Acer notebooklarda recovery dvd'si oluşturma ve geri yükleme

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. volkan1065

volkan1065 Yeni Üye

ya her şey tamam 2 dvd lı sıstemın tam yedeğini aldık sonra bu makıneye format atıp xp kurduk daha sonra bu dvd lerden gerı yukleme yapmak istiyorum bunu nasıl yapıcam bu konu hakkında bır çok soru sorulmuş ama hepsıde cevapsız kalmış. bunu yanıtlayacak bır arkadaş varmı.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bunun cevabını acer kullanan bir arkadaş verebilir. Malesef birçok arkadaş iki satır yazı yazmaya eriniyor.

3. zumme

zumme Yeni Üye

Ben de makineyi formatlayıp, Xp kurmuştum... 2 Tane DVD de elimde, hazır... Fakat gerek duymadığım için geri yükleme yapmadım...

Tahminimce: Kurtarma bölümünü sildiğimiz için alt+F10 (yada benzeri birşey) artık çalışmayacak... BIOS'tan açılış önceliğini DVD'ye verince kendi kuruluma başalacak diye düşünüyorum...

4. anilciftci2

anilciftci2 Yeni Üye

Arkadaşlar bn acer aspire 5930g kullanıcısıym bilgisayarımı xp ye çevirmk istedim çevirdimde yanlız recovery i yanlışlıkla harddisktn kaldırdım
    erecoveryden 3 dvd lik o dalgayıda oluşturmuştum ama onları taktığımda şimdi yükleme yapmıyor ben ayı pc yi buldum ondan recoveryi nasıl kendi bilgisayarıma aktarcam bi bilgisi oln varmı.

5. anilciftci2

anilciftci2 Yeni Üye

mto34 kardeşim çk teşkürler

6. anilciftci2

anilciftci2 Yeni Üye

şimdi sevgili kardeşlerim yaptığınz yardım girişimleri için çk teşkur ediyorm ama gine olmuyor [ofof]
    ben az buçuk pc den anlarım mto34 arkadaşımın anlattığı bütün işlemleri tek tek harfiyen yaptım acer logosundan f12 bastım ve cd den kurulumu başlattm sonra acer kurulm sihirbazı açıldı. karşıma iki seçenek çıktı sistemi fabrika ayarlarına getir bide kullanıcı yedeğinden geri yükle ilk önce kullanıcı yedeğinden geri yükleyi anlatm [​IMG]
    ben önceden anlattığm gibi hdd deki recoverimi fdiskle kaybettim hdd yi 3 e böldüm oyle kullanıyorm neyse kaynak sürücüyü recovery1 yani kurtarma dvd mi seçiyorm ve malesef ileri sekmem aktifleşmiyor bunlar c,d ve e de de aynı şekilde oluyr
    Sistemi fabrika ayrlarına getiri seçtiğimde ise sırayla bir sonra ki cd yi takın diyip duruo sonsuza kadar bu 3 dvd yi dönderecek ona kalsa :S
    herneyse görüldüğüm üzere olmuyor bir arkadaşım şöyle bi açıklama yapmıs

**"c: yi formatlamis olanlara ve Alt + F10 u kaybetmis arkadaslara hitaben''**
    bununda dediklerinin hepsini yaptım yanlız şu Partition magic, gpedit gibi dediği proğramlara kadar gelebildim o kadar kısa geçmişki o bölümü çözmem nihayetimde saatlerimi aldı her neyse pqservice isimli dosyayı görünür yapıyorm bunuda partition numarasını 07 yaaparak tabiki ama içnde olması gereken mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin yoklar dedimki madem bunları bulp c ye kopyalıcaz barm bu dosyaları int ten indirim işlemime oyle devm ediyim ama int dede yoklar [ofof] böylece bu serüvenmde yalan oldu buda benm çok morelimi bozuyor haa diyebilirsinz kardeşim al bitane vista kurul dvd si paşalar gibi kur sorunsuz sorunsuz kullan yaparım sorun diil ama bu recoveryi gurur meselesi yaptım bundan öncee 30 tane forum sitesinden yardım istedim hiç birinden cvp alamadım bi burda bi uğraş gördüm ve sorunumu ayrıntılı yazma ihtiyacı duydum.Allah rızası içn ya şu işi yapalım yada bana deyinki kardeşim bu işlem bundan sonra artk mümkn diil bırak vazgeç bu işten diyinde kurtulm hayr garantiye göndercm kıbrıstayım gelmesi en az 3 ay sürüo arklardan biliyorm sorun diil gitsin 3 ay sonra gelsin dicm ama yapamam mühndislik okuyorm pc olmaması benm sınıf geçememem anlamına geliyor....

7. mahony06

mahony06 Yeni Üye

Ben partition magic i yükledim ama partition numarasını 07 yapamıyorum?
    Yani nasıl yapıldığını bulamadım?

Yardımcı olabilirmisiniz?

8. Antichrist

Antichrist Yeni Üye

öncelikle merhaha sorumun tam yanıtını alacagım konu bumudur bilmiyorum yazıları ve bütün cevapları tek tek okudum ama baya kafam karıstı.bir kaç sey sormak istiyorum...
    yarın öğretmenimin laptopuna vistayı silerek xp yüklemek istiyorum...
    çogu sitedee bir sürü sey okudum...

işte öncelikle sata yüklü bir xp cd gerekiyor vs..
    onu nasıl hazırlacagıma baktım peki benim bu indirip kuracagım sata vs indirdim bütün laptoplara uyarmı...
    format attım diyelim becerebilirsem :) xp için olan driverlerini kendi sitesinden mi bulup indirecegim...
    yoksa bu recovery dvd'si dediğimiz dvd lerin içinde driverlerde olmus oluyor mu?

yani öğrenmek istediğim gerçekten wista yüklü laptoplara xp kurabiliyormuyuz bunu bana açıklarsanız çok çok sevinecegim mahçup olmak istemiyorum....
    şimdiden çok teşekkürler.

9. mRocK

mRocK Yeni Üye

kesinlikle kurulabiliyor sata yüklü xp cdsine de gerek yok laptopun marka ve model numarasıyla arama yapın sitede detaylı bilgi driverlar ve nasıl yükleneceğini öğrenebilirsiniz

10. eyoruk

eyoruk Yeni Üye

Şimdi benim aklım bayaı karıştı..
    Acer aldık , 8-12 saat şarj edildi sonra eğer Vista kurulu gelmemişse ; Vista yı kurduk tamam...Sonra driver lara gerek var mı ? Yani ben yok biliyorum...Öyle netden falan XP kurmadan önceki gibi indirecekmiyiz driver ları ?
    Yok Vista kurulu gelmiş ise neler yapmamız gerek ? İlerisi için ? Nasıl oluşturacağız recovery dvd sini ? Yine dosya bulunacak mı sistem içinde
    " Vistayı Türkçe olarak kurduktan sonra, ilk olarak sistem, program ve driver yedekleme DVD lerini oluşturmanız tavsiye olunur.(en az 3 boş DVD) "gibi bir yazı gördüm ?
    ** Orjinal sürüm olayı nasıl ? Yani şimdi bir de kaçak mı kullanmış oluyoruz Vista yı ? Eğer satın almaz isek ,Oluşturduğumuz dvd ler yetmez mi ?
    ** SP 1 olarak kuruluyor sanırım..Bunu ileride yükseltmek istediğimiz nasıl yapacağız ?

11. ietncl

ietncl Yeni Üye

bende acer aspire 4920G ati radeon 2400 xt bilgisayar var.. vista kuruluydu recovery den 3 dvd yaptım ikisi fabrika ayarları dvd si 1 i donanım... ben bunları kullnarak tekrar vista kurabilir miyim... kurmam için neler yapabilirim.. yardım..

12. gasır

gasır Yeni Üye

ben bu recovery dvd sini oluştururken sorun oldu.bitti sanıp sonlandırdım.fakat geri yükleme yapcakken diğer cd yi istedi.tekrar oluşturmayı denedim oda olmuyor bir kereye mahsus.şimdi yapabileceğim bişi varmı?formatlamak istiyorum ama xp olsun istemiyorum yine aynı bu şekil kalmasını istiyorum.bunu nasıl yapabilirim?

13. serkangems

serkangems Yeni Üye

arkadaşlar acer 2920z model bir notebook var.recovery dvd lerini oluşturdum.sormak istediğim şey recovery dvd leriyle kurulum yaptığım zaman d bölümündeki kişisel yüklediğim verilerim kaybolacak mı?veya silinmemesi için yapmam gereken bi ayar varmı saygılar..

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

normalde silinmemesi gerekir ancak olası hatalara karşı mutlaka bir yere yedek alın. sonra üzülmeyin.

15. siriusblack2051

siriusblack2051 Yeni Üye

yine yapabilirsin bir kereye mahsusu bir şey değil ki recovery dvd oluşturmak...

16. gasır

gasır Yeni Üye

nasıl yine yapabilirim arkadaşım olmuyorki hiç birşey çıkmıyo.bir kere mahsus değilmi bu ben öyle biliyoum ama.lütfen yardım edin.

17. saginomiya

saginomiya Yeni Üye

arkadaslar,pc de C ve D tamamen silinip vista yuklenmişti(kendi DVD sinde degil),dolayısıyla acılısta F10 a basıp tekrar yukleme yapılamıyor.
    pc yi ilk aldıgımda Acer eRecovery Management dan Create factory default disc seceneginden 2 adet DVD olusturmustum.şimdi bundan tekrar yuklemeye calıstıgımda 1 ve 2inci DVD yi yukluyor ve 3.u DVD yi istiyor.bilgisayarı ilk gunku haline getirmek icin ne yapmam gerekiyor.

18. ysft

ysft Yeni Üye

recovery dvd si oluşturmayan arkadaşlar f10 nu kaybetmişlerse öle kod falan yazmaya gerek yok bizzat denedim partition magic 8,0 türkçeyle pasif olan bölümü yani görünmeyen reovry bölümünü aktif edif yeniden başlatın açılışta alt+f10 yapın gelicektir (kod falan yazmaya gerek yok) [flowers]

19. yusufyüzlü

yusufyüzlü Yeni Üye

arkadaşlar acer as 7720zg ben bunun yedeklemesini almamştım ve bir kere alt f10 kullarak ilk aldıgım güne döndermiştim ama dün tekrar alt f10 kullanarak yapmaya çalıştıgımda sistem yükleme yapmadı ve yedeklemede hiç veri olmadıgını gördüm ne yapacagım fabrika ayarına tekrar dönmek için yardım ederseniz sevinirim teşekkürler..

Sayfayı Paylaş