ACER Aspire ekran kartı sorunu acil yardım lütfen

Konu, 'Acer Notebook' kısmında busamania tarafından paylaşıldı.

1. busamania

busamania Yeni Üye

herkese selamlar...

Acer Aspire 5720G laptopuma 2 ay önce XP kurdurdum fakat sürekli kilitlenmeler hatalar vermeye başladı tekrar vista kurmaya karar verdim.ilk aldığımda 2 adet dvd ye sistemi yedeklemiştim onları kullanarak vistaya geçeyim dedim fakat olmadı.vista home premium kurulum dvd aldım kurdum laptopun altındaki ürün anahtarını girdim vistayı kurdum.bütün driverları acer sitesinden indirip ekran kartı hariç tüm donanımları tanıttım.ekran kartım ATI Mobility RADEON HD2300.gerek ati sitesinden gerek acer sitesinden indirdiğim driverları kuruyorum Catalyst Control Center kuruluyor fakat driver bir türlü kurulmuyor.şu anda Standart VGA sürücüsü kurulu vista kurulumunda vistanın kendi kurduğu sürücü yayıncısı microsoft.daha sonra yaptığım araştırmalar neticesinde ATI Modder diye bir program buldum onunla gerekli adımları izleyip modifiye ettim elimdeki tüm vista 32bit ATI driverlarını fakat hala başarılı olmuş değilim.neden hala Standart VGA sürücüsünü ısrar ve inatla alet bulup kuruyor.ayrıca Acer sitesinden indirdiğim driverı aygıt yöneticisinden driver güncellemesi yaptığımda driverı tanıyor fakat bu kezde yüklemede bir sorun oluştu hata mesajını verip yüklemeyi tamamlayamıyor.

lütfen yardım edin arkadaşlar bu sorunu nasıl halledecem inanın bilmiyorum.gemilerde çalışıyorum 2 hafta sonra gemiye katılacağım gidersem halledemem karadan 4-5 ay uzak kalacağım.

teşekkürler....

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ekran kartınız biraz eski olduğu için sanırım yeni sürücüler sizin kartınızı desteklemiyor.

Şu sürücü çözemezse başka hangisi çözer bilemiyorum.

3. busamania

busamania Yeni Üye

bunu indirip denemiştim çok teşekkür ederim ilginize...

Sayfayı Paylaş