ACER ŞARJ SORUNU VE NE YAPILABİLİR

Konu, 'Acer Notebook' kısmında ege_35 tarafından paylaşıldı.

1. ege_35

ege_35 Yeni Üye

merhaba ben acer 5105 wlmi laptop kullanıcsıyım.teknosadan aldım.alalı 1 sene gecti bilgisayarım geldigi gibi hic xp ile calıstırmadım format attım ve direk xp kurdum..acer empowering diye biseyi vardı hic onalrı indirmedim sadece xp ve exp driverlini kurdum ve sarj suresi 1.45 dakika gosterdi. 1 sene gecti ve su anda bilgisayarım %95 kaldıgında 20 dk kaldı diyor. yani nerdeyse 22 dk gidiyor toplam suresi... ve yardımcı programlar indirdim su anda %69 wear level ve kapasitesi desing capasity 45200 mwh derken full charged capasity 13100 diyor.. bunun icin ne onerirsiniz baktıgımda teknik servislerin ilgilenmedigi garanti kapsamı dısında oldugunu belirtmişler.6 ay garanti suresi öne sürdüklerini duydum.. bazılarıda tuketici hakem keyeti diye bolumlere basvurmus diye duydum .. tam olarak ne yapmalıyım...servis kabul etmezse kabule tmedigine dair işlem yapılamayacagına dair bi kagıt mı alamam lazım tuketici hakem heyetin ebasurmak icin prosedur nedir bilgilendirirseniz bilen varsa eger. umarım herhkes icinde faydallı olur kimse 100+kdv vermek istemez sanırım) tesekkurler şimdiden ilgilenen ve cevap yazan arkadaslara..bu olcumu mobilmeter diye biprogramdan aldım yukardaki olcumleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Türkiye'de satılan bütün elektonik eşyalar ve aksesuarları en az 2 yıl garantilidir. pil 6 ay garanti demek kanuna karşı gelmektir.

3. hasan_sahin

hasan_sahin Yeni Üye

bir hatırlatma da daha evde kullanırken bataryasını çıkar elektirik fişi ile kullan dışarda sadece bataryanı kullan buda sana bataryanın ömrünün uzamasına sebeb olacaktır

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bunu kesinlikle önermiyorum. herhangi bir voltaj dalgalanmasında 100 dolarlık pil yerine 300 dolarlık anakartı yakarsınız.
    Gerçi pilde yanmaz bu durumda ya:)

Sayfayı Paylaş