Acer Empowering Technology programları ve indirme adresleri

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bildiğiniz gibi acer markasının kendi bilgisayarları için hazırladığı acer empowering technology ismini verdiği değişik programlar var. Kimi uygulamalar için bu programlar gerçekten gerekli olabiliyor.

Bu programlar her modele yüzde yüz uyum sağlamıyor.
    Bu sebeple acer notebook modelinize uygun olan acer empowering technology programını kurmanız gerekiyor.

Sizlerden ricamız kendi bilgisayarınızda denediğiniz ve sorunsuz çalışan programların acer sitesindeki linklerini, işletim sistemini ve notebook modelinizi bizimle paylaşmanızdır.

Sizlerinde yardımlarıyla bu konuyu toparlayabiliriz. Özellikle xp için olan programla önceliklidir.

Wİndows xp için acer empowering technology programları

Acer 5520, 5520G, 5930, 5930G uyumlu programlar

Acer eframework: Acer eframework for windows xp

Acer empowering : Acer empowering for windows xp

Acer eDataSecurity Management : Acer eDataSecurity Management for windows xp

Acer eLock Management : Acer eLock Management for windows xp

Acer eNet Management : Acer eNet Management for windows xp Bu program 5520 serisinde çalışamayabilir.

Acer ePerformance Management : Acer ePerformance Management for windows xp

Acer ePower Management : Acer ePower Management for windows xp

Acer ePresentation Management : Acer ePresentation Management for windows xp , Acer ePresentation Plugin Management for windows xp ,

Acer Erecovery Management : Acer Erecovery Management for windows xp

Acer eSettings Management : Acer eSettings Management for windows xp

Windows vista işletim sistemi için acer empowering technology yazılımları

Acer 5715
    Acer eRecovery Management : Acer eRecovery Management for windows vista

Windows xp için Acer empowering technology yazılımları

Acer GridVista Application
    Acer VCM (Voice Connection Manager) Application
    Acer eDataSecurity Management Application
    Acer Empowering Technology Framework
    Acer eLock Management Application
    Acer ePerformance Management Application
    Acer ePower Management Application
    Acer ePresentation Management Application
    Acer eSetting Management Application

2. spymasterr

spymasterr New Member

Acer Empowering Technology XP Driverlari... Cogu arkadaslarimizin yukledikleri gibi klasik pencere olarak degil.Vista da kullandıgınız gibi görünenidir. Acer Ferrari F5000 framework u kullanıyor. öncelikli olarak da. Windows Net Frame Work u kuracagız.sorunsuz calisan driverlardir. internette bulunan bircok driver indirip kurdum ve sorunsuz olanlarin hepsini bir araya getirdim. 1gb da kotami yedim :D:D

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Arkadaşlar bu konuda bize yardımcı olacak kimse yok mu?
    Çok mu şey istedik.

4. spymasterr

spymasterr New Member

az önce bahsettigim Acer empowering techonology Xp driver linkleri...
    (127 MB)
    http://rapidshare.com/files/123638664/kurulum1.rar
    http://rapidshare.com/files/123650703/kurulum2.rar

eFramework
    eData Security and PSD
    eLock
    eNet
    ePerformance
    ePower
    ePresentation
    eSettings

NOT: Windows Vista da kullaginizin tamamen aynisi hatta daha gelişmiş versiyonudur.Hepsi sorunsuz çalişiyor.Ama bir cok kişinin karşilaştigi bir problem var. ePower ı kurdugunuz zaman ekran parlakligi yani işigi kapaniyor. FN+yön tuşlari ile bir miktar azaltin ve lcd işigini acip kapatin tekrar ekran gelecektir ! (bende FN+f6)

uyumlu notebooklar
    acer aspire 4710
    acer aspire 5920
    acer aspire 5920g

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu sürücüleri hangi model de denediniz?

6. spymasterr

spymasterr New Member

acerpanam.com dan indirdim.empowering driverlari hepsinde çalişiyor. ferrari modelinden ve T100 den topladigim driverlar bunlar. acer aspire 5920 benim bilgisayarim ve bütün hepsi tıkır tıkır çalişiyor hiç bir sorun yok. diger modellerdede mutlaka çalişacaktir.

7. spymasterr

spymasterr New Member

ayriyetten ePower manegementtaki ekran kapanma sorunu. defalarca denedim. brightness i azaltip monitor açma kapatma kısayolunu kullanarak kapa aç yaptıgınız takdirde düzeliyor. %60 en fazla ayarlayacagınız ekran parlaklıgı. 61 oldugu zaman kapatır ekranı. sadece yazı olarak görünen kısmı 60. aslında %100 olarak kullanıyorsunuz. anlamışsınızdır umarim. indirip denemeye deger.

8. antiseptikk

antiseptikk New Member

dostum verdiğin linkteki driver ların hepsi çalıştı ama enet amgement çalışmadı onun driverini bulabilirmiyiz acaba ?
    acer 5920g kullanıyorum

9. spymasterr

spymasterr New Member

evet . enet bendede çalişmiyor. yeni farkettim kusura bakma. o anda zaten yüklü wireless driverından internetim baglıydı. o yuzden enet i denememiştim. bulursam linki eklerim en kısa zamanda. ariyorum

10. Akın

Akın New Member

Konuyu açan saka kardeşime ve spymasterr'a teşekkürler.Empowering ve diğer yazılımların hepsi Aspire 5720de sorunsuz çalışıyor,iyi çalışmalar arkadaşlar.Tekrar uzun bir aradan sonra geri döndüm zaten böyle kaliteli forumdan bilgi almak ve kaçmak olmazdı [bravo] Yöneticiliğe talibim saka :D ...

11. TpmNtB

TpmNtB New Member

www.acerpanam.com bu adreste hem bütün acer driverlerını hemde programlarını bulabilirsiniz. Arıca yeni modellerin xp driverlarıda mevcut. Driver & Download yazan linkin üstüne tıkladıktan sonra listede modeli bulmanız yeterli. Driverin üstüne tıkladığınızda alt kısımda hangi modellere ve işletim sistemine uyumlu olduğu bilgisi çıkıyor. Ayrıca site çok hızlı support.acer-euro.com 'da yaşadığınız indirme problemlerini bu sitede yaşamassınız. Çok iyi çalışmışlar adamlar tebrik etmek lazım güney amerikalıları... Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. Saygılar.

12. pharaohxxx

pharaohxxx New Member

saolun çok teşekkür ederiz emeğinize sağlık

13. praoh

praoh New Member

Arkadaşlar bişey sorucam bu empowerin technology türkçe olmuyomu?nasıl türkçe yapabiliriz?

14. cagan o

cagan o New Member

Merhaba, acer amerika sitesinden xp için olan empower'ı indirdim ve 5920'ye sorunsuz kurdum (ferrari 5000 linkinden).Ayrıca orjinalde olmayan performans yöneticisi gibi bi program daha kurdum.Ancak diğer programları indirdikten sonra açamadım.Winrar
    paketi sorunlu diye açılmıyor.Önerisi olan var mı?Çalışan programları olan varsa derleyip paylaşabilir mi?Teşekkürler

15. cagan o

cagan o New Member

Selam empowerın diğer programlarını avrupa sitesinden indirdim.Enet yönetici programı çalışmıyor çünkü farklı model laptoplardan empower programlarını indiriyoruz bu yüzden kablosuz kartını tanımıyor.

16. ergbull

ergbull New Member

merhaba arkadaşlar, öncelikle benim gibi dizüstü geçmişi pek olmayan biri için mükemmel bir forum bu. xp için vermiş olduğunuz empowering uygulamasını rapidshare den indirdim. bütün uygulamalar çalışıyor biri hariç "enet management" uygulamasını yüklerken "there is no compatible adapter" diye bir uyarı geliyor. bunu aşıp nasıl enet management uygulamasını yükleyebilirim. :?:

17. xtollgax

xtollgax New Member

sorunsuz calısıyor 4710 [alkis]

18. snicks

snicks New Member

arkadaşaların acer ın bu programı kaldırırsak nasıl olur sorun olurmu bilgisayarda benim bilgisayar çok yavaşda :cry:

19. praoh

praoh New Member

Arkadaşlar bende acer aspire 6920 var şuan xp yükledim ama modem device on high bus hatası veriyo bütün driverlarını usa acer sitesinden aldım ve empowering teknolojinin bazı parçalarını bi türlü yükleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Sayfayı Paylaş