Acer dan 5738, 5738Z, 3410 ve 3810 serisi kullanıcıları için

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer firması destek sitesinde iki önemli duyuru yayınladı.

Buna göre;
    1. Nisan 2009 ile haziran 2009 arasında üretilen Aspire 5738 (AS5738G) ve Aspire 5738Z (AS5838ZG) notebookların adaptörü aşırı derecede ısınıyor. Bu sorunu çözmek için bios güncellemesi yapmak gerekiyor.
    Acer'ın Kritik Güvenlik Güncellemesi Gerekiyor başlığı ile duyurduğu açıklamanın tamamına şuradan ulaşabilirsiniz.
    http://customercare.acer-euro.com/custo ... IType=JV50

2. 15 Eylül 2009'dan önce üretilen Acer Aspire AS3410, AS3810T, AS3810TG, AS3810TZ ve AS3810TZG notebook modelleri aşırı derecede ısınmaktadır. Bu durum güvenlik tehlikesi yaratmaktadır. Bu ürünlerde, klavye önündeki alanın soluna devamlı basınç uygulandığında mikrofon kablosu aşırı ısınabilmektedir. Sonuç olarak ürün kasası deforme olabilmektedir.
    Bu nedenle Acer, bu ürünler için bir ihtiyari parça değişimi uygulamaktadır. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
    http://customercare.acer-euro.com/custo ... IType=JM31

2. tosga

tosga Yeni Üye

arkadaşlar ben haziran 2009 da acer aspire z aldım şuan kadar internet amaçlı kullandığım için bir sorun teşkil etmiyordu. 2010 mayısta arkadaşım aracılıyla crysis diye bir oyun yükledim ve ondan sonra laptopbum 5-10 veya 15 dakika içinde kapanmaya başladı ama bu sadece oyunda oluyor arkadaşımın ekaran kartı 256 mb olmasına rağmen ve benim ki 512 olmasına rağmen onun kinde birşey olmuyor ben oynayınca benimksi direk kapnması dlaga konusu oldu aşırı derecede moralim bozuldu, ve araştımaya başladım soğutucu fanlar koydum bir şey değişmedi, ekran kartları test, ısı göstergelrinde ekran kartının 105 derceye çıktığı işlemcileirn 75 derece ve üstü olduğunu gördüm....morlaim şuan çok bozuk özelliklerini sorarsanız dual core 2.0 ghz.800 mhz.ram 3 gb ddr3 ram up to 1791 mb nvidia geforge g105 512 mb ekran kartı delireceğim cevap yazarsanız çok sevineceğim.yardımlarınız için çok teşekkür ederim....şimdiden....

3. realemoemo

realemoemo Yeni Üye

Diğer açtığınız konu başlığına yukarıdaki açıklamanın olduğu sitenin linkini yazdım.Acaba yukarıdaki seçenekleri denedinizmi?

4. rainmanneu

rainmanneu Yeni Üye

soğutucu ile cpu ve gpu arasına termal yastık koymuşlar. çok kalitesiz. servise götür ve termal yastıkların termal macunla değiştirilmesini iste. hatta diret :) ben kendim yaptım. yüklendiğinde maksimum 78 derece gpu 45-47 derece cpu.

bios güncellemesi yapsanız bile eninde sonunda cihaz 110 dereceyi buluyor ve kapanıyor.

Sayfayı Paylaş