AMD - Ati sata sürücüleri ve sata disk sorununa çözüm

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sata sürücüsünü güncelledikten sonra o isim değişmiş sanırım.
    Şimdi denediğimde aşağıdaki resim çıkıyor. Advanced micdo devices inc satırını seçip dener misiniz.

2. ekmekcioglu

ekmekcioglu Yeni Üye

sayın site yöneticisi sizin yazdıgınız her türlü yolu denedim fakat hep hüsran oldu.
    sanırım nedeni su.Ben de hp pavillion dv6-1270et model bilgisayar var ve bunun işletim sistemi AMD turionx2 64
    sizin yazgınız çözüm intel kullınıcıları için mi geçerli çünkü AMD ACHI Compatible RAID Controller-x86 Platform" satırı diye bişey çıkmıyor.Ayrıca bios ayarlarına girince de sata yı seçme veya değiştirmeyle ilgili bir seçenek de yok.Anlayacağınız internette yazılı çözümlerin hepsi intel için geçerli sanırım.
    Sizden ricam acaba amd işlemciler için bir çözüm var mı?
    saygılar.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bir üst mesajımda yazdıklarıma baktınız mı?

4. nitrozen

nitrozen Yeni Üye

Sayın Saka Bende de hp pavillion dv6-1270et var yazdıklarınızı harfiyen yaptım sistemi sorunsuz kurdu en son 1 dk kaldı yazısından sonra sistem yeniden başladı ve windows logosuna geldiğinde mavi ekran verdi. Bu modele xp kurabilen varsa lütfen buraya yazsın nasıl olduğunu hepinize şimdiden teşekkür ederim...

5. umix

umix Yeni Üye

o kadar ugraşmak yerine biri şu cd yi upload etse daha iyi olur makbule gecer :)

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

O kişinin ve bizim yerimize hapis ve para cezasını siz çekecekmisiniz?

7. ManİaHjOjUk

ManİaHjOjUk Yeni Üye

MErhaba Arkadaşlar GErçi BirKaç Arkadaşım DAha YAzmış Ama.Bu AMD ACHI Compatible RAID Controller-x86 Platform" satırı diye bişey çıkmıyor.Diğer SAtıra Tıklayıp Yapın Deniliyor FAkat Olmuyor O Şekilde Bu Konun TEkrar Gözden GEçirilmesi Rica Ediyorum Eğer Bu Notebook un Düzgün Sata Driverini Bulan Olursa Lütfen maniahjojuk@gmail.com Mail ATsın

Şimdiden Teşekkürler

8. ManİaHjOjUk

ManİaHjOjUk Yeni Üye

ARkadaşlar Merhaba Sitede Bulunan Sata Driverları Hatalıdır. N lite ile Cd Oluştururken REsimlerde Anlatılan.AMD ACHI Compatible RAID Controller-x86 Platform Satırı Çıkmamaktadır.http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... 32-chipset Driveri Bu Siteden Temin Edebilirsiniz .Sadece Raid Driver.Diğer İşlemler REsimlerde Anlatıldığı Gibi.Hp Pavillion 1270et Modelinde Ve Tüm ATi Chipsetli Bilgisayarlda Geçerli Bi Sata Driverdir.

9. gasap

gasap Yeni Üye

ManİaHjOjUk arkadaşımızın bir üst topic te vermiş olduğu raid driverı entegre ettim ve şuanda xp kuruluyor (dv6 1270st) arkadaşın vermiş olduğu link üst mesaja taşınırsa yararlı olur emeği geçen herkese teşekkürederim.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

11. gasap

gasap Yeni Üye

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Zaten ikisi de aynı dosya ancak ati her nedense dışarıdan direk link verilmesini engellemiş.
    Bu arada bizim ilk mesajda verdiğimiz sürücülerde bu dosyalar zaten.
    Siz işlemi tam olarak nasıl yapmıştınız? x86 klasörünü mü yoksa içindeki tek dosyayı mı gösterdiniz?

13. 47serdar47

47serdar47 Yeni Üye

kardeş sen bu sata disk sorunun çözdüysen bana da yardımcı ol ben ne kadar yapıyorum olmuyor benim msn : murat_2247@hotmail.com yardımcı olursan sevinirim

14. laciverta

laciverta Yeni Üye

arkadaslar simdi ben nLite ile guncelleme ve driverlerii yukleyip oyle de denedim ama yine windowsu nereye kurmak istememin istenilecegi yere gelince herhangi bir disk alani bulunamadi diyor!!

ikinici benim laptopum icin gerekli olan disk alani driveri exe uzantili pc de ve bunu cd ye nLite ile entegre edemedim!! lütfen biri yardim etsin bu isin üstesinden nasil gelecegim?

Bilgisayarin markasi ve modelini yaziyorum belki daha aciklayici olur:

Toshiba satellite l300d-21q
    amd sempron ATI
    suan vista yüklü ama acilmiyor oda

anakart ve diger sistem özeliklerinden anlamadigim icin yazamam

ama disk alani icin bios tan baktigimda karsisinda : cd/dvd TSSTcorp CDDVDW TS-L633A yaziyor

hardisk icin ise : HDD fw_to02_os2008108a bu yaziyor

simdi bende en sondaki iki tane harddisk ve disk icin driver aradim netten iki tane indirdim ama exe uzantili bunlari Nlite ile cd ye yazdiramiyorum denedim ama almadi! lütfen biri yazsin nasil olacak bu is ?

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk sayfadaki sata sürücüleri ile ilk mesajdaki işlemleri aynen yapmayı deneyiniz.

16. laciverta

laciverta Yeni Üye

denedim aynisini yaptim zaten!

17. ua_erhan38

ua_erhan38 Yeni Üye

AMD ACHI Compatible RAID Controller-x86 Platform arkadaslar bende bu gelmiyor program da lütfen ama lütfen acil yarım edinnnnnn

18. nosferatu84

nosferatu84 Yeni Üye

Açılan pencerede " AMD ACHI Compatible RAID Controller-x86 Platform" satırını seçin ve tamam'a basın
    bende bu bölüm cıkmadı ama bi sorun olur mu?

19. SaPKaLi

SaPKaLi Yeni Üye

selam kardes hersey güzel anlatilmis ama ben entegre etikten sonra hala mavi ekran hatası alıyorum konuda anlattıgınız AMD ACHI Compatible RAID Controller-x86 Platform secenegi yok.yani ahcix86 entegre ediyorum ve değişiklikler kaydedilsinmi diyor evet diyorum ve 3.ci oluyor bu hala mavi ekran hatası alıyorum.suan vista kurulu ve sorunsuz çalışoyor xp ye nasıl çeviricem hala çıkaramadım yardım edermisiniz ltf

20. kentcafe09

kentcafe09 Yeni Üye

Arkadaşlar bu bendede gelmiyordu sızın ıcın rapide attıgımı hedef gosterırsenız bu secenek sunuyor lınkı forumdakı arkadasın yazdıgı yerden ındırerek upload ettım

http://rapidshare.com/files/367573157/W ... 7.zip.html

Sayfayı Paylaş