Acer MediaTouch tuşları programa sorunu çözümü...

Konu, 'Acer Notebook' kısmında etahir tarafından paylaşıldı.

1. etahir

etahir Yeni Üye

Arkadaşlar 5920g modelli bilgisayarım da klavye yanın da bulunan mavi renkli acer media tuşlarını bi türlü programlıyamıyordum.Daha sonra vista dan Xp ye geçtim bu sefer de touchpad çalışıyor ama o tuşlar hiç çalışmıyordu.1 hafta kadar uğraştım ve çözümü buldum sonun da bunu da benim gibi sorun çeken arkadaşalar için paylaşmak istedim.Çözüm şudur ki synaptics touchpad driveri son sürümünü kuruyoruz.Ama onu bulmak mesele çünkü ne acer kendi sitesinde ne de synaptics kendi sitesin de vermiş değiller bu sürümü.Burda ben veriyorum,bu driver hem vista x32x64 hem de Xp x32x64 için kullanılabiliyor.Ben sadece kendi sistemim olan xp ve 5920g modelinde denedim ama bu tuşları kapsayan diğer modeller de de çalışacaktır.Ondan konuyu da buraya açtım.

Aşağıdaki linkten dosyayı indirip setup.exe'yi çalıştırıyoruz.driveriniz otomatik olarak kuruluyor.
    1.(sürücü tarihi:18.01.2008 sürüm:10.2.4.0) Bilgisayarı kapatıp açıyoruz.
    2.Denetim masasını açıyoruz ve 'Synaptics Acer MediaTouch'ı çalıştırıyoruz.
    3.Üst sekmeden 'Aygıt Ayarları'nı seçiyoruz,altta gözüken iki aygıttan ilki olan 'Synaptics LuxPad V6.5' yazanı etkin hale getirip 'Ayarlar'ı tıklıyoruz.
    4.Açılan pencereden;solda yer alan düğmeler seçeneğini seçip sırasıyla 5 düğmeye neler yapacağını atayabiliyorsunuz.yapılandır tuşu ile seçilen bazı fonksiyonlar da düzenleme yapabiliyorsunuz.

Hepsi bu...
    Ayrıca bu açılan pencereden tuşların 'Duyarlılığını ve Aydınlatma Seçeneklerini' ayarlıyabiliyorsunuz.
    Benim çok işime yaradı umarım sizinde işinize yarar.

http://rapidshare.com/files/1734098...10.2.4_vistax32x64_xpx32x64_modded_build2.zip

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Teşekkürler güzel paylaşım.

3. rizxkon

rizxkon Yeni Üye

hemen indirip deniyorum olursa süper saol dostum

4. rizxkon

rizxkon Yeni Üye

Olmadı olmadı olmadı . Arkadaşın dediklerini yaptım ancak media tuşalrında hiç bir değişme yok yani çalıştıramadım. varmı başka biir yolu... [imdat]

5. rizxkon

rizxkon Yeni Üye

'Synaptics LuxPad V6.5' yazmıyor bende onun yerine

'Synaptics TouchPad V6.5' var

6. georgediril

georgediril Yeni Üye

Harikasın dostum işe yaradı :)

Teşekkürler

7. m_algan

m_algan Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba!!!

Acer MediaTouch tuşları çalışmayan arkadaşlarım için güzel bir haberim var.
    http://www.download.com/Touchpad-Synapt ... 91677.html

Bu sayfadan geçerli Touchpad-Synaptics yazılımını indiriyoruz ve kuruyoruz. (Eğer bu yazılım kurulu olanlar var ise denetim masasından kaldırmalı ve sistemini yeniden başlatmalı) Kurulum tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatıyoruz.
    Görev çubuğuna gelen Touchpad-Synaptics ikonundan;
    Pointing device ayarları
    Acer Media Touch segmesinden arzu ettiğiniz ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada Acer Destek hatlarından Saolsun İbrahim Bey gerekli anlayışı ve ilgisiyle konu ile ilgili yardımcı olacaktır.
    Sevgi ve Saygılarımla... [imdat]

8. dante_sq0

dante_sq0 Yeni Üye

etahir Kardeş allah senden razı olsun 2 gündür uğraşıyorum oldu çok çok saol

9. serhan33

serhan33 Yeni Üye

4937g acer kullanıyorum, maalesef bende probleme ne burada ki ne de aşağıda verilen iki driverda çözüm olmadı.
    sürücüyü yüklüyor fakat "aygıt ayar"larının altına istediğim ayarlar yok.
    benim problemim ise klavyenin sağ tarafında kalan ses slide tuş bölgesi , hold tuşu , mute tuşu ve player tuşları, eğer bir 4937g resmine bakarsanız nedemek istediğimi daha iyi anlarsınız.
    yok valla derdime çare yok...

Sayfayı Paylaş