Acer Aspire 9420 Recovery Problemi Hk.

Konu, 'Acer Notebook' kısmında kanarya01 tarafından paylaşıldı.

1. kanarya01

kanarya01 Yeni Üye

arkadaşlar acer 9420 notebook sahibiyim
    recorvery cd hiç yapmamıştım en son yapmaya çalışırkende bilgisayar göçtü
    TPM teknolojiden recovery cd aldım
    cd takıyorum biraz bekletiyor birşeyler doluyor Ram disk felan yazıyor fazla sürmüyor mavi ekran geliyor
    ve bilgisayar öylece kala kalıyor
    bir türlü çözemedim acaba yapmam gereken başka birşey mi var.
    bilgisayar bir türlü recovery e geçmiyor.

yardım lütfen

fn+f10 u sanırım işe yarayan o ama bende işe yaramadı
    bilgisayarı yeniden başlattım tam yerinde fn+f10 yaptım mavi ekranda kala kaldı hiçbir hareket yok öyle kalıyor.
    diğer türlü recovery cd ile yapınca "loading ramdisk image" yazıyor altta çubuk dolunca "plase wait" diyor sonra onda da mavi ekran oluyor ve öylece kalıyor.
    ah eski xp ler masaüstü bilgisayarlar olsaydı 10 defa format atmıştım

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN

2. gloster

gloster Yeni Üye

arkadaşım recovery cd lerinde yüklenmesi kazım aslında ben bunu denedim çünkü empovering teknoloji programlarından ben kendim yaraatmıştım bu cdleri neyse recovery cd sini yüklemeden önce bios dan sata drv nin ahçıı mod da olmasına dikkat et belki bundan olabilir yda başka bir modelin recovery cd leri verilmiş olabilir alt+f10n tuşlarının çalışması olayıda sadece xp yüklüyken çalıştırılabiliyor bnu daha önce formlarda anlatmıştım kendim bir çok acerin modelinde denedim
    acer-notebook-f28/xp-yuklemis-alt-f10-u-kaybetmis-arkadaslar-t4607.html buradan nasıl yaptığımı görebilirsin senin yerinde olsam sata drv lerini tanıyan bir xp cd si oluştur ve ahcıı moddayken bir xp kur hemen vistaya geçeceksen drv leri bile yüklemene gerek yok ve linkdekilerini uygula alt+f10 çalışacaktır ve orjinal vistanı yükleyebilirsin ve hemen empowering teknoloji programından recovery cd leri yarat

3. kanarya01

kanarya01 Yeni Üye

sata drv diye bir seçenek göremedim
    üstad diyelimki recovery cd sinde bir hata var TPM den başka bu işi yapan yokmudur.
    veya recovery cd sini internetten indiremem mi acaba

birde diyelimki cd yi buldum ve kurdum bilgisayar ilk aldığım günkü gibi mi olur
    içinde hediye prog. felan vardı
    onlarda geri gelirmi

ayrıca şu an ben vista ile kullanıyorum neden xp ye dönmem gerektiğini anlayamadım söylediklerinizi
    xp yi yüklemeden de yapamayız mı
    bu arada forumlarda okuduğum kadarıyla alt+f10 çalışmıyormuş fn+f10 doğrusuymuş diye duydum

4. kanarya01

kanarya01 Yeni Üye

servise versem bilgisayarı ilk aldığım günkü gibi olur mu?
    diyelimki oldu bir daha aynı şeyleri yaşamamak için ne yapabilirim?
    bu arada 2 yıllık garanti sürem devam ediyor ama bimeksteki arkadaşlar bu sorunun garanti kapsamında bakılamayacağını söylüyorlar...
    TPM e gitsem aynı gün sorunu çözüp geri verirler mi acaba?

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bence eğer dediğiniz gibiyse garanti kapsamında yapmaları gerekir.

Sayfayı Paylaş