acer5720 vistaya format

Konu, 'Acer Notebook' kısmında gencay07 tarafından paylaşıldı.

1. gencay07

gencay07 Yeni Üye

selam arkadaşlar,
    5720g modelime recovery diskim ile format cekmek istiyorum ama alt+f10 özelliğini daha önce hiç kullanmadım
    şimdi o özelliği kullanırken sadece c'yi formatlayıp d'ye dokunmadan vistayı kurmak gibi bir şansım var mı acaba??
    ikincisi e-recovery disklerimi oluştururken sistemime service pack yüklü değildi bu yüzden tereddütteyim tüm güncellemeleri tekrardan yüklemek istemiyorum kararsız kaldım
    çok fazla bir sıkıntım olmamasına rağmen sıfırlamak istedim makinayı, tekrar aynı performansa gelmesi için beklemeye sizce değer mi??
    (canımı sıkan bir kaç noktadan birisi de bilgisayarımın ortalama 70 saniyede açılmasıydı eventvwr den sürekli kontrol ediyorum sürekli bi yavaşlatan neden görüyorum karşılaşan var mı acaba yoksa normal mi??)
    pek bi uzun olmuş ama şimdiden teşekkür ederim...!!

2. gloster

gloster Yeni Üye

vistayı recovery disklerinden kurarsan zaten sadece c ye format atar d ye karışmaz bilmiyorum alt+10 tuşun çalışıyormu burayı kullnasan diskte zaten gizli bir partitionda recovery disklerin yüklü buradan daha hızlı bir kurlum yapacaktır. açılışta acer yazısını gördüğünde alt+f10 yapıyorsun,
    ben geçen gğn yaptım yeniden yükledi her ne kadar recovery de bütün drv leri otomatik yüklesede güncellemer hele hele sp1 vindowsu kurmaktan daha zor oluyor. zor dediğim zaman alıyor.
    açılış konusuna gelince herkes de aynı sorun bu süre gittikçe uzamaya başlıyor, bunu sebebini bende biraz araştırdım son yapılan güncellemerden etkileniyor gibi bir kanı var, zannedersem güncellmerden alınan bir program bu süreyğ uzatıyor, yada virüs programından kaynaklanıyor benimde çözemediğim bir sorun yanlız şunu diyebilirim açılış süresindeki sorunu yeniden yüklemeyle çözülmediği bende de aynı makina var dün yeni yükledim alt+f10 la her şeyi çok güzel kurdu hızlı açılıyordu ama sp1 ve güncellemeleri yaptıktan sonra yine aynı oldu

3. gencay07

gencay07 Yeni Üye

gloster arkadaşım ilgin için teşekkür ederim.
    dün gece formatladım aleti su an 68 küsür saniyede acılıyor bakalım sp1 i yükleyeyim nasıl olacak merak ediyorum

4. ealpay

ealpay Yeni Üye

merhabalar
    bu format şeklini acer aspire 5920g dede uygulayabilirmiyim..günlerdir format atmam gerekiyor ve bununla ilgilide bir forum açtım ama sağolsun saka arkadaş çok yardımcı olmuş.forumumu kilitleyerek!!!!
    herneyse ben alt +f10 a basıyorum hiç bişi olmuyor..bunu lap top açılırkenmi yapmam gerekiyor??
    ayrıca ben hem c yi aynı zamandada d yi formatlamak istiyorum..iki partitionu birden nasıl formatlayacağım??
    teşekkür ederim şimdiden..
    tabi saka arkadaş aynı yardımda bulunmazda yardım alabilirsem..

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sitede 5920 ile ilgili bir konu varken yeni konu açamazsınız. Forumun işleyişi bu şekildedir.
    Yardımcı olma şeklimiz sitenin işleyişine uymanız ile doğru orantılıdır.
    Şikayet edeceğinize binlerce kez yazdığımız gibi konu açmadan önce arama motorunu kullanın.

6. ealpay

ealpay Yeni Üye

demekki yazılan cevapları indexlemenizde bir sorun var..onlarca forum başlığındaki binlerce mesajı okuyacak zaman bulamadım ne yazıkki.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

arama motorunu kullanırsanız okumanıza gerek kalmaz.
    Bu sitede bütün konular belli bir mantık çerçevesinde açılır. Ve buradan daha iyi bir düzen bulamazsınız.
    Bu şekilde kullanmayı anlamak için 10 saniye yeter.
    Bunun yerine sürekli eleştiri yapıyorsunuz.

8. EFES312

EFES312 Yeni Üye

Ben biraz acemiyim de alt+F10 yaptıktan sonra ne yapılıyor? Zor mu?

9. mRocK

mRocK Yeni Üye

sizi yönlendirecektir emin olun çok zor değil

10. EFES312

EFES312 Yeni Üye

teşekkürler

Sayfayı Paylaş