Acer aspire As6930G Serisi Notebooklar

Konu, 'Acer Notebook' kısmında FinansMania tarafından paylaşıldı.

1. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

modeller/327/Acer-Aspire-6930G-AS6930G-583G25Mn.html
    modeller/268/Acer-Aspire-6930G-AS6930G-733G32MN.html
    modeller/451/Acer-Aspire-6930G-AS6930G-864G32Mn.html

Model : Acer Aspire 6930G AS6930G-583G25MnAcer Aspire 6930G AS6930G-733G32MNAcer Aspire 6930G AS6930G-864G32Mn
    Fiyatı : 1.099 $+KDV1.299 $+KDV1.299 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 DuoIntel Core 2 DuoIntel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2 Ghz2 Ghz2.4 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 800 Mhz1066 Mhz1066 Mhz
    İşlemci ön belleği : 2 MB3 MB3 MB
    İşlemci Modeli : T5800P7350P8600
    Bellek Hızı : DDR2 667 MhzDDR2 667 MhzDDR2 667 Mhz
    Bellek miktarı : 2 GB3 GB4 GB
    Ekran boyutu : 16 inç16 inç16 inç
    Ekran Tipi : WXGA (HD)WXGA (HD)WXGA (HD)
    Ekran çözünürlüğü : 1366 x 768 px1366 x 768 px1366 x 768 px
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 9300M GSNVIDIA GeForce 9600M GTNVIDIA GeForce 9600M GS
    Ekran Kartı Belleği : 256 MB512 MB512 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici NvidiaHarici NvidiaHarici Nvidia
    İşletim sistemi : Windows Vista Home PremiumWindows Vista Home PremiumWindows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi : 250 GB320 GB320 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm5400 rpm5400 rpm
    Hdd tipi : SATASATASATA
    Optik sürücü tipi : Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)Dvd Yazıcı (Super Multi, LightScribe)
    Modem : 56 K56 K56 K
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps10/100/1000 Mbps10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N802.11 A/B/G/N802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : ---
    Diğer Bağlantılar : ---
    DVI Çıkışı : ---
    Kızılötesi : 111
    HDMI Çıkışı : 111
    IEEE 1394 : 111
    Kart girişi : 1 x Express Card1 x Express Card1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA1 x VGA1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Mikrofon Girişi 2 x Kulaklık Çıkışı1 x Mikrofon Girişi 2 x Kulaklık Çıkışı1 x Mikrofon Girişi 2 x Kulaklık Çıkışı
    Tv-Out : 1 x S-Video 11 x S-Video 11 x S-Video 1
    USB : 444
    E-SATA : 111
    Ses Kartı : Dahili ses kartıDahili ses kartıDahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlörDahili hoparlörDahili hoparlör
    Touchpad : VarVarVar
    Klavye : Türkçe Q KlavyeTürkçe Q KlavyeTürkçe Q Klavye
    Kart okuyucu : 6-in-1 card reader6-in-1 card reader6-in-1 card reader
    Kamera : 0.3 Megapiksel Web Kamerası0.3 Megapiksel Web Kamerası0.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : VarVarVar
    Pil : lityum-iyonlityum-iyonlityum-iyon
    En : 385 mm385 mm385 mm
    Boy : 275 mm275 mm275 mm
    Yükseklik : 42 mm42 mm42 mm
    Ağırlık : 3.500 Kg3.500 Kg3.500 Kg
    Garanti süresi : 2 Yıl ( 1 yılı uluslararası )2 Yıl ( 1 yılı uluslararası )2 Yıl ( 1 yılı uluslararası )
    Hediyeler : ---

Ekli Dosyalar:

2. Luciferman

Luciferman Yeni Üye

Fiyatı böylesi bi ürün babında ona uygun bi rakam. Hepsi burada fiyatına bakın:

ACER AS6930G-733G32MN CORE 2 DUO P7350 2Ghz 3GB 320GB TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR LX.AVN0X.038

Bizde 1.298,96 USD + KDV
    KDV Dahil 2.222,52 YTL
    Havale ile 2.111,39 YTL (%5 Havale İndirimi)

Ama gerçekten çok iyi bi ürün, özellikleri harika.

3. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Acer As6930G Serisi Notebook xp drivers ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

Bütün sürücüleri bir kerede paket halinde aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
    Acer aspire AS6930G notebook xp drivers

İsterserseniz sürücüleri tek tek de indirebilirsiniz.
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    4. Nvidia Hdmi Ses sürücüsü: Nvidia hdmi audio driver
    5. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Modem Device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.
    6. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    7. Ethernet kartı sürücüsü: atheros lan - ethernet driver veya Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller Drive
    8. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    9. Acer Launch Manager : Acer Launch Manager

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Vatan Bilgisayar'da kampanyada olan bu ürün 1066 USD + KDV fiyatla satılmakta. 1066 USD + KDV fiyata bu ürün muadili ürün bulmak İ M K A N S I Z !!!

16 İNC Ekranlı başka ürün yok...
    NVIDIA Geforce GT9600 512 MB Ram Ekran Kartlı Başka Ürün yok...
    320 HDD'li başka ürün yok...
    Ram 3GB
    İşlemcisi Centrino 2 P7350
    Özel ses sistemi,
    Ekran arkasındaki Logosu mavi ışıklı yanıyor...

Şu an piyasada 1450 USD + KDV fiyata satılan bir çok ürün bu makinanın yanından geçemez... Tasarımı tek kelime ile harika. İnsanı aşık eden bir makina ve Vatandaki kampanya 15 Ekimde bitiyor...

Ekli Dosyalar:

5. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

AS6930G-733G32MN Notebook hakkında biraz detay vermek istedim. Kurulumunu bugün yaptım ve elimden geldiğince resim çektim. Kutulama oldukça başarılı. Kutunun üst kısmında şarj aleti ve pilin bulunduğu ayrı bir kutu vardı.

Bunun altında ise naylona sarılı ve plastik köpük ile destekli AS6930G vardı.

Üstteki kutunun içeriği gördüğünüz gibi. Kurulum ve Driver CD'si malesef yok. Bir iki döküman va şarj aleti ile pil var sadece.

Makinenin üstten görünüşü;

Arka kısmnda ki logo mavi ışıklı ve cayır cayır ortalığı yakıyor. Arka kısımda logoya yakın kısımlar mor/gece mavimsi bir renk ve yaldızlı. Dışa doğru siyah. Çok net çekemedim kusura bakmayın.

Üstten görünüm.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

resimler için teşekkür ederim.

7. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Sn.Saka Üstad,

Cep telefonu ile çektim resimler o yüzden ışık ve kalite düşük. Ancak 6 mp bir dijital kameram var onunla yeni resimler çekeceğim. İnceleme pek profesyonel değil sizlerin yanında, kusura bakmayın.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu şekilde paylaşımlarınızı görmek beni gerçekten sevindiriyor. Genelde herkes işi bittikten sonra hiç paylaşım yapmıyor.

9. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Keser misali hep bana hep bana değil,
    Testere olmak lazım, bir sana bir bana,
    Budur felsefemiz,
    Paylaşmayı ve paylaşanları severiz... [bravo]

Aşağıda ki resimde üstte gördüğünüz küçük mavi ışıklarda medya tuşları var. Ses artırma azaltma, ileri, geri, durdur gibi. Bunla dokunmatik tuşlar. Bu kısımlara parmağınızla dokunarak kumanda edebiliyorsunuz.

10. MSS55

MSS55 Yeni Üye

selamlar merhaba birşey sormak istiyorum acaba harddisk tek parça olarakmı geliyor yoksa iki parçaya bölünmüş olarakmı yani C ve D olarak kullanılabilinen 2 parça disk varmı bu laptopu almak istiyorum fakat birtek bu konu benim için çok önemli

11. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Hatırladığım kadarı ile 2 parça geliyor ancak bu o kadar neden önemli? Tek parça gelse ikiye veya üçe ayırabilen, iki parça gelse tek partisyonda birleştirebilen disk araçkları mevcut. Kolayca halledebilirsiniz.

12. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Vista puanı, ekran kartı özellikleri ve çözünürlük detayı ektedir.

Ekli Dosyalar:

13. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Disk ikiye bölünmüş olarak geliyor...

14. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

9600 GT ekran kartına sahip bir kaç makina daha var. Örneğin HP DV5-1041 modeli veya Acer AS5930G modeli. Ancak 6930G modelinde Vista puanı Aero için 5.9 iken diğer makinalarda aynı ekran kartı 5.0 puan alıyor. Oyunlarda 6930G 5.5 puan alırken diğer iki makinada 5.3 puan alıyor. Acaba kran kartı 9600GT'nin farklı versiyonlarımı mevcut? Neden aynı ekran kartı farklı vista puanları alır farklı makinalarda???

15. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Bu makinayı alan kullanan görüş paylaşacak olan yokmu arkadaşlar??? Mevcut özellikleri ve fiyatyla bence şu an rakipsiz bir makina... Vatanda hala 1066 USD + KDV fiyata satılıyor ki salt klavye düzeni ve ekranı yeter de artar. işlemciyi, rami, ekran kartını söylemiyorum... Parmak izi okuyucusu, cristal kalitede webcami daha neler neler... Hele arka kısmında cayır cayır yanan Acer yazısı çok müthiş...

16. ozkaya84

ozkaya84 Yeni Üye

9600gt ekran kartı olan makıneler 2 ye ayrılır (ddr2-ddr3).. mesala hp dv5 demişsin, o model ddr2 9600gt kullanıyor, buda yüzden 20 lere varan performans kaybı yaşatıyor.. acer 5930-6930 9600gt ekran kartlı modellerde, ddr3 bellek kullanıyor.. bu da puanları ucuruyor...

17. MSS55

MSS55 Yeni Üye

arkadaşlar birşey sormak istiyorum kusuruma bakmayın çok sık başınızı ağrıtıyorum fakat daha önce aldığım toshiba marka laptopu kullanmayıp servis vs.. gibi nedenlerle memnuniyetsizliğimden dolayı elden çıkardım şimdi bu modeli almak istiyorum ancak bu sitede verilen özellik değerlerine baktığımda 1920x1080 full hd fakat şuan sadece vatan bilgisayarın stoklarında olup orda ise 1366*768 hd yazıyor her iki üründe ACER AS6930G-733G32MN ikilemde kaldım kullanan arkadaşlardan acil yardım rica ediyorum çünkü 16 kasımda vatan bilgisayarın kampanyası son buluyor lütfen yardım ederseniz çok sevinirim

18. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

1 ay kadar önce bir arkadaşıma almıştık hatta burada bu konu başlığı altında incelemelerimi yazdım. Çözünürlük 1368x768 dir. 1920x1080 değildir. Zaten teşhirde ki ürün eğer açık ise masaüstüne sağ tıklayıp ekran kartı ayarlarından maksimum çözünürlüğü görebilirsiniz. Kesinlikle 1920x1080 değildir. Tüm başlığı dikkatlice okusaydınız hemen bir kaç mesaj önce resmine kadar verdiğim çözünürlük detayını görebilirsiniz. Ben yinede resmi aşağıya ekliyorum kendi gözlerinizle görün çözünürlüğü.

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1920 x 1080 olarka ben yazmıştım. Daha önce acer.com.tr de o şekilde bilgi vardı. şimdi güncellemişler. Bende güncelledim :)

20. MSS55

MSS55 Yeni Üye

arkadaşım yardımın için çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için incelelmelerini okumuş gözlemlemişdim fakat bazı forum sitelerinde aynı ürürün dd3 bellekli bazılarında dd2 bellekli ekran kartı kullandığı ayrıca bazılarındada bahsettiğim çözünürlükte olduğu yazıyordu haliyle aklım karıştı teşir ürünü olarakta yok çünkü samsunda yaşıyorum internet üzerinden bugün siparişini verdim inşallah toshibada yaşadığım gibi sorun yaşamam bu makinedede tekrar tekrar ilginize teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş