Acer - Ürün Kurtarma ve Yeniden Yükleme[vista]

Konu, 'Acer Notebook' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

1. Error!

Error! Yeni Üye

Ürün kurtarma CD’ si ve yeniden yükleme alternatif yöntemleri aşağıda sıralanmıştır.

Bir Recovery (Kurtarma) CD si oluşturmak: Windows ortamında masaüstünde yer alan Acer eManager kısayolu tıklanarak açılaan menüden Acer eRecovery seçeneği yardımı ile geri yükleme CD leri oluşturulabilir. İşletim sistemini ve sürücüleri yeniden yüklemek gerektiğinde bu CD kullanılarak sistem hard diski imaj alındığı konumuna geri döndürülebilir.

eRecovery yardımı ile System Recovery yapmak: Fdisk ve benzer uygulamalar ile hard diskteki bölümler silinmemiş ise, boot (açılış) esnasında ALT+F10 (ALT ve F10) tuşlarına beraberce basılıp Recovery menüsüne ulaşılarak System Recovery (sistem geri yükleme) işlemi yapılabilir.

İşletim sistemi kurup destek sitesinden sürücüleri indirmek: Notebookun altında yer alan Lisans Key yardımı ile herhangi bir Windows kurulum CD ‘sinden işletim sistemi kurularak http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html sitesinden indirilen aygıt sürücüleri yüklenebilir.

NOT: Bu işlemler yapılırken karşılaşılaan tüm Şifre (Password) değerleri şayet kullanıcı tarafından değiştirilmemiş ise “000000” (altı adet sıfır) dır.

Kaynak:www.notebookplatformu.com

2. bayoed

bayoed Yeni Üye

Peki Recovery DVD'si olupta pqservice dahil tüm partitionlarımız gittiğinde ne yapmamız gerekecek. (Forumda var arayın demeyin çünkü istediğim cevabı bir türlü bulamadım. İnternette de aradım ama sadece laf kalabalığı. Uygulanabilir bir çözüm bulamadım).

Sistemim tamamen silindi fakat ve Pardus'u kurup aklımda kaldığınca bölümlerini eski boyutlarına göre ayırdım (Mesela C için ayırdığım 130Gb, Data için 80, Pardus için 80 Gb ayırdım ve gerektiği şekilde formatladım). Hatta elimdeki recovery dvd ile kurumlumu başladım. Ama recovery durumu %100'e gelince "Restore failed - reason 0xd000000a" şeklinde bir hata verdi ve bilgisayarı restart ettim.

Bilgisayarı Vista ile açamaya çalıştım ama açılmadı ve bende Pardusla açtım. GParted (Sabit Disk Bölümleme Aracı, Vistadaki Bilgisayarım, Sağ Tık, Yönet, Disk Yönetimi şeklindeki uygulama gibi) ile sabit diskteki bölümlere baktım. C için ayırdığım ACER bölümü kurulmuş ve kapladığı alan yaklaşık 90Gb. Ama Aynı bölüme Bilgisayarımdan (Pardusta Sistem'den) girdim ve ne göreyim. C yani Acer bölümü 29Gb olarak görünüyor?
    Benimde aklıma tamamen formatlanmış olan sabit diskin üzerine recovery yapmadan önce başka birşey yapmam gerektiği gibi bir his uyandırdı. Acaba acer'ın böyle bir yapılandırma için uygulaması var mı? (Aradım ama bulamadım) yada ne yapmam gerekli.

İyi Akşamlar.

Sayfayı Paylaş