ağ bağlantı sorunu yardım lutfen

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında sefapogda tarafından paylaşıldı.

1. sefapogda

sefapogda Yeni Üye

arkadaşlar laptom umda masa ustu pc ağ bağlantısını bır turlu kuramadım. laptop vista oburu xp sp2 bundan bır orun doğarmı acaba. nasıl olacağını acık bır sekılde anlatacak arkadaş varmı aramızda lutfen acıl . laptop a pc dekı verılerımı aktarmam lazım. normal ethernet kablosunu pclere bağladım olmadı çalıştırdan ip adreslerine gıreyım dedım olmadı şifre istedi ama ben şifre falan koymadım ve koyduysamda nerden bakıcam bılmıyorum. bunlar ıcın yardım lazım lutfen arkadaşlar bırı bana yardım etsın yada kendı bıldıgı yontem falan varsa oda olur . şimdiden saolun

2. karaf

karaf Yeni Üye

Zamanında bende çok uğraştım bu işle, bir türlül ağ kuramadım pes ettim.
    En son şu yöntemi buldum;
    XP'deki dosyaları paylaşıma açtım.
    laptopta bir kısayol oluşturup hedef olarak XP olan bilgisayarın yerel ip adresini girdim.
    Tabii kapatıp açınca ip adresi değişebildiği için kısayoluda değiştiriyorum mecburen.

Zahmetli ama en azından işe yarıyor :)

3. sefapogda

sefapogda Yeni Üye

valla o yontemıde denerım ama bu kısayol ısını anlamadım bıras acarsan onuda denerım. birde bu yontemle bılgı aktarımı nasıl oluyo hızlımı yanı noral ağdan bılgı ceker gıbı cekebılırmıyım.?
    tabi arkadaşlar dıger yontemleri olan arkadaşlar varsada onuda deneyebılırım. acık anlataBILEN varsa onuda dınleyebılırım.:)

Sayfayı Paylaş