ALLAHINI SEVEN BAKSIN ACER 5738G ISINMA SORUNU

Konu, 'Acer Notebook' kısmında efendi1995 tarafından paylaşıldı.

1. efendi1995

efendi1995 Yeni Üye

Merhabalar benim 5738g acer laptopum var ilk aldığımdan bikaç gün sonra aşırı ısınıp kendini kapatmaya başladı daha sonra ne olduysa kendiliğinden geçti daha sonra 3 ay gibi bi süre sonra tekrar bu sorunu çıkarmaya başladı ve hala devam ediyor sadece silkroad oyununda böle bişi yapıyor oyunu açınca 80 derece normal açmayınca ise 50 derece civarı fan tozlnamışmı diye arkasını açtım ama tozlanmamış servise götüremem çünkü garantisi gitti açtıpım için arkasını fan hızını arttırmaya denedim sürüyle tweak programı yükledim riva tuner magic tweak notebook hardware control hiçbirindede olmadı lütfen yardım edin bilgisayarı ilk aldığımız zamana çevirdiğim zamandan beri bu problemi yapmaya başladı lütfen yardım edin bana

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

benim bildiğim Isınma sorununun muhtemel sebepleri şunlar.
    1. Fan ya da hava tahliye kanallarının tozla dolması; Açıp temizlemek lazım.
    2. Bios sürümünün eski ya da sorunlu olması. Bios güncellemek lazım.
    3. işlemci ya da anakartta sorun olması. Teknik servise gitmek lazım.

3. turbocache

turbocache Yeni Üye

muhtemelen G 105M ekran kartın var. bu kartın hastalığı oyunlarda aşırı ısınarak cihazın kapanmasına sebep olmak. bu dertten muzdarip birçok arkadaş var. yeni bios güncellemesi ile kapanmasını engellemişler, fakat cihaz hala yüksek performanslarda aşırı ısınmaya devam ediyor. biosunu güncellemelisin, fakat bir soğutucu olmadan saatlerce oyun oynamanı tavsiye etmiyorum, cihaza zarar verebilir.

4. efendi1995

efendi1995 Yeni Üye

evet aynen g105 ekran kartım var biosu nası güncellicem onuda anlatırsanız çok sevinicem biosu güncellediğim zaman ısınma geçicekmi acaba cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

5. efendi1995

efendi1995 Yeni Üye

mesela bu kapanma sorunu ortadan kalktıktan sonra kaç saat oynıyabilirm acaba

6. efendi1995

efendi1995 Yeni Üye

teşekkürler sorun çözüldü biosu güncellemedim diğer arkadaşlarada çözüm olur inşallah bu söylediklerim bu sorunun çözümü çok kolay acer laptopunuzun üzerindeki powersmart tuşuna basın yeter herşey halloluyo saatlerce kullanıyorum artık yinede sorunuma bakıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş