Acer notebooklarda Vista'da hard disk bölme

Konu, 'Acer Notebook' kısmında voldemort1923 tarafından paylaşıldı.

1. voldemort1923

voldemort1923 Yeni Üye

Bildiğiniz gibi acer 5920 (t7700) iki adet 110 gb harddiskten oluşuyor. Bunlardan D bölümüyle istediğimiz gibi oynuyoruz. Hem de 3. partition progRam olmadan. Fakat teorikte vista'nın olduğu harddiski de bölebiliyoruz. Hem de formata gerek olmadan.

C bölümünü bölmeyi denediğimde en son adımda "Yeterli alan yok" diye saçma bir hata veriyor. Fakat 70 gb'dan fazla yer var. Ve bana önceki adımlarda 35gb ayırabileceğimi söylüyor
    Benim tahminim bu işlemi acerla ilgili bir şey engelliyor. Çünkü kurtarma cdsi kullandığımda c'yi 111 gb'a ayarlıyor. Diğer partitionlara hiç dokunmuyor.

Bir çözümü olan var mı?
    Bu sınırlamayı aşan oldu mu?

2. inceyasar

inceyasar Yeni Üye

aynı problem bende de var c:150GB ama ikiye bölünemiyo vistanın harddisk bölme olayında istenilen harddisk belleği seçilemiyo d'yi istediğim gibi bölebiiliyorum d:70GB ama C'yi bölemiyorum yok mu bilen???????*

3. zetay

zetay Yeni Üye

arkadaşlar bu soruya cevap verebilecek kimse yokmu!!!
    Vistanın disk yönetiminden disk küçült dediğimde 111 gb olan vista yüklü c partitionundan en fazla 7 gb bölüyor. bu da işime yaramıyor tabi.
    yardımlarınızı bekliyoruz.... :)

4. arkazya

arkazya Yeni Üye

Arkadaşlar bu sorunun çözümünü bulan oldumu bendede aynı sorun var 223 GB boş alanım var ama 22 GB alan bölmeme izin veriyor.Bi çözüm bulan varsa lütfen paylaşın.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Paragon.Hard.Disk.Manager.2009.Pro programı ile denediniz mi?

Sayfayı Paylaş