ACER TRAVELMATE 5740Z MOUSEPAD SORUNU ÇOK ACİL.

Konu, 'Acer Notebook' kısmında piair tarafından paylaşıldı.

1. piair

piair Yeni Üye

Merhabalar
    travelmate 5740z cihazım var yeni aldım ve işletim sistemini yeni kurdum. Sorunu touchped'in bazen normal seyrinde bazende zorlanarak çalışması. zorlanarak çalışmasından kastım dar alanlarda yavaş sürüklemem gerektiği için mouse u bu hızda takılıyor, ıkınıyor veya kesik kesik ilerliyor. Hızlı bir biçimde hareket ettirdiğim zaman imleci pad üzerinden bir sorun göremiyorum ama Önce windows xp kurmuştum ilk başlarda biraz kullandım sürücülerini yükledim. belli bi müddet sonra bu problem çıktı karşıma sonra windows 7 kurdum yine belli bir süre kullandım aynı zamanda sürücülerini kurdum kurduktan sonra sorun ortaya çıktı.(mouse pad sürücüsünü kurmamda birşey farkettirmiyor.) normal mouse ta hiçbir sorun yok. Ve işin bir diğer garip tarafı ise bu bilgisayarı, aynı problemi dell vostro 1015 te yaşadığım için değişim yapmıştım. aynı problem diğer makinede de olmuştu. inanın çıldırmak üzereyim. dell de bu problemi sebep göstererek değişim yaptırdım ama bu makinede de aynı sorun cıktı. (değişik win 7 ve xp cdleriyle de denedim ve cihazların ikiside freedostu.) Lütfen yardımcı olun. çok dua ederim.

2. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Başlat> Denetim Masası> Fare (sağ klik) "Özellikler" gidin
    -> Aygıt Ayarları sekmesini tıklayın
    -> Gelişmiş Ayarları tıklayın
    -> sensitivity ayarını yapınız,
    -> sample rate ayarınızı yapınız.

Sayfayı Paylaş