Adaptör seçimi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında edibali tarafından paylaşıldı.

1. edibali

edibali Yeni Üye

Merhabalar;
    Toshiba A-200 1AH laptop kullanıyorum ancak bilgisayarın yanında verilen adaptör çok kaba ve ağır. Adaptör özellikleri 19V 6.5A bunun yerine Vestel'in daha kibar ancak 18.5V 3.5A adaptörünü kullanabilirmiyim?
    Veya universal adaptörlerden bir tane alıp işyerine de ondan mı koysam daha mantıklı olur.
    Aslında yapmam gereken Toshiba'nın kendi adaptörünü kullanmam ama çok pahalı ve gene kaba.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bildiğim kadarı ile teknik servisler herhangi bir arıza durumunda notebooku bütün parçaları ile istiyorlar. Olurda bir sorun olursa orjinal adaptör kullanmadığınız için garanti dışı bırakılabilirsiniz.
    Tavsiyem orjinal yada orjinal markaya üretim yapan firmanın ürettiği bir adaptör kullanmanızdır. Tabi sizin bileceğiniz iş.

3. edibali

edibali Yeni Üye

Saka teşekkür ederim
    Servis istediği zaman evden orjinal adaptörü getiririm. Ben bu voltaj ve amper farklılığında düzenli çalışıp çalışmadığını merak ediyorum. Sen orjinal adaptörün dışında bir adaptör kullanan kimseile karşılaştın mı?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kesinlikle farklı voltaj vb değerleri olanları kullanma öncelikle.
    Tabiki karşılaştım farklı adaptör kullananlarla. en önemli nokta aynı değerlere sahip olması.

5. edibali

edibali Yeni Üye

0.5 V o kadar da kötü olmasa gerek :) bende 6A yerine 3.5A kullanan duydum ama güvenemiyorum. Teknik olarak bunların bi değer aralığı vardır ama kullanma klavuzunda ve özellikler arasında bulamadım.

6. blue_ice

blue_ice Yeni Üye

saka arkadaş ben laptopumu teknik servise göndermeyi düşünüyorum garantisi devam ediyor. adaptörünüde göndermek zorundamıyım acaba.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bildiğim kadar ile adaptörle ilgili bir arıza değilse gerek yok. ama eğer ilgili birşeyse isteyebilirler.

Sayfayı Paylaş