Acer notebooklarda bios nasıl güncellenir?

Konu, 'Acer Notebook' kısmında lincoln984 tarafından paylaşıldı.

1. lincoln984

lincoln984 Yeni Üye

acer 5315 vista ultimate kullanıyorum ve bu iki oldu kapanma sorunu yasıyorum bios guncellemenin uygun oldugunu dusunuyorum versiyon 1.34 indirdim fakat nasıl yapacagım hakkında hic bir bilgim yok readme de bunlardan bahsediyor yardımcı olursanız sevinirim.....
    [Fixed History]
    BIOS:
    1). Enable Execute Disable Bit.
    2). Add ATI M86 VGA board.
    3). Fix BSOD 0x101.(update DTS function)
    4). Enable SATA port 2.
    EC:
    1). None.

[SOP]
    1. DOS flash: Please kindly unzip the <ICL50134A.zip> under windows mode and do system reboot to boot to pure Dos mode. Then, clcik "IF50.bat" batch file to update bios under pure Dos mode.
    2. Windows flash: Please kindly unzip <ICL50134_Winflash.zip> under windows mode and click "ICL50133.exe" to update bios.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bios dosyasını indirin, zipten çıkarın ve .exe dosyasına tıklayın diyor.

Bu arada başlığı düzelttim.

3. lincoln984

lincoln984 Yeni Üye

tamam da uzerinde de yapılması gereken seylerden bahsediyo yani demek istediğim bios guncellemeden once bios dan ayar falan değiştirlmesi gereken seyler varmı? yoksa direkt exe. dosyasını tıklıyoruz kendisi guncelliyor oylemi?

1). Enable Execute Disable Bit.
    2). Add ATI M86 VGA board.
    3). Fix BSOD 0x101.(update DTS function)
    4). Enable SATA port 2.

4. lincoln984

lincoln984 Yeni Üye

birde iki adet zipli dosya var flashit.exe dosyası var ikiside mi kuruluyor ben onu kavrayamadım

5. lincoln984

lincoln984 Yeni Üye

problem halledilmiştir yinede tesekkur ederim onceki biosu son versiyonu gosteren basit bir yazılım sayesinde bios guncellenmiştir...

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ICL50133.exe dosyasına tıklıyorsunuz.

Yukarıda birkaç işletim sistemi ya da yolu anlatılmış. En basit olanı windows olan. onu çevirdim.

7. mozdogan

mozdogan Yeni Üye

Arkadaşlar bir yardım lütfen.acer 5315 e 1.43 bios kurdum ve bilgisayar kendi kapandı . Bir süre açılmadı ve güç düğmesi kullanarak açtım. Ancak Açılış ekranının ardından mavi ekran ve uyrı yazısı geliyor. Açılmıyor ve sürekli otomatik aç kapa yapıyor. Bu arada dell ile biosa da erişemiyorum. Windows cd ile format atmak istedim ise de zaten başlayamıyor. lütfen bir yardım. tşk.

8. kuzi

kuzi Yeni Üye

Bios güncellemesini yanlıs yapmış olmayasın [alala]

9. qwrtfk

qwrtfk Yeni Üye

Bios a girip harddisk modunu "ACHI" konumundan "IDE" konumuna getirmelisin.

Belli ki daha önce SATA destekli xp cd sinden kurulum gerçekleştirmediğin için default olarak ACHI gelen bu seçeneği IDE ye cevirmişsin. Ama bios güncellemesi bunu tekrar ACHI yapmış(doğal olarak).

Sayfayı Paylaş