın defalarca deneyin...

18. Vuslata Hasret

Vuslata Hasret Yeni Üye

Hp Pavilion dv5 var elimde ve sata xp ile kurmayı başardım diyecektim ki birde ne göreyim tam windows açılacak tekrar mavi ekran.. Daha önce bölme ekranı bile gelmiyordu. Sata'lı cd ile böldüm, xp şifresinide girdim hepsi tamamlandı ve açılacağını beklerken artık her açılışta güvenli mod seçenekleri çıkıyor ve ben windows olağan bir şekilde başlasın dediğim an windows yazısı ekranında mavi ekran 1 saniye görünüyor ve yeniden başlıyor. hata ekranını göremiyorum bile.. Ne yapmam gerekiyor..
    Bazı yerlerden ramları sökün takın falan diyor.. öyle bir şey yapmam gerekiyor mu.. Yeniden mi format atayım.. Bilen biri lütfen bir şeyler yazsın buraya.. Vesselam...

19. wise09

wise09 Yeni Üye

ttnet kampanyasından yaklaşık 8 ay önce aldıgım ve aldıgım günden beri uğraştığım makina en sonunda dün bir sitede buldugum 2011 sata raid eklenmiş ocak güncellenmiş sade xp ile en sonunda format oldu şükür ancak çeşitli driver sorunlarınıda sitesinden indirdim herşey halloldu bi tek (((high definition audio veri yolundaki ses aygıtı))) hariç çeşitli denemeler ettiytsemde nafile bunu çözebilmekle uğraşıyorum bu konuda bilgisi olan ???

20. ceksundur

ceksundur Yeni Üye

kardeşim 9. olanı yaptım dewam ve bitir dedim de Cd ye bizmi programla yazdırıcaz yoksa o kendisimi yazdırıyor orayı anlamadım

Sayfayı Paylaş