acer biosu hakkında bilgi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında erkanak tarafından paylaşıldı.

1. erkanak

erkanak Yeni Üye

arkadaşalr acerın biosu hakkında resimli bir açıklama yapabilecek bir arkadaş yok mu?Neden diye soruyorsanız?Benim gibi bilmeyen arkadaşalr olabilir.Mesela diski ide moddan sata moda nasıl alabiliriz?Şimdidden tşkler.

2. ertanturker

ertanturker Yeni Üye

Acer pc yi açtığında acer yazısından sonra F2 ye bas daha sonra üste boot a gel sağ sol tuşuyla. Orda F6 yı kullanarak SATA ya getirebilirsin Bios u rastgele sakın yukleme bana modelini gönderirsen sana bios unu gönderirim. Daha sonra kendin rahatça sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsin. Dediğim gibi sakın kafana göre yükleme anakart la alakalı birşey olduğu için sıkıntı yaratabilir. Belli zaman aralıklarıyla biosu da güncellemek şart.

3. erkanak

erkanak Yeni Üye

benim notebook acer 5520 G.disk sata olarak görünüyor.

4. erkanak

erkanak Yeni Üye

pardon disk sata görünmüyor.Dediğini yaptım.Main de F6 ya basınca hiçbirşey olmuyo.Bip sesi çıkıyor.Şu anda sistemim wista.Biostan diski sata yapabilirsek sistem zarar görürmü?Sistem açılırmı?Teşkkürler.

5. gloster

gloster Yeni Üye

arkadaş ben 5720 ye bios güncellemesi yaptım güncellemeyi yaparken biosdan sata drv'rı otomatik olarak ide moddan ahcıı mada getiriyor zaten işletim sistemin ne yüklü bilmiyorum ama bios daki ayarı ıde modda iken kurulum yapmışsan güncellemeden sonra tekrar başlattığında ahcıı moda geçtiği için hdd ni görmeyip sistemi kurmayabilir tekrar ıde moda geçmen lazım zaten ahcıı modda kurlum yapılmışsa sorun çıkmaz zaten

6. erkanak

erkanak Yeni Üye

sistemimde wista yüklü.bios güncellemesi de yaptım.yine de biosta sata geçemek için bir bölüm yok.

7. notebookuzmanı

notebookuzmanı Yeni Üye

bu modelde hdd modu değişmiyor.

8. erkanak

erkanak Yeni Üye

peki bu modelin diski, sata mı?Sata xp çalıştırır mı?Bizler sata disk diye aldık.
    disk satadır,sata diskleri xp direk tanımaz,sata driver gömülü bir xp cdsi hazırlamalısınız...forumumuzda mevcut nasıl yapılacagı. [bravo]

Sayfayı Paylaş