ACER ASPİRE 9410Z driver

Konu, 'Acer Notebook' kısmında krcbyli tarafından paylaşıldı.

1. krcbyli

krcbyli Yeni Üye

arkadaşlar bu site bana çok faydalı oldu
    ve yine yardıma ihtiyacım var
    ACER ASPİRE 9410Z model bir laptop var elimde
    hiç bir şekilde bir driver ı yok
    bana xp veya vista driver ları lazım
    yardımcı olursanız sevinirim

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebookun özelliklerini ve everest ile alınmış donanım raporunu yazmalısınız.

3. krcbyli

krcbyli Yeni Üye

notebook şu an hiç açılmıyor hiç bir belgede yok
    forumları okudum fakat yapacak bir şeyim yok
    format atıldıktan sonra driverları yüklemeden everestle alabilirmiyim bilgileri

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tabi alabilirsiniz.

5. krcbyli

krcbyli Yeni Üye

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Acer Aspire 9410z notebooklara windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Mutlaka vista işletim sisteminin recovery dvd'lerini oluşturun. ( Nasıl yapılır? )
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.

1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia Ekran Kartı Sürücüsü: Nvidia vga driver for windows xp sürücünü indirin. Eğer sorun yaşarsanız şu konuyu okuyun.
    3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    4. Kart okuyucu sürücüsü: Card reader driver download
    5. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    6. Modem sürücüsü: Agere modem driver ya da Agere modem driver
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Broadcom wireless ethernet driver ya da Broadcom wireless ethernet driver
    8. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver veya Realtek gigabit ethernet driver
    9. Acer launch manager : Acer launch manager download

7. krcbyli

krcbyli Yeni Üye

arkadaşım çok teşekkürler
    driverları indirmeye başladım
    yanlız "realtek ses kartı driverını" indiremedim hata veriyor
    bi daha yükleyebilirmisin

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

realtek sunucuları yoğunluktan kaynaklı sorun yaşayabiliyor. Ara ara deneyiniz. O arada bende başka bir yere daha göndereceğim.

9. krcbyli

krcbyli Yeni Üye

kolay gelsin
    bütün driver ları indirdim
    format attım fakat
    ekran kartı driveri nı kuramadım
    bluetooth , kablosuz modem , kamera driver larını bulamadım ve
    aşağıdaki resimlerde de göreceğiniz hataları veriyor aygıt yöneticisi
    yardımcı olursanız sevinirim

10. BuRkyCoAsT

BuRkyCoAsT Yeni Üye

cok tesekkür ederim sayenızde cok büyük bir dertten kurluldum oncelikli driverlerın hepsını buldum ve kurdum sadece kartd okuyucu ve webcam kaldı olsun onlarıda zmanla yaparım ..tekrar cok tesekkür edeirm kolay gelsın arkadaslar [bravo]

11. krcbyli

krcbyli Yeni Üye

arkadaşlar sadece kablosuz modemin driverini bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz
    yoksa bu laptopta wireless yokmu diye düşünmeye başladım

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk sayfada wireless card sürücüsünü verdik. Bir arkadaşta kurulum yaptı. Sizde sorun nedir?

Sayfayı Paylaş