Acer Aspire One Series Problem

Konu, 'Acer Notebook' kısmında rapolice tarafından paylaşıldı.

1. rapolice

rapolice Yeni Üye

arkadaslar acer one series bi laptop var bios ayarlarında sadece usb flash disk i boot'tan acılısa ayarladım Exit bolumundeki Save changes ve exitten cıkıs yaptım daha sonra goruntu gelmedi neden olabilir yardımlarınızı bekliyorum su anda laptop a goruntu gelmiyor

2. kameryildiz

kameryildiz Yeni Üye

aynı sorunu ben de yaşamıştım çözümünü hemen yazayım...
    öncelikle çalışan bir bilgisayara ve flash belleğe ihtiyacımız var.
    çalışan bilgisayardan acer'ın sitesine girip en güncel bios u indiriyoruz. indirdiğimiz bios u rar dan çıkarıp uzantısı .fd ve .bat olan dosyaların isimlerini ZG5IA32.fd ve ZG5IA32.bat olarak değiştiriyoruz.
    flash belleği fat32 ile formatladıktan sonra adını değiştirdiğimiz dosyaları ve flashit.exe dosyasını flash belleğin ana dizinine kopyalıyoruz. çalışan bilgisayarla işimiz bu kadar...
    daha sonra açılmayan netbook a bu flash belleği takıyoruz. bilgisayarı açarken fn ve esc tuşlarına basılı tutarak power düğmesine bir kez basıp bırakıyoruz. power düğmesi yanıp sönmeye başlayacaktır. yaklaşık 1 dakika kadar bekledikten sonra bilgisayarımız kapanıp açılacak ve eskisi gibi boot ekranı görünecektir...

3. metynz

metynz Yeni Üye

DOSTUM ÇOK DEĞERLİ VE GEREKLİ BİR BİLGİ..AYNI OLAY BUGUN İTİBARİ İLE BAŞIMA GELDİ..DEDĞİN ŞEKİLDE YAPARAK HALLETTİM... TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Sayfayı Paylaş