Acil Yardım Arkdaşlar Bilgisayarımda Bir Problem Var

Konu, 'Lenovo ( IBM )' kısmında C1L1NG1R tarafından paylaşıldı.

1. C1L1NG1R

C1L1NG1R Yeni Üye

Bilgisayar Lenovo 3000 N2000, açılısta bios ekranı gelmeden beyaz lenovonunlogosu var alında To İnterrupt startup. press lenovo care button yazıyor üzerinde sistem yükleme tusu var basıyorum siyah ekranda startup interrupt menu diye bir sayfa acılıyor. press oneof the following keys to continue;
    esc to normal startup --- denedim hic bisey degismedi ekran simsiyah kaldı
    f1 to enter the BIOS setup utulity --- bios ayarların giriyo fakat neyi denediysem bu ekranı geçmedi
    f11 to diagnose hardware or recover your system --- denedm ekran simsiyah kalıyor
    f12 to choose a temporary startup device--- erkan yine simsiyah kalıyor

arkadaşlar bilgisayarın hafızası doluydu bi program yüklerken kapandı kendiliğinden açıldıgında bu haldeydi işletim sistemi çökmek üzereydi zaten format cekeceğim şimdi ama çekemiyorum bilgisi olan lütfen yardımcı olsun bilgisayar emanet :((( proje için aldım 2 güne teslim edecem ama öyle kaldı elimde... Yardım Eden arakadaşalara ve yardımcı olan arkadaşlara cok teşekkür ederim...

2. sunayumit

sunayumit Yeni Üye

aynı problem bendede var C1L1NG1R isimli arkadasım siz sorunu çözebildiniz mi problemin ne oldugunu tam olarak anlayabilmiş değilim donanımsal bir problem mi var acaba

3. sbiç

sbiç Yeni Üye

Merhaba arkadaşımi BiOSa girip bi diskini ve diğer donanımları kontrol edebilirsin öncelikle,daha sonra bilgisayarını cd den başlatılacak şekilde boot ayarlarını yapıp, windows kurulum ekranın gelip gelmediğine bakabilirsin. gelirse zaten yüksek ihtimalle sistemin gitmiştir. onun dışında bıos ayarlarını default etmende önerilebilir.

Sayfayı Paylaş