Acer modellerindeki kapanma sorununa bir çözüm.

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Acer ın xp işletim sistemi kurduğumuz 4315, 5315 vb gibi bazı modelleri uyku modundan sonra fan çalışmadığı için kapanıyorlar.

Fan hızını ve çalışmasını düzenleyebileceğiniz speed fan isimli bir program bu durumdan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Programı şu adresten indirebilirsiniz. http://www.almico.com/sfdownload.php. Sayfaya girdikten sonra download kısmındaki "The latest version is SpeedFan 4.33." cümlesindeki linke tıklamanız yeterlidir.

Programdan birkaç ekran görüntüsü verelim;

Ana pencere

Sıcaklık ayarlama ekranı

Gelişmiş ayar ekranı

2. healme

healme Yeni Üye

ya ben kurdum bunu fakat ayarlarını yapamadım 5315 için ayarlarını yapma konusunda biri yardım edebilirmi bana?

3. meteov

meteov Yeni Üye

Ben boyle bas belasi bir makina gormedim. Bilmiyorum bu mesaijm yayinlanir mi?? Iyiler tabiki yayinlanir ama bu gercekleri iceriyor ya, orasini bilemiyorum. Arkadas exa'dan bu bilgisayari aldim ustune bir de 1gb ram eklettim oldu mu 1.5 gb ram. Makina ucmasi gerek! Evet sozum burada degil zaten. Aliyorsun makinayi ve bir anda makina kapaniyor! Hemde hic gereksiz bir yerde. Bu durum bir kere oldu, dedim benden kaynaklaniyor olabilir. Ikinci kez olunca rahatsizlik duydum ama gene de onemsemedim. 3. kez olunca ne oluyor dedim ki aslinda 3 bile fazla. Dorduncu kez bilgisayar kendiliginden kapaninca hasta oldum. Gittim exa ya. Orada suratsiz bir kiz var sizi karsilayan danismanmis (!) size her konuda yardimci olacagini soyleyebilir ama zaten yuzune bakmak bile istemeyeceginiz icin olayin ters gidecegini anlarsiniz. Neyse her zamanki gibi bir yerlere yonlendirilme faslimiz basladi. Once teknik destege ciktim. Makinada ne sorun var ( sanki ne sorun oldugunu kimse bilmiyor!) olayi anlattim ve dediler ki 2 gun burada kalmasi gerek. Zaten alali topu topu 12 gun olmus. Benim is kaybimi kim karsilayacak dedim! Boyle sacmalik mi olur lan! Sanki daha dun bilgisayarla tanistim da 2 gun kalmasi gerekiyormus olmadi servise gonderecekler! 7 gun iptal hakkin var 15 gun ayni urunle degistirme! Neyseki teknikteki arkadaslar iyi oldugu icin anlayisla karisladilar ve dun yenisi ile degistirdim. (Gordugum sadece teknikteki arkadaslar iyi. Bilen zaten biliyor, merak edende ozellikle bu modeli alsinda ne demek istedigimi, neler yasadigimi bizzat kendileri gorsun! Ayrica orada sisman bir muhasebeci eleman var. Faturaya bile bakmadan ne vardi gibi andavalli bir tarzda konusuyor. Bunlar nasil adam ya! Inanin elinizden kaza cikmamasi mucize!)

Bakin birazdan bomba patliyor. Hazirsiniz degil mi!!?? Dun yani 21.01.2008 de 14 gun dolmus oldu ve yeni bilgisayari almistik ya! butun gece bilgisayari yeniden kurdum. Tum yedekleri ana makinadan aktar, mail hesaplarini tekrar kur, tum programlar!!! Hatta bunu 2 kez full yaptim! Ayrica bu makinada xp gelmedigi icin sakin xp kurabilirim diye heveslenmeyin. Cunku bunlari driverlari icinde yok. Cok iyi bilgisayardan bile anlasaniz kriz gecirebilirsiniz. Bu nedenden dolayi da makinayi iade etmek istiyorum gibi bir gerekceniz yok! Derken sabahi buldu ve is yerindeyim bu arada! Ogleden sonra program kurmaya devam ediyorum ve bir de ne olsun bilgisayar yeniden gitmez mi, ayrica yeni adaptorde de ayni gicik eden ses yok mu, iste ayar oldugum an! O anda gozlerim kipkirmizi ve bir ates ile exa'nin yolunu tuttum. Bizim guleryuzlu danismanimiz gene her zamanki gibi yardimseverligi ve isine bagliligi ile ilgilendi(!!) Neyse cok sinirli oldugum icin ne soyledigimi bile hatirlamiyorum, ancak kendimi ne kadar zor tuttuysamda agir konusmaktan kendimi alamadim!

Sonra olay ortaya cikti arkadaslar! Bu model kesinlikle arizali! Yani benim sansima degil. Oradan daha onceden alan baska kisilerde olmus ve bilgisayar ayni hatayi verince degistirmisler! Degistirdikleri makinada aynisini yapinca servis yollari gorunmus zavallilara! Bunu biliyorsunuz da ayipli, kusurlu makinayi nasil satiyorsunuz!!?? Ayrica bizim cok saygideger ve guleryuzlu danismanimiz demesin mi " sizin gibi gelen ilk kez goruyorum, bu makinadan cok sattik ve boyle bir sorunla ilk kez karsilasiyorum" yalana bakin ya!!!! acer'in yetkili servisi bile durumu acik acik izah etti. Islemcisi cabuk isiniyor ve fan devreye girmedigi icin makina kapaniyor! Yani hatali uretim. Utanin baska birsey demiyorum! Bunu alan zavalli arkadaslara da gecmis olsun dilerim. Alacak olanlara da belayi seviyorsan eglen, sevmiyorsan isin gucun varsa bulasma derim!

Ha bu arada benim soylediklerim yalan da olabilir, karalamada olabilir. Hem ben dengesiz bir musteride olabilir degil mi? Alin sirf bu problem var da bas bas bagiriyorsam Notebook.Gen.Tr adresindeki makaleleri okuyun. Her biri bir kullanici ya da musteri. Kendi aralarinda alternatifler ariyorlar. Cpu fan programi falanlar filanlar. Alin linki de veriyorum. Isteyen inanir isteyen inanmaz. Ayrica insallah su exa muhasebedeki sisman cocuga biraz efendi olmasini ogretir ve sevimli danismanimiza da nasil danisman olacagini ogretir!

Bu arada mudur iyi birisi ve anlayisli, teknik destektekilerin hepsi iyi. Kendim sahit oldum!

Kanit Link : ileti6920.html?hilit=acer%205315#p6920

Çin malı acer hayirli olsun alanlara!

Saygilar

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sayın meteov,burası bir paylaşım sitesidir,forum kurallarına akırı olmadıkça düşüncenizi ya da yşadıklarınızı burada tabii ki paylaşabilirsiniz..Bu forum herhangi bir kuruluşun,şirketin yan çalışma alanı değildir.Tamamen kullanıcılar tarafından paylaşım amaçlı kullanılmaktadır,mesajınız neden yayınlanmasın ki?Geçmiş olsun diyorum.

5. hacas

hacas Yeni Üye

slm senin kuyruğuna basmışlar sanırım :D çok sinirlenmişsin belli exa hakketen benide sinirlendirdi 40ytl zarar ettim ben o parayla 1gb daha ram alırdım :( neyse ama makinemde çok şükür hiçbir sorun yok

Sayfayı Paylaş