Acil yardım lütfen:ACER 4937G dokunmatik tuş sorunu.

Konu, 'Acer Notebook' kısmında serhan33 tarafından paylaşıldı.

1. serhan33

serhan33 Yeni Üye

Herkeze merhaba,
    4937g acer sahibiyim. Ancak klavyenin sağ tarafındaki dokunmatik tuşlarda sorun yaşıyorum. tabiki özellikle ses ayarlarında.
    uzun süredir denemediğim yapmadığım neredeyse kalmadı. işletim sistemim vista, cihazı aldığımda teknosa kendi kurdu ve teslim etti.
    acerin resmi sitesinden gerekli ses driverlerini yeniden indirdim kurdum ama sorunu çözemedim. ve hatta şu anda ekranda ilk açılış sayfasında "ses düzeyi : |||||||||||" şeklinde kilitlenmiş durumda gösteriyor. ve sağ ses ayar için olan dokunmatik alan çalışmıyor. ve tabi arcade player e geçiş te söz konusu değil. hold tuşu da çalışmıyor.

lütfen acil yardım .. bu kumanda bölgesinin bir ayar yeri var mı? yoksa ilk günki haline sistemi yeniden yüklemeden nasıl getirebilirim.?
    yardımınızı bekliyorum , şimdiden teşekkürler. [imdat]
    serhan

2. hasanus

hasanus Yeni Üye

buradaki kastını anlamadım.harddiskini bölümleme yaptın ve yedek aldın mı yoksa yapmadığın ve yüklediğin şeyler uçacağı için mi bunu söylüyorsun?

ben de acer'in başka bir modelinin windows ile yaşadığı donanım probleminden sonra 1 haftadır falan ubuntu kullanıyorum ve makinanın (aspire 4315) herşeyi güzel çalışıyor.
    seninkinin modelini bilmiyorum o yüzden bu problemine yardımcı olamıyorum ama bir şekilde istediğin hale getirdikten sonra makinanı, acronis veya benzeri bir yedekleme programı kullanarak mutlaka imaj al ve o imajı C: sürücüsü dışında bir yerde sakla.Bir daha bu kadar uğraşmazsın.

3. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

> Başlat > Denetim > Klavey > (sağ klik) Özellikler üzerinden tuşları kontrol edebilirsiniz.

:arrow: Vista Sistem Geri Yükleme

4. serhan33

serhan33 Yeni Üye

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim ancak,
    bilgisayarımın yedeğini almıştım bunun için tekrar sistem yüklemekte sakınca yok , şu anda alet çalışıyor ama topal bir insan gibi tam fonksiyonel olmuyor , derdim bu yani.içindeki kendi özel arşivimi zaten ayrıca harici HD de saklıyorum.kısaca sistemi yeniden yüklemek tam bilgili olmadığım için bana zor geliyor.
    Ayrıca , denetim masası + klavye - sağ klik yaptım burada herhangi bir ayar söz konusu değil, ya da ben bulamadım. sadece imleç ve karakter basma hızı ile ilgili bir bölüm var okadar.
    benim derdim klavyenin sağ tarafın daki dokunmatik olan tuşlar.. çalışmıyor.
    bi de biraz evvel cihazı açarken belki 20-30 kere beep verdikten sonra cihaz açıldı.. bu da yeni sıkıntı yani..

unutmadan yineleyim cihazım : acer 4937g , sistem vista 32

yeni önerilerinizi bekliyorum, tekrar teşekkür ederim.

serhan33

5. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Bios'u güncelemelisiniz.

6. serhan33

serhan33 Yeni Üye

bios u da güncelledim yemedi ACER..
    ses max durumda kilitli kaldı şimdi.

yokmudur bu tuşların bir ayar yeri ? sistemide fabrika ayarlarına devşirdim, kas-kabak oldu bilgisayar.... ama nafile...

neyse halen bi yardımcı olacak birileri varsa bekliyorum cvbını..

tüm ilgilenenlere çok teşekkürler, saygılar.

serhan.

7. sedereg

sedereg Yeni Üye

slm arkdaşlar acer bilgisayar vardı acıram hdd şifre isdyor yardımcı olsanız byos ayrnda girdymdede şifre isdyor napmak lazımdı

8. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

HKEY_CURRENT_USER\Software\Synaptics\SynTP "DisableTouchPadIfMousePresent" değeri 0x00000000 (0)
    Birse, 0 olarak değiştirin.

Ama bu touch pad için, ses ayarı için servise danışmanız en uygunu sanırım..

Sayfayı Paylaş