Acer Orijinal Adaptör Bulma Sorunu

Konu, 'Acer Notebook' kısmında 90alper90 tarafından paylaşıldı.

1. 90alper90

90alper90 Yeni Üye

Herkese merhaba

Aspire 5720G modelli bir laptobum var. Yaklaşık 2.5 sene sonra adaptörden dolayı tahmin ettiğim bir arıza ortaya çıkmaya başladı. Bilgisayar çalışırken aniden elektriği kesiliyor ve güç ışığı sönüyor, bataryadan çalışıyor. Bu esnada adaptörün üzerindeki ışık da sönüyor. Daha sonra adaptörü söküp, 2-3 dakika bekleyip taktığımda tekrar çalışıyor. Bir süre sonra tekrar aynı olay başıma geliyor. Bazen 1-2 hafta problemsiz çalışıyor bazen ise 5 dakika sonra enerji kesilebiliyor. Sıcaklıktan dolayı olmadığını söyleyebilirim. Adaptör sıcakken günlerce çalışmasına rağmen taktıktan hemen 2 dakika sonra da elektrik kesilebiliyor. Bu esnada adaptör üzerindeki ışık da sönüyor.

Ben adaptörden şüphelenerek, ki umarım adptör arızalıdır, orijinal adaptör aramaya başladım. İnternette 40 liradan başlayan fiyat da cihazlar da var. Dükkanlara sorduğumda ise 60 - 100 - 180 Tl gibi fiyat verenler oldu. Bu noktada tamen tereddütte kaldım. Satan herkes de benim ürünüm kesinlikle oijinal diyor. 60 Tl fiyat veren yer 2 yıl garanti verdiğini söyledi. 180 lira fiyat veren yer ikinci elini 80 liraya satıyor. Satıcının dediğine göre İstanbul'dan ürünü getirtmek 180 liraya mal oluyor.

Bu durumda aldığım adaptörün orijinal olduğundan nasıl emin olabilirim? Veya orijinal adaptör nereden temin edebilirim? Bursa'da ikamet ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer müşteri hizmetlerini arayıp acer servislerinden alabilirsiniz.

3. 90alper90

90alper90 Yeni Üye

Teşekkürler sayın saka

Bu arada sorunun adaptörün problemli olduğu kesinleşti.

Müşteri hizmetlerini zor da olsa düşürmeyi başardım. Kendileri sadece İstanbul'da satış yapıyormuş. Bursa'da satış merkezleri yokmuş. Tedarikçi firmaya yönlendirdiler, kendileri geri arayacaklarını belirtti yaklaşık 5 gün önce fakat bir gelişme yok.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sizin oradaki bir bilgisayar bayisi ile konuşursanız onlar sizin için temin ederler.

5. 90alper90

90alper90 Yeni Üye

Evet, mecburen bu şekilde temin edeceğim. Yalnız bana verilecek ürünün orijinalliğinden emin olamıyorum. Dediğim gibi çok farklı fiyat veren firmalar oluyor.

Teşekkürler

Sayfayı Paylaş