Acil Notebook Tavsiyesi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında pena tarafından paylaşıldı.

1. pena

pena Yeni Üye

[imdat]
    Selam arkadaşlar,
    Acil bir notebook sahibi olmam lazım. Fakat ben bu işlerden pek anlamıyorum [ofof]

Notebook ihtiyacım kullanacağım programlar yüzünden ortaya çıktığından onları kullanabileceğim bi notebook lazım. (Ne iğrenç bi cümle olduğunun farkındayım. Toparlayamadım.)

Autocad
    3dmax
    photoshop
    Minimum bu üç program kurulacak.
    Marka, model her çeşit tavsiyeye açığım.

1400-1800 $ arası birşey düşünüyorum bu esnada.

Şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

asus m51sn250dv modelini önerebilirim. Lista fiyatı 1599 usd+kdv ama daha ucuza bulabilirsiniz.

3. hakzan

hakzan Yeni Üye

İstediğiniz programları açabilecek dizüstü bilgisayarın kesinlikle ekran kartının iyi olması gerekir, ayrıca bildiğim kadarı ile bu programlarla uğraşan kişiler daha büyük ekran ve yüksek çözünürlüğü tercih ederler bu doğrultuda ve limitini de hesaba katarak, Asus için yukarıda saka nın verdiği modelden başka seçeneğin yok gibi görünüyor.
    http://www.fokusbilgisayar.com/asp/list ... up=UPMFL90 bu sitedeki laptoplar olabilir.
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3019 Acer marka için bu olabilir.
    Bence en iyi seçim monster laptoplar, gerek çözünürlük(1440*900) gerek donanım olarak çok iyiler ama kasa kalitesi,kullanımı falan bilemicem.
    Monster harici verdiğim linkteki Acer ve saka nın bahsettiği Asus un çözünürlükleri 1280*800.
    Kısaca özetlersek Asus çok iyi marka ve gerçekten kalitelidir.
    Monster nasıl olduğunu bilmem ama donanımı çok iyi.
    Acer da hiç alışamadığım,sevmediğim ama iyi özellikli.
    Kafanı daha çok karıştırdım sanki :)

4. pena

pena Yeni Üye

ASUS - W5FE200DR W5FE

Bu ürün hakkındaki düşünceleriniz neler arkadaşlar ? [alala]

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tasarım olarak çok güzel ancak performans olarak ğst seviyede bir ürün değil. Ayrıca 12 olması ve harici ekran kartı olmaması sebebiyle grafik çalışmaları için uygun olacağını düşünmüyorum.

Normal kullanım için alacaksanız gerçekten havalı birşey.

6. pena

pena Yeni Üye

Son olarak :oops:

ASUS X52SA250DV bu ürünü tavsiye eden bir kaç arkadaşım oldu. Fakat dediğim gibi ben cidden pek anlamıyorum bu bilgisayar mevzusundan .

Bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi de almak istiyorum. Çünkü bu akşam artık gidip almayı düşünüyorum notebook umu [icon_santa]

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

m51 daha güzel bir ürün. x52 yerine m51 öneririm. 1gb ram alır takarsınız.

8. pena

pena Yeni Üye

Gerçekten çok teşekkür ederim.
    Bu akşam m51 alıyorum kısmetse..
    :D
    Siz olmasanız kesin kazıklanırdım [gulmek]

9. sanctimonia

sanctimonia Yeni Üye

merhaba. ben de kendime bir laptop almak istiyorum. oyun oynamayı çok seven birisi değilim film izlemek vs için istiyorum daha çok ve işlerimde kullanmak için bir pc istiyorum.
    gönlümde toshiba var ama acerlarada baktım fiyat performasn bakıından acer bir adım önde o konuda.
    alabileceğim pc en fazla 1,700 falan olursa rahat olur benim için
    umarım yardımcu olursunuz şimdiden teşekkürler.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

oyun ve grafik uygulaması yoksa herhangi bir notebook işinizi görebilir. O fiyatlara asus f3sg önerebilirim. Sizi epeyce idare eder.

11. sanctimonia

sanctimonia Yeni Üye

teşekkürler asus düşünmemiştim pek.
    araştırdım biraz acer ın 5920g modeli var özelliklerinide yazayım
    Santarosa Core 2 Duo T7300
    2.0 GHz
    800 MHz
    4MB
    2048MB
    DDR2
    160 Gb
    256 Mb
    NVIDIA
    GF 8600
    15.4 "CRYSTAL VIEW
    WXGA
    1280*800
    DVD±RW Double Layer
    Kamera
    Kart Okuyucu
    Wireless
    Win Vista Premium Tr

bu özelliklere sahip şu anda fiyatı 1400 küsürlü bişeydi. oyun haricinde genelde eğlence bilgisayarı olarak kullanacağım ama yine de özellikleri iyi olsun istiyorum. bu fiyata bu özellikler çok iyi.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu üründe güzel bence

13. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Sana önerebileceğim laptoplar;

*Hp Pavilion DV9780ET
    *Asus M51SN250DV
    *Asus F3SG240DV
    *Asus M50SA250DV...

Sayfayı Paylaş