Acronis Disk Director Server ve Disk Bölme İşlemi

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında paylasbizle tarafından paylaşıldı.

1. paylasbizle

paylasbizle Yeni Üye

Arkadaşlar benim laptobum Acer Aspire 5920G-933G32MN Modeli

Şu an xp yüklü laptobumda Acronis Disk Director Server programı ile D sürücüsüne format atmadan D sürücüsünün boş alanından birazını alıp başka bir sürücü oluşturmak istiyorum.Birçok program denedim fakat olmuyor.

Bana verdiği hata şu "Acronis Disk Director Server was not able to create the partition because there is no enough free space on the selected hard disk drive"

biliyorum burda yeterli alan olmadığından bu hatayı veriyor diyeceksiniz ama harddiskimde benim 104 GB boş alan var anlamadım gitti arkadaşlar

Yardım edebilirseniz yada bir fikir verebilirseniz size minnettar kalıcam iyi günler dilerim..

2. Levcho

Levcho Üye

Sizin sorununuz boş alanla değil, partisyon dışı boş alanla ilgili aslında.
    Boş alanınız var, ama o bir bölüme (partisyona) ait ve ancak o bölümün emrindedir.
    Eğer Vista kullanıyorsanız, bilgisayarım sağ tıklayın, orda disk yönetimi var.
    Disk yönetiminden ilk önce, küçültmek istediğiğniz bölümü sağ tıklayarak tekrar boyutlandırınız.
    sonra da büyütmek istediğiniz bölümü sağ tıklayarak, genişlet ile boyutu büyütünüz.
    Yani, büyük bölümün serbest bıraktığı boyut kadar, küçük bölümü büyütebilirsiniz.
    Vista kullanmıyorsanız, partition magic tarzi programlarla bunu yapabilrisiniz.
    Fakat dikkatli olmanızı öneriyorum, bölümlerin boyutları ile oynamak, bazen
    sistem çökmelere kadar götürebiliyor.
    Sistem yedeğinizi almadan bu tür işlemleri uygulamayınız.

Sonuçları bizimle paylaşmanızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş