adsl modemim vista'ya olmadı...

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında nargis tarafından paylaşıldı.

1. nargis

nargis Yeni Üye

iyi geceler.. Ben de Minton DSL208U adsl modem var . Yeni laptop aldım,işletim sistemi vista.. Bu modem vista'ya olmadı.. Ne yapmam gerek? yeni bir modem almadan halledebilir miyim bu sorunu acaba?

2. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

ethernet veya wireless bağlantı yapıcaksanız vista olması farktemez modemin i.p numarasından modeminizi ayarlayabilirsiniz ve sorunsuz bağlantı kurabilirsiniz.Eğer usb bağlantı kuracaksınız modeminizin usb vista driverını bulmanız gerekecek

3. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Normalde vista uyumu yok ama yinede çalıştırabilirsin. http://www.minton.com.tr/uploads/file/Y ... indows.zip Zipten çıkardıktan sonra setup dosyasına sağ tıklayıp uyumluluktan xp sp2 yi seçin.Kurulum esnasında uyumlu değil uyarısı çıkacak bu yazılımı yinede yükle yi işaretleyin.

Farklı bir Siteden Alıntıdır istersen bir dene!!!!

4. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Modemini Başka bi pc ye takıp İP numarasından ADSL kullanıcı adını ve şifreni yazıp kullanabilirsin bu işlemi kendi bilgisayarıında da yapabilirsin İp numarasından kastım Ağbağlantılarım Özelliklerinden Yerel Ağbaglantısını çift Tıklayıp açılan Kısımda Genel ve Destek Şeklinden bi Pencere Açılacak Ordan Destek kısmına geçip Varsayılan ağgeçidini Expoler'in adres Cubuna yazacaksın Modem Kullancı Ve şifre İsterse Kitapcında varıdr Onunla birlikde açıp Kullancı adını ve şifreini yazabilirsin kolay gelsin

5. orhanklc

orhanklc Yeni Üye

selamlar

ttnet'ten adsl başvurusu yaptım. Bana gönderdikleri modem Combomax Picatel.

Bu modemin sürücünü yükledikten sonra masaüstüne "Combomax Kolay Kurulum" diye bi programın kısayolu geliyor ve bu programı da kurmak gerekiyor. Ancak ne yaptım ne ettimse bi türlü açamadım. sürekli "Runtime 339...." diye bi hata veriyor. Biraz araştırdım. vista kullanan çoğu insan bu sorunla karşılaşmış. Yani bu modem Vistaya uyumlu değilmiş. TTnet böyle bir düşüncesizlik etmiş olabilir mi?
    Çözümünü bir türlü bulamadım. Yardım edebilecek biri var mı acaba???

6. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

modemlerin çogunun yanında çıkan cd'ler vistaya uyumlu değildir yapmanız gereken modemle bilgisayar bağlantısını kurarak 192.168.1.1 ip adresiyle modem arayüzüne girerek ttnetın size vermiş oldugu kullanıcı adı ve şifreyi girmek programa ihtiyacınız yok kitapcıktan detaylı olarak yapmanız gereken adımları görebılırsınız. kolay gelsin!!

7. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

kardeş 192.168.1.1 arayüz girişin Admin ve password istenen kullanıcı adı ve şifresi sonra burdan Açılan menüde sol kısımda adsl yazana tıklayıp işlemini yaparbilrisin kolay gelsin ve hayırlı olsun :)

Sayfayı Paylaş