Acer Aspire

Konu, 'Acer Notebook' kısmında ChipTune tarafından paylaşıldı.

1. ChipTune

ChipTune Yeni Üye

Öncelikle hayırlı forumlar.. Yaklaşık 3 ay önce Acer Aspire Notebook aldım modelini hatırlamıyorum şuan.. İşlerimin yoğunluğu yüzünden pek fazla ilgilenemiyorum en sonunda canıma tak etti ve yetkili servis ararken sorunum konusunda bana yardımcı olabilicek forum sitesi olarak sizi buldum.. Şimdi notebook'umun sorunu daha doğrusu hata kodu bu ( 0xc00000e9 ).. Notebook'u aldığımda bana recovery cd'side vermediler büyük ihtimal recovery cd'sinin setup'ı harddiskin içinde bios hatası zannettim ama bios'ada girebiliyorum tahmin ettiğim hata harddisk hatası lütfen bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ? Birde eğer harddisk sorunu ise servise yolladığımda içindeki bilgileri kurtarabilme şansım varmı ? Şimdiden teşekkürler..

Hata mesajı bu; windows, bilgisayarınıza bağlı bir aygıtla iletişim kurma hatasıyla karşılaştı.
    bu hata dış usb sürücüsü gibi bir aygıtın kullanımdayken çıkartılması veya bozuk olan sabit sürücü veya cd-rom sürücüsü gibi çalışmayan donanım nedeniyle oluşabilir. kaldırabilir depolama birimlerinin düzgün bağlandığndan emin olun, ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    bu hata iletisini almaya devam ederseniz donanım üreticisine başvurun.
    durum:0xc00000e9

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayara usb disk, sd kart vs takılı ise çıkarın, yeniden deneyinç

Notebook açılırken f8 e basıp basıp çekerek güvenli modda deneyin.

Hala olmuyorsa servise başvurun ancak yüksek ihtimalle veriler silinir.

3. ChipTune

ChipTune Yeni Üye

Yardımınız için teşekkür ederim ama F8'ide denedim bi numara yok ondada :|

4. ChipTune

ChipTune Yeni Üye

Şimdi ise hata mesajı olarak şöyle birşey çıkıyor...

SMART Failure Predicted on Hard Disk 0: Hitachi HTS545032B9A300- (PM)
    WARNING: Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A Failure may be imminent..

Press F1 Continue
    F1'e tıkladığımda gene aynı hatalarla karşılaşıyorum.. :|

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Diskinizde sorun var. Verilerinizi hemen yedekleyin ve yeni disk takın diyor.

6. ChipTune

ChipTune Yeni Üye

Zaten harddiskin içine bir ulaşabilsem neler yapıcamda :lol: Artık yeni harddisk aldım bugün taktırıcam onu eski harddiski'nde içindekileri bir şekilde alıcam artık..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Harici disk kutusu vs bulabilirseniz onunla ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş